На Запоріжжі виділили бюджетні кошти на викуп "родинного маєтку" Нестора Махна

Родинний будинок ватажка селянського повстанського руху Нестора Махна, розташований у запорізькому Гуляйполі, стане власністю територіальної громади
 

Про це повідомляє Depo.Запоріжжя з посиланням на Гуляйполе- city.

Хата Карпа Махна – найстаршого брата Нестора, що розташована на нинішній вулиці Трудовій в Гуляйполі, перейде з приватної власності у власність Гуляйпільської міської об’єднаної територіальної громади. Депутати виділили на придбання будинку, який називають "хатою Махна", 200 тисяч гривень. Викупити будинок вирішили, насамперед, для того, аби привести його до ладу, бо будівля потребує ремонту, а територія навколо – прибирання. У будинку хочуть зробити музей Махна. У Гуляйполі – у місцевому краєзнавчому музеї – є експозиція, присвячена легендарному ватажку селянського повстанського руху, але повноцінного музею Махна, ані тут – на його малій батьківщині, ані будь-де немає.

Довідка.

Батьківська хата Нестора Махна не збереглася, була знищена 1918 року. Штаб повстанської армії Махна деякий час збирався у хаті найстарший брата Нестора – Карпа. Ця хата, була розташована зовсім неподалік батьківської, на тій самій вулиці. У ній доживали свого віку нащадки Карпа, тут же встановлений пам’ятник Нестору Махну. Хату іноді називають будинком-музеєм Махна, але це - звичайний житловий будинок, власники якого просто пускали туристів до себе. Змінивши форму власності, хата тепер, дійсно, може стати будинком-музеєм Махна.

Раніше повідомлялося, що на Запоріжжі отримали дозвіл від нащадка Махна на повернення праху "батька" – діаспора проти.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя