"Дітей виявили під час перевірки": Бердянська влада не знала, хто відпочиває в санаторії "Лазурний"

Про те, що у бердянському санаторії "Лазурний" відпочивають діти АТОвців, влада дізналися після того, як вони почали труїтися

Про це свідчить оприлюднений прес-службою Бердянської міськради офіційний коментар щодо отруєння дітей АТОвців у таборі санаторія "Лазурний", передає портал Depo.Запоріжжя.

У Бердянській міськраді зазначають, що власник санаторію - ПрАТ "Приазовкурорт" надсилав їм листа щодо внесення до Державного реєстру Дитячого закладу санаторного типу "Лазурний" з початком функціонування з 1 червня. Утім, дозволу на дитяче оздоровлення не отримав.

Заклад неодноразово обстежувала робоча комісія, створена рішенням виконавчого комітету Бердянської міської ради. Обстеження відбувалися 22 червня, 7 липня, 14 липня, 17 липня, 19 липня. Кожного разу комісія фіксувала невідповідність закладу вимогам чинного законодавства в сфері організації дитячого оздоровлення.

При цьому у бердянській мерії зазначають, що комісія вперше виявила дітей на території закладу 17 липня, а 19-го їх виявилося вже 261.

"В результаті чергового обстеження закладу 17 липня в закладі було виявлено дітей, відпочиваючих всупереч Актам приймання дитячого оздоровчого табору, де зазначено про неготовність закладу до прийняття дітей. Станом на 19 липня проведено чергове обстеження закладу, під час якого в закладі виявлено вже 261 дитина. Під час розмови діти скаржились на некомфортне перебування та неякісне харчування", - йдеться в повідомленні прес-служби міськради.

Керівництву "Лазурного" було рекомендовано вивезти дітей до повного усунення недоліків.

У мерії запевняють, що про ситуацію було проінформовано Бердянській відділ поліції, Бердянську місцеву прокуратуру, Департамент соціального захисту населення Запорізької ОДА, Директора Департаменту охорони здоров'я Запорізької ОДА.

При цьому оздоровчий табір на базі санаторію "Лазурний", не маючи дозволу на оздоровлення дітей, виграв відповідний тендер. Доба перебування у закладі однієї дитини обходиться бюджету в 289 гривень.

Як повідомив заступник директора ПАТ "Приазовкурорт" Сергій Головін, у таборі планувала відкрити другу зміну. Діти, що потруїлися відпочивали у першій.

Нагадаємо, сьогодні 20 липня, стало відомо про масове отруєння дітей АТОвців з Дніпропетровської і Запорізької областей в оздоровчому таборі Бердянська. Уже відомо, що бердянський табір, в якому потруїлися діти, працював без дозвільних документів, а дітей АТОвців годував персонал без санітарних книжок. Поліція порушила кримінальну справу через масове отруєння дітей в бердянському таборі. Маленькі відпочивальники розповідають батькам про табір жахливі речі. У власника бердянського табору кажуть, що захворілі діти привезли інфекцію з дому.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя