Діти АТОвців у бердянському санаторії перетруїлися гречаною кашею

Фахівці встановили джерело і шлях передачі гострої кишкової інфекції, через яку в дитячому закладі оздоровлення та відпочинку санаторного типу "Лазурний" у Бердянську, захворіли 46 дітей

Про це повідомляє портал Depo.Запоріжжя з посиланням на Запорізький обласний лабораторний центр МОЗ України.

Під час епідеміологічного розслідування було встановлено, що гостру кишкову інфекцію у дітей викликали умовно-патогенні мікроорганізми - клебсіела пневмонія та клебсіела оксітока. Ймовірним чинником передачі послужила гречана каша, яка була в меню 18 липня на вечерю і 20 липня на сніданок. Джерелом інфекції став кухар харчоблоку. Збудники хвороби були виявлені у нього, на різних предметах в харчоблоку, а також у 14 захворілих дітей.

У ході епідрозслідування в санаторії були виявлені грубі порушення санітарного режиму. У тому числі у харчоблоку: в несправному стані частина санітарно-технічного обладнання, приладдя для миття рук, недостатня кількість мийних ванн, обробного інвентарю; кухонний інвентар використовувався у невідповідності з маркуванням, порушувалися правила зберігання харчових продуктів, режим миття столового та кухонного посуду.

"Недотримання санітарних правил призвело до мікробного забруднення харчових продуктів", - винесли вердикт фахівці та передали документи по розслідуванню спалаху в прокуратуру.

Нагадаємо, 20 липня стало відомо про масове отруєння дітей АТОвців з Дніпропетровської і Запорізької областей в оздоровчому таборі Бердянська. Понад 30 дітей, що відпочивали у таборі "Лазурний", звернулися до медиків із ознаками отруєння. Уже відомо, що бердянський табір, в якому потруїлися діти, працював без дозвільних документів, а дітей АТОвців годував персонал без санітарних книжок. Діти розповідали батькам про табір жахливі речі. У власника бердянського табору кажуть, щозахворілі діти привезли інфекцію з дому. У Бердянській міськраді запевняють, що дітей в "Лазурному" виявили під час перевірки. Прем'єр-міністр України вимагає негайної реакції на масове отруєння дітей у Бердянську. Більше 20 дітей госпіталізували до лікарні у Дніпрі. Нині отруєння дітей у бердянському таборі розслідують за трьома статтями Кримінального кодексу.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя