Примирення Зеленського, тріумф котів і війна з ярмарками: 12 подій, що зробили рік на Запоріжжі

Не лише спогади, а й чимало довгограючих історій та не розв’язаних питань залишає по собі рік, що минає
 

Журналіст регіональної редакції Depo.Запоріжжя
Примирення Зеленського, тріумф котів і в…

Журналісти Depo.Запоріжжя прискіпливо подивився назад та обрали в кожному місяці 2019 року по одній події, що були тим чи іншим чином найбільш визначальними, резонансними, надзвичайними.

Січень: Велика бердянська аварія

Глобальна аварія на магістральному колекторі у курортному Бердянську залишила пів міста без води й мало не обернулася серйозною екологічною катастрофою. Із невідомих причин обласна влада не стала оголошувати пригоду надзвичайною ситуацією регіонального масштабу, хоча вона, по суті, такою була. Наслідки аварії досі не подолані, курортне місто живе з тимчасовим колектором. Важко сказати, наскільки новини про аварійну бердянську каналізацію вплинули на потенційних туристів, однак нинішній курортний сезон в місті виявився не надто вдалим.             

Лютий: Шарій VS Порошенко

Приїзд чинного тоді президента Петра Порошенка до Запоріжжя увінчався низкою інцидентів із "крутінням носу" виборцям та "збиванням шапок". Інциденти розкручувалися як приклад зневажливого ставлення Порошенка до людей та невміння президента опанувати себе. Інспіровані були "агентами Шарія", які навіть отримували за це гроші. Головна "зірка" скандалу – дівчина, з якої президент начебто збив шапку, терапевт Запорізького обласного клінічного наркологічного диспансеру Пелагея Шумейко у винагороду потрапила до виборчого списку Партії Шарія під номером 24.

Березень: Загибель кабанів на Хортиці

Африканська чума свиней дісталася заповідного запорізького острову та почала "косити" тамтешню популяцію диких кабанів, що налічувала понад сотню голів. Кабанів, безперечно, було шкода. На щастя, вдалося запобігти розповсюдженню смертельно небезпечної інфекції за межі острова. А популяція ще відновиться.       

Квітень: Коти рулять

Не бозна яка подія у вселенському масштабі, але серця запоріжців, особливо, любителів котів, зігріла. На сесії міськради запорізьких вуличних котів визнали частиною екосистеми міста та дозволили їм безперешкодно жити у підвалах та на горищах. Віддячити місту коти-безхатьки мають полюванням на гризунів.     

Травень: Меседж Зеленського Сходу і Заходу

Обраний, але ще не інавгурований Володимир Зеленський відзначив у Запоріжжі День пам’яті і примирення разом із легендарним запоріжцем – ветераном Другої світової війни Іваном Залужним, онук якого загинув під час російсько-української війни, та зв’язковою Української повстанської армії Параскевою Зеленчук-Потяк. Чимало українців сприйняли це як потужний меседж: переписувати історію, принаймні, історію Другої світової Зеленський не збирається. Щоправда, вже наступного дня саме переписування історії вимагали в Запоріжжі учасники акції, зібраної проросійським активістом Андрієм Івановим. 

Червень: Перший у світі музей Махна

З бюджету Гуляйполя було виділено гроші на придбання у власність громади будиночку на вулиці Трудовій – родинного "маєтку" Махнів. Нащадки ватажка селянського повстанського руху просили за будинок 200 тисяч гривень, міська влада сторгувалася за 150. Будинок перетворюють на перший у світі музей Нестора Махна. Адже, попри популярність постаті легендарного батька та купу всіляких історичних, напівісторичних та псевдоісторичних інсталяцій, йому присвячених, справжнього махновського музею досі не існує. 

Липень: Весільний фотограф кладе на лопатки Богуслаєва

Приголомшлива перемога "слуг народу" на парламентських виборах. Запоріжців, насамперед, вразила поразка нардепа чотирьох скликань В’ячеслава Богуслаєва, який розгромно поступився весільному фотографу Сергію Штепі. Словосполучення "весільний фотограф" стало мемом, яким визначають геть випадковий склад президентської фракції. Сам Штепа поки нічим особливо не відзначився, хіба що не надто розумною заявою про те, що його перемога на виборах лише на 50% обумовлена партійним брендом, а решта – його власна заслуга. 

Серпень: Річкові перевезення

Запоріжжя поринуло у транспортний колапс через ремонт на греблі Дніпрогесу. Для змучених жителів Правого берега міська влада запустила річкові перевезення, яких не було з минулого сторіччя. Навіть довелося терміново лагодити старий причал. Утім, великим попитом безкоштовні теплоходи у містян не користувалися. Із закінченням ремонту греблі річкові перевезення припинилися. 

Вересень: Повернення бранця Кремля

Вересневий обмін полоненими став важливою подією для усіх українців. На рідну українську землю повернулися 35 бранців Кремля. Запоріжці ж зі сльозами на очах зустріли земляка Євгена Панова, який перебував у російському полоні три роки. 

Жовтень: Боротьба з ярмарками

Важко сказати, чим не догодили міському голові Запоріжжя Володимиру Буряку місцеві ярмарки, насамперед, улюблений містянами Покровський, приурочений до Дня Запоріжжя, але мер вирішив звести їх нанівець. Принаймні, чимало запоріжців саме так сприйняли новий, запропонований мерією формат ярмарку. Після нього на Буряка обрушилися з критикою і пересічні запоріжці, і деякі депутати міськради, тож мер махнув рукою й пообіцяв розглянути можливість повернення до традиційного святкування. Після чого майже одразу почав боротися з щотижневим ярмарком поруч із місцевим цирком. 

Листопад: Опіум для народу

Неочікуваного змісту набуло більшовицьке формулювання про релігію – опіум для народу. Представник "найморальнішої" з церков – наближений до очільника Запорізької єпархії Московського патріархату, митрополита Луки, клірик попався на придбанні амфетаміну. Виявилося, що священик – наркоман зі стажем, про що тривалий час було відомо й Луці. Утім, за словами митрополита, винен не клірик, а дияволові підступи.

Грудень: Повернення менонітів

Для запорізьких дослідників минулого 2019 рік був успішним: у Запоріжжі знайдені залишки Олександрівської фортеці – "праматері" міста, на Мамай-горі відкопали скіфський золотий акінак, на Хортиці – давнє святилище. Утім, повернення 300 сотень менонітських надгробків, що були замуровані у фундаменті старого амбару, – подія найвизначніша, адже важлива не лише в сенсі історичному, а й в моральному. Запоріжжя віддає данину пам’яті переселенцям, що нанесли регіон на економічну мапу країни.

Читайте також:

Подарунок від мецената і ялинки з парасольок: Які новорічні дерева засяяли на Запоріжжі цього року;

Банка гуталіну – шайба, льодовий майданчик – у кожному дворі: Як Запоріжжя ганяло на ковзанах;

Миру в Україні, здоров'я та кошеня: Про що просить малеча Святого Миколая на Хортиці.

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme