Козацький ярмарок, вулична їжа та зелений рояль: Як Запоріжжя святкує день міста

Святковий марафон, присвячений Дню міста, розпочався суботнього ранку та триватиме до вечора неділі

Козацький ярмарок, вулична їжа та зелени…

Свій день Запоріжжя відзначає у новому форматі. Головна відмінність – у місті відмовилися від розтягнутого вздовж набережної Покровського ярмарку з перекриттям руху. Усі святкові локації розташували компактно – навколо каскаду фонтанів "Райдуга" та прилеглому до нього Вознесенівському парку. Загалом таких локацій влаштували п’ять, окрім того встановили три сцени, на яких один одного зміняли гурти й окремі виконавці.       

Святкова зона розпочалась з проспекту Маяковського, який веде до "Райдуги". Тут гостей, а з десятої години ранку на свято вирушили тисячі запоріжців, зустрічали міми та аніматори. Алею прикрасили прапорцями, облаштували фотозону. Це прийшлось до вподоби містянам, які залюбки робили тут світлини.

На тутешніх лавочках розмістились вуличні музиканти, деякі з бандурами.

Традиційний Покровський ярмарок – одну з візитівок Запоріжжя – цьогоріч важко впізнати. Він вмістився праворуч від "Райдуги" на стадіоні, який через це назвали Ярмарковою площею.

"Компактності" Покровському ярмарку надало не лише місце розташування, але й помітне зменшення кількості його учасників. Раніше кожний район Запорізької області мав на ярмарку свої намети та ятки, презентував себе та місцеві товари. Тепер же відвідувачів ярмарку розважали з однією великої сцени, де протягом дня виступали різні колективи, серед яких навіть Запорізьке управління ДСНС.



Замість же районів області презентували себе райони Запоріжжя: приваблювали історичними стендами, фотозонами, навіть невеличким зоопарком, а також смаколиками.

Шашликів – своєрідного символу Покровського ярмарку на Ярмарковій площі було небагато. Ціни на них не сильно змінились з минулого року: близько 50-60 гривень за 100 грамів м’яса. За 50 грамів міцних настоянок – близько 30 гривень. Пів літра пива – від 30 гривень.

Смачно ж поїсти на святі можна на іншій локації – Пікніку на "Райдузі" з величезною кількістю наметів з їжею та напоями від запорізьких та українських закладів. Вибір цього разу приємно дивував, окрім звичної вуличної їжі: смажених м’яса, овочів, морепродуктів, сиру, "Пікнік" пропонував і незвичні страви, на кшталт авторських космодогів.

Розбіг цін від намету до намету був доволі великим. Утім, загалом ціни були доволі "демократичними". За 100 грамів реберець від "Львівської реберні" – 60 гривень, за авторський хот-дог – 70 гривень. На "Пікніку" також пропонували величезний вибір напоїв: фруктове та класичне вино, пиво, настоянки, соки, лимонади, каву. Ціни, загалом, середні: капучино – 25 гривень, 150 грамів вина – 30 гривень, лимонад – до 30 гривень.

Ще одна локація свята, що розмістилася на парковці біля "Райдуги", – ярмарок "Made in Ukrainе" з українськими виробниками та брендами одягу й аксесуарів.

Їх, на жаль, було зовсім небагато: десь півтора десятка. Пропонували верхній одяг, авторські світшоти та футболки. Ціни, загалом, вище середніх по місту. За футболку з ручним розписом просили 800 гривень, за куртку – 3000 гривень.

Також на парковці знайшлося місце для невеликого куточку Запорізької книжкової толоки та її дитячої частини – Книголісся.

У Вознесенівському парку у той же час гудів "Козацький ярмарок". Ця локація за асортиментом виявилася схожою на звичний для містян Покровський ярмарок. Місцеві виробники пропонували авторські чаї, мед, крафтові сири, ковбаси, зефір, пастилу, варення, джеми тощо, а також вироби з дерева, посуд, одяг від шапок до шкарпеток, постільну білизну, вироби з дерева. Ціни дуже різнилися. Наприклад кулінарні дошки схожого розміру можна було знайти і за 40, і за 400 гривень, великі розписні глиняні чашки – і за 60, і за 120 гривень.

Біля яток Козацького ярмарку було дуже людно. Попитом користувалися й смаколики, й шкарпетки.

Прикрасою Вознесенівського парку стала традиційна для Дня міста виставка квітів. Навколо напису "Запоріжжя" розташувалися сім зон з різними інсталяціями з квітів: будиночок Хоббіта, звірі з "Мадагаскару", зелений рояль тощо.

Думки щодо нового формату святкування Дня міста розділилися. Чимало відвідувачів зізнавалися, що цьогорічне свято їм до вподоби. "Мені дуже подобається. Так стильно все прикрашено, виглядає круто – приємно пофотатись. Я ніколи не любила ярмарок, а цього року гуляю тут із задоволенням. Зручно, що все поруч, і що святкові зони не розтягнуті на пів міста, як було раніше. Сподіваюсь, що міська влада подовжить саме так організовувати подібні свята", – поділилася запоріжанка Анастасія.

"Я прямо у захваті – не очікувала такого від Запоріжжя. Ходжу на ярмарок із родичами багато років і завжди для мене це була лише можливість поїсти шашлику та погуляти з родиною. Зараз же захід дуже цікавий, я просто постійно щось роздивляюсь, всюди якійсь прикольні штуки. Класно зробили", – ділиться враження Вікторія.

Знайшлися й ті, хто сумує за старим Покровським ярмарком. "Мені більше подобалось, як було. Тут якийсь балаган, ні випити нормально, ні поїсти. Я приходив на ярмарок погуляти, відпочити, попити хріновухи та медовухи за 10 гривень. Тут все дороге якесь, спробуй розберись, де що", – розповідає Миколай Олегович, який ходить на ярмарок вже вісім років.

У перший день святкування локації навколо "Райдуги" встигли відвідати тисячі містян. Нині свято триває. На запоріжців та гостей міста чекає багато музики, цікаві майстер-класи для дітей, Кубок України з бойового мистецтва Лава на Лаву, смачна їжа та гарна погода.   

Читайте також:

Чарочка для губернатора, голубці для всіх: Як в Запоріжжі ярмарок гудів;

Медові ріки й квіткові береги: Чим вразив Покровський ярмарок у Запоріжжі;

Попри війну й холеру: Як гудів запорізький ярмарок сто років тому.

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme