"Така подяка нашим чоловікам": мами розповіли про моторошний "відпочинок" дітей АТОвців у Бердянську

Майже три сотні дітей АТОвців заїхали на відпочинок у дитячий оздоровчий санаторій Бердянська "Лазурний", на території якого створили імпровізований табір, 11 липня

Як розповіли порталу Depo.Запоріжжя батьки, через декілька днів в таборі почали хворіти діти.

Батьки зізнаються, що у повній мірі не знають, що насправді відбувається у таборі, але певну картину їм все ж таки вдалося скласти з розповідей дітей. Зокрема, діти постійно скаржилися на неякісну їжу в їдальні, а також на столові прибори з іржею. Днями діти знайшли в рибі серце, що свідчить про неякісну обробку харчових продуктів і недотримання технологій приготування. Вже кілька днів поспіль діти почуваються зле, але керівництво табору намагалося замовчувати цей факт.

Дітям наказали не скаржитися

За словами Людмили Ткаченко, бабусі 13-річної Вероніки, 18 липня до лазарету при таборі звернулися десятки хворих дітей.

"Керівництво табору намагалося замовчати ситуацію, тому нікуди не зверталося, через що вільного місця у лазареті вже не лишилося. Хворих дітей почали класти у звичайні палати, при цьому здорових дітей виселили у коридори. У дітей вночі піднімається температура, починається блювота, але місцеві лікарі не вживають жодних заходів, лише ставлять дітям миски біля ліжок", - розповідає бабуся.

За словами Людмили, їй вдалося лише один раз поспілкуватися з директоркою дитячого закладу Іриною Яковенко, яка заспокоїла жінку, що нічого страшного не відбувається, а стан здоров'я дітей це на кшталт літнього грипу, мовляв, температура і блювота будуть лише один день, а потім все буде гаразд. Яковенко запевнила бабусю, що хвилюватися немає причин, в них є медсестра, яка слідкує за станом здоров'я маленьких відпочивальників.

Людмила Ткаченко також розповіла, що нещодавно у табір приходила місцева перевірка, але директорка пригрозила дітям і наказала розповідати, що все добре.

"Вероніка ослухалася і все ж таки поскаржилася перевіряючим. За це Ірина Яковенко висварила мою онуку та погрожувала відправити додому, сказав, що батькам доведеться платити штраф. Крім того, коли діти почали масово хворіти, пані Ірина їм не вірила, наказувала не прикидатися і казала, що в неї немає часу стояти і чекати, коли вони знов почнуть блювати", - обурюється жінка.

Сама Вероніка захворіла сьогодні, 20 липня, о другій годині ночі. У дівчинки піднялася висока температура, її трусило і нудило.

"Доньку поки ми не забираємо, бо немає можливості. Зараз туди приїхав чийсь батько, який наглядає за всіма дітьми. Медсестра написала йому, які потрібні ліки, і він усіх забезпечує медикаментами. Їм промивають шлунки, тож ми чекаємо на певні результати", - каже Катерина, мати дівчинки.

Ліків бракує

А ось 9-річний Роман вже почуває себе добре, його навіть виписали з лазарету, де він провів два дні.

"В нього була блювота, але температура висока не підіймалася – трішки більше 37° була. Я домовилася ще з одними батьками, що ми поїдемо і заберемо наших дітей з цього жахіття. Ліків обмежена кількість, лише на другий день дитині дали "Ніфуроксазід"", - каже Ірина, мати хлопця.

12-річному Антону взагалі пощастило не захворіти, але його мати Оксана дуже хоче забрати сина додому.

"Мій син один з небагатьох, хто тримається. У нього в загоні 34 дитини і лише 10 з них почувають себе добре. Я дуже хочу його забрати звідти, але, на жаль, в мене немає такої можливості. Я сподіваюся поїхати з кимось із батьків або чекаю, що влада організує масове вивезення наших дітей", - каже Оксана.

За словами жінки, в таборі коїться свавілля, надзвичайну подію керівництво намагається приховати.

"Антон лише вчора мені сказав, що там коїться. Виявляється, діти масово хворіють вже четвертий день. А, коли батьки телефонують до керівництва, їх запевняють, що у таборі все гарно. Самих дітей залякують і погрожують. Комісія, яка перевіряє стан таборів, приїздила до закладу вчора, але вони навіть не зазирнули у лазарет. Там справжня ЧП, а вони намагають приховати. Дітей не лікують, діти просто лежать на ліжках і блюють у миски. Це і все лікування. А керівництво нічого не робить, санстанцію не викликає. Треба ж було вивезти здорових дітей, хворих відправити до лікарень, табір перевірити", - скаржиться жінка.

Жінка також розповіла, що зараз батьки намагають терміново забрати дітей. Є і ті, хто вже відвіз дітей додому, але діти продовжують почувати себе погано, у деяких температура тримається під 39°.

За словами Марини, мати 11-річного Дмитра, директорка табору спочатку намагалася заспокоїти батьків і казала, що це діти так адаптуються до моря. Але, чому так масово, Яковенко пояснити не могла.

"Мого сина сильно не зачепило, лише вчора в нього була блювота. В таборі взагалі не дотримуються технологій приготування їжі, погано зачищають рибу, столові прибори з іржею, діти постійно скаржилися батькам. Чергове масове отруєння сталося вчора, після того, як діти на обід скуштували суп. Мій Дмитро суп не доїв, тому йому було не дуже погано. У медпункт він звернувся, але йому нічим там не допомогли. На щастя, йому на допомогу прийшла дівчинка, в якої було активоване вугілля, мій син знає, що його треба пити, якщо стало зле. На щастя, зараз син почуває себе добре", - каже Марина.

Здорові діти сплять в холі на матрацах

Дмитро розповів матері, що усіх здорових дітей виселили в хол на першому поверсі, вони сплять там на матрацах. Весь другий поверх будівлі табору займають хворі діти. Взагалі у дітей паніка, вони не знають, що робити, тому що батьків поряд немає. Дітей нікуди не випускають, нічого не пояснюють вони просто сидять в корпусі в холі.

"Ми просто в шоці! Це така вдячність нашим чоловікам і батькам за те, що вони захищають країну? Дитина мені телефонує, плаче, каже, що там коїться щось страшне. Їх там залякують, наказують усім казати, що в таборі все гаразд. Я дуже хочу забрати сина, але в мене на руках ще однорічна дитина, мені ні з ким її залишити. Ми з батьками звернулися до виконкому і обласної адміністрації, попросили дати автобус, щоб вивезти дітей. Нам сказали почекати, мовляв, питання вирішується", - каже жінка.

Відзначимо, що керівництво табору як і раніше на зв'язок не виходить.

Нагадаємо, як раніше писав портал Depo.Запоріжжя, бердянський табір, в якому потруїлися діти, працював без дозвільних документів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя