Послали на три "Б": Як слуги народу трощили на Запоріжжі Бандурова, Богуслаєва і "команду Буряка"

"Слуги народу" вщент розтрощили "команду Буряка", змішали карти "Опозиційній платформі", залишили без мандата чотири рази нардепа Богуслаєва
 

Послали на три "Б": Як слуги народу трощ…

В одномандатних округах успіх "Слуг народу" ще більш вражаючий, ніж у багатомандатному. Запорізька область – не виключення: за "слугами" сім із дев’яти округів*. Найбільш нищівної поразки, особливо, з огляду на ресурси, витрачені на кампанію, зазнав "Опозиційний блок", кандидати якого йшли тут під брендом "команди Буряка". А ось для місцевих політиків-братів Кальцевих з "Опозиційної платформи" та для керівника "Мотор Січі" Богуслаєва результати виборів навряд чи зовсім погані, попри те, що і Сергій Кальцев, і В'ячеслав Богуслаєв "пролітають" повз парламентські крісла. 

Округ №74: Мандат у "Мотор січі"

В окрузі №74 із центром у Комунарському районі Запоріжжя кандидат від "Слуги народу" Геннадій Касай із вражаючим відривом обійшов конкурентів. Серед них – висуванця "Опозиційного блоку", члена "команди Буряка" (міського голови Запоріжжя Володимира Буряка) Ігоря Чумаченка, висуванця "Опоплатформи" Павла Матвієнка тощо. Чинний нардеп із фракції БПП, який впродовж тривалого часу вважався політичним важковаговиком в окрузі, Петро Сабашук прийшов до фінішу сьомим із менше ніж 5% голосів виборців.

Геннадій Касай

Переможце перегонів в окрузі став 44-річний Геннадій Касай – людина, усе життя якої пов’язане із підприємством "Мотор Січ" В'ячеслава Богуслаєва. Колись Касай працював на виробництві, але з 2009 року очолює спортивний комплекс "Мотор Січі" – "Юність". Це – одна з "улюблених іграшок" Богуслаєва. Він викупив спорткомплекс, зробив реконструкцію. Зважаючи на авторитарні методи керівництва Богуслаєва, директор його спорткомплексу – за визначенням лояльна людина. Це, утім, не означає, що Касай не може стати самостійним політиком.

Округ №75: Чи дійсно тут програв Кальцев

В окрузі з центром у Дніпровському районі Запоріжжя переміг висуванець від "Слуги народу" Роман Соха, при цьому значно обійшов місцевого політика Сергія Кальцева від "Опозиційної платформи" (його брат Сергій забезпечив собі місце у парламенті за списком цієї політсили). Це також ще один округ, де з тріском програла "команда Буряка", тут – в особі Віктора Буська. Але справа в тому, що дехто з запорізьких активістів та ЗМІ пов’язують Соху з братами Кальцевими. Незадовго до виборів місцева активістка, волонтерка, учасниця запорізького Майдану Олена Єрьоменко де-факто назвала Соху "решалой". "Роман Соха, який засвітивши свою фізіономію на Майдані, після його перемоги, вліз в одну з псведнонародних рад і пішов шукати собі крісло і торгувати підтримкою в тих чи інших кадрових питаннях. І я це знаю не з чуток", – заявила активістка та навіть звернулася з цього приводу до керівника "Слуги народу" Дмитра Розумкова, але, вочевидь, почута не була.

Роман Соха

У "Слузі народу" 43-річного Романа Соху презентували як громадського діяча, фахівця в галузі управління фінансовою діяльністю та рентабельністю банківських установ і організацій. За даними ЦВК, переможець в окрузі тимчасово не працює.

Округ №76: Найболючіша поразка "команди Буряка"

Округ із центром у Вознесенівському районі Запоріжжя заздалегідь готувався під члена "команди Буряка" (читай – "Запоріжсталі") Анатолія Пустоварова. Тож його програш – найболючіша поразка "Опозиційного блоку" в Запоріжжі. Переміг же тут "слуга народу" Євгеній Шевченко. До нього в активної громадськості також є чимало питань. Як і Соху, Шевченка пов’язують із братами Кальцевими.

Євгеній Шевченко

У "Слузі народу" 47-річного Шевченка характеризують як  підприємця та юриста з вражаючою історією становлення. Він начебто "відродив в Запоріжжі високотехнологічне виробництво, яке занепало ще за часів СРСР", а ще й має багаторічний досвід роботи в аграрній сфері.

Округ №77: Весільний фотограф відібрав мандат у Богуслаєва

Чи не найбільша сенсація запорізьких виборів сталася в окрузі №77 із центром у Шевченківському районі Запоріжжя. Керівнику підприємства "Мотор Січ" Вячеславу Богуслаєву не вдалося стати нардепом вп’яте. Без особливих зусиль 80-річного мастодонта місцевої промислово-політичної тусовки "зробив" 29-річний весільний фотограф Сергій Штепа від "Слуги народу". Це викликало захоплення у певної частини запоріжців. Інша зауважує, що радіти немає чому, адже весільний фотограф, геть невідомий переважній більшості містян, легко обійшов й АТОвця Андрія Хімічева, що йшов від "ЄС". Штепа певний час "подвизався" на ниві ігровою журналістики і навіть став у цій якості героєм "Лурка" ("Луркоморья" – саркастичної онлайн-енциклопедії), яка повідомляє про нього (мовою оригінала): "Игровой журнализд из Запорожья, ярчайший представитель игрожур-богемы. Прославился своими неграмотными и оттого смешными словесными конструкциями, а также невероятной серьёзностью, самоуверенностью и гордостью за производимые им тексты статей ЛКИ (російського журнал о комп’ютерних іграх, - Ред.)". Мріяв працювати на російський же інтернет-ресурс, присвячений комп’ютерним іграм.  

Сергій Штепа

Утім, у "Слузі народу" Штепу презентували як позаштатного журналіста та кореспондента декількох друкованих видань, організатора виставок та культурних заходів, екс-власника фотошколи, в якій навчалися "більш ніж 400 студентів, в тому числі з Польщі та Франції". Згідно з даними ЦВК, нині Штепа тимчасово не працює. 

Округ №78: "Господар" Бердянська вчепився у владу намертво

Округ №78 із центром у Бердянську – єдиний на Запоріжжі, де, вочевидь, переміг чинний нардеп – висуванець "Опозиційної платформи – За життя" Олександр Пономарьов. Ще рік тому, оцінюючи розстановку сил до парламентських виборів, портал Depo.Запоріжжя пророкував, що за Бердянськ, де розташований бізнес Пономарьова, нардеп битиметься до останнього. Боротьба з головним конкурентом – висуванцем "Слуги народу" Віталієм Боговіним була запеклою. І закінченою може вважатися лише після оголошення результатів виборів ЦВК, адже розрив між кандидатами мінімальний, а підрахунок голосів підозріло повільний.

Олександр Пономарьов

Політичний зліт до того переважно бізнесмена Пономарьова припадає на 2012 рік, коли він пішов на парламентські вибори самовисуванцем, але за підтримки регіоналів. У Верховній Раді VII скликання одразу увійшов до фракції Партії регіонів, у Бердянську очолив міську організацію ПР. У ЗМІ подейкували, що лобіював Пономарьова на цю посаду тодішній "смотрящий" за Запоріжжям "Анісім" (Євген Анісімов). Попри одіозний кейс на дострокових парламентських виборах 2014 року Пономарьову вдалося переконати нову владу у своїй лояльності, БПП не завадив йому отримати мандат. Упродовж каденції Пономарьов не марнував час: на місцевих виборах завів до міської ради лояльних депутатів – з "Нашого краю" та БПП, і "свого мера" – Володимира Чепурного. Товариші розстріляного АТОвця-активіста Віталія Олешка ("Сармата") пов’язували вбивство побратима саме з Пономарьовим. Напередодні нинішніх виборів Пономарьова викликали до поліції по цій справі. За повідомленнями ЗМІ, виклик нардеп проігнорував.

Округ №79: Зліт "слуги" на уламках "Опоблоку"

На двох дострокових парламентських виборах – попередніх і нинішніх – в окрузі №79 із центром у Василівці між собою билися представники двох центрів впливу колишньої "Партії регіонів". Цього разу "ахметівське крило" – "Опозиційний блок" сподівався на реванш в "Опозиційної платформи", але не зважив на тектонічні зміни в українській політиці. Висуванка "Слуги народу" Юлія Яцик круто обійшла й чинного нардепа, висуванця "Опозиційної платформи" Володимира Бандурова, й міського голову Дніпрорудного, де розташований залізорудний комбінат Ахметова, висуванця "Опозиційного блоку" Юрія Коробова. 

Юлія Яцик

Переможниця виборів 39-річна юристка, керуюча адвокатським бюро Юлія Яцик – одна з двох жінок, що представлятимуть Запорізьку область у новому парламенті.

Округ №80: "Опоблок" у Мелітополі все ж таки посунули

Рік тому портал Depo.Запоріжжя розмірковував, чи реально посунути в Мелітополі "Опозиційний блок", насамперед, в особі відверто прорадянського й проросійського нардепа Євгена Балицього. Нині пролунала відповідь: можливо. Балицького посунув міський голова Мелітополя Сергій Мінько. Вибори в окрузі, за оцінками, наприклад, Комітета виборців України, були чи не найпроблемнішими через застосування обома головними кандидатами брудних технологій. Балицькому закидали підкуп виборців за кошти депутатського фонду, Міньку –  використання адміністративного ресурсу на виборах. Це підтверджують й мелітопольські активісти. Відома мелітопольська волонтерка Світлана Алексєєва за підсумками того, що побачила у день голосування, назвала тутешні вибори найбруднішими. "Ви чорти, кандидати. Обидва. Гідні один одного. Ваше місце на звалищі історії. І совкового Балицького. І флюгера Мінька", - написала волонтерка, додавши, що за всіма порушеннями написані заяви до поліції.

Сергій Мінько

Так чи інакше, але переможець виборів в окрузі 45-річний Сергій Мінько.

"Слуга народу" Дмитро Гладкий прийшов до фінішу третім. 

Округ №81: Поважний латифундист програв борцю з пияцтвом

В окрузі № 81 із центром Токмаку висуванець "Слуги народу" Павло Мельник обійшов і місцевого аграрія Олега Калімана, і чинного нардепа – висуванця "Опозиційної платформи" Валентирова, і висуванця "Опоблоку" Олександра Рєпкіна, й решту доволі відомих персонажів.

Павло Мельник

Переможець виборів 35-річний Мельник – запорізький активіст, PR-директор Благодійного фонду "Алкоголь СТОП".

Округ №82: Безробітна "слуга" відібрала мандат у чинного нардепа

В окрузі №82 із центром у Пологах перемога також за "Слугою народу"  – Мариною Нікітіною. Маловідома уродженка Гуляйполя не залишила шансів ані чинному позафракційному нардепу Вадиму Кривахатьку, ані висуванцю "Опозиціною платформи" Володимиру Люцканову, які вважалися важковаговиками перегонів.

Марина Нікітіна

Нікітіній 33 роки, вона юрист за фахом, нині не працює.

Підбиваючи підсумки виборів у мажоритарних округах Запорізької області можна зауважити: це була не сенсація, з огляду на президентські вибори, але революція, здійснена у кабінках для голосування. "Слуги народу" (в мелітопольському випадку разом із самовисуванцем Міньком) відібрали мандати майже в усіх чинних нардепів, виключення – Пономарьов. У Верховній Раді Запорізьку область вперше представлятимуть жінки – одразу дві. "Слуги"-переможці виборів переважною більшістю маловідомі та (або) мають сумнівний бекграунд, деякі можуть бути пов’язані з одіозними персонажами запорізького політикуму. Його представники, насамперед Богуслаєв і брати Кальцеви зберігатимуть свій вплив в регіоні. Богуслаєв може його й примножити, адже окрім пов’язаного з ним Касая, до парламенту за списком "Слуги народу" проходить ще один представник "Мотор Січі" – заступник керівника управління з маркетингу та продажів вертолітної техніки підприємства Артем Кунаєв.   

*При написані статті використані оперативні дані ЦВК за підсумками опрацювання понад 70% протоколів запорізьких ДВК  

Читайте також:

Хто з запоріжців може потрапити в Раду у багатомандатному окрузі.

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Запоріжжя.Depo

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"