Погуляти, випити, скуштувати екзотики: Чого шукали відвідувачі головного запорізького ярмарку

На Покровському ярмарку запоріжці та гості міста гуляли сьогодні, 6 жовтня, зранку й до вечора

Погуляти, випити, скуштувати екзотики: Ч…

Покровський ярмарок - головний святковий захід, приурочений до дня міста, що Запоріжжя святкує цієї суботи. Вік традиції рахують із 1975 року. Однак насправді історія ярмарку набагато давніша і точно перевалила за сто років. Адже ярмаркові традиції прийшли на Запоріжжя наприкінці XVIII сторіччя. У XIX в Олександрівську гуділи чотири ярмарки, Покровський був найбагатшим й найвеселішим. Ані епідемії холери, ані Перша світова війна не змогли перервати традицію. Згодом це вдалося лише більшовикам. Утім, відродження ярмарку наприкінці XX сторіччя запоріжці щиро вітали. Ось вже п'ятий десяток років ярмарок, попри різне ставлення до нього, збирає тисячі людей. Портал Depo.Запоріжжя сьогодні дізнався, чого ж шукають містяни та гості на ярмарку та чи знаходять.

Наталія, майстриня

Наталія приїхала на ярмарок з сусіднього Дніпра, щоб торгувати своїми виробами.

"Я вже близько семи років їжджу на ярмарки по всій Україні, була і в Одесі, і в Києві, в Запоріжжі другий раз. Дуже подобається організація в Запоріжжі, справді багато людей. Я роблю м'які іграшки ручної роботи, ціни починаються від 60 гривень за ляльку. Торгівля йде як й у будь якому іншому місті – особливої різниці нема", - розповідає майстриня.

Любов Іванівна, пенсіонерка

Жінка прийшла на ярмарок з сестрою Тамарою, щоб погуляти. Відвідує цей захід вже 24 рік поспіль.

"Ми з Тамарою приходимо побути у веселій компанії, відчути святкову атмосферу. Я приїхала до Запоріжжя у 1994 році й з того часу щороку ходжу на ярмарок. Купувати нічого не планували, але врешті решт купили мед – ну дуже смачно виглядав. Ціни я особливо не порівнювала, здається, що в середньому такі ж, як і всюди", - ділиться пенсіонерка.

Сергій, підприємець

Сергій відвідав захід разом із родиною.

"Зазвичай ми їдемо на ярмарок автівкою, але сьогодні вирішили погуляти і прийшли "ногами", усією родиною. Багато чого купили, у переважній більшості – сувеніри і всілякі корисні речі для дому. Ціни, звичайно, набагато виші, ніж в інших місцях, але на ярмарку завжди так. Зараз плануємо скуштувати "рекордну" запіканку (на ярмарку була виготовлена найбільша в Україні запіканки – Ред.), ось дружина стоїть у черзі", - Сергій поспішає за святковою стравою.

Анастасія, журналіст

Дівчина прийшла на захід працювати, але зустріла чимало друзів і просто відпочиває.

"Я прийшла сюди працювати, але це не першочергова мета. Я кожен рік приходжу на ярмарок, щоб зустрітися з друзями, вже чотири, а може й більше років. У порівнянні з минулими ярмарками, цей мені не подобається. Здається, що учасників менше, все занадто однотипне, нема нічого нового, організатори навіть не намагалися здивувати нікого. Купувала тільки випивку – відпочити з друзями. Їжу брати страшно".

Максим, програміст

Хлопець відвідав ярмарок, щоб спробувати екзотичну кухню.

"Сьогодні я прийшов подивитись на людей, випити та спробувати нову їжу. Страви української кухні не купував – вона і так завжди є в наявності в будь-якому закладі, на таких заходах я намагаюсь купувати щось новеньке, чого ще не куштував. Сьогодні ось спробував кесадил'ю (страва мексиканської кухні, тонкий хліб з м'ясом, сиром та овочами - Ред). Сподобалося, ціни на ярмарку досить адекватні, хоча і вище, ніж завжди".

Катерина, блогерка

Дівчина вперше відвідує ярмарок не "по роботі".

"Якщо чесно, я завжди не любила ярмарки. Коли працювала журналістом, завжди ходила на них і кожен раз рахувала хвилини, поки зможу піти. Сьогодні я вперше прийшла сюди за власним бажанням і лише тому, що тут є "точки" моїх друзів: одні продають імбирний лимонад, інші – мексиканську їжу. Вийшли з чоловіком погуляти, погода чудова сьогодні, зустріли друзів – це чудово. А так я вважаю, що ярмарок жахливий колхоз і з року в рік нічого не змінюється. З самого ранку багато п'яних, всюди тхне шашликом, нічого цікавого.

Анна, студентка

Прийшла на ярмарок зі своїм собакою Аяксом.

"Ми вийшли на ярмарок погуляти, подивитись, що цікавого будуть продавати. Врешті решт купити собаці прикрасу – підвіску з гербом України. Ціни на все середні, такі, як і всюди. В минулому році ми також були, і мені здається, що стало набагато краще. Особливо сподобалось Аяксу: нагулявся і отримав багато вражень".

Максим та Оксана, програміст і домогосподарка

Прийшли на ярмарок всією родиною, з двома дітьми

"Ми кожен рік ходимо на ярмарок, бо дітям подобається. Їм і справді цікаво побігати, подивитись на все, але сама організація не дуже надихає. За останні три-чотири роки взагалі нічого нового, все той же типу український колорит, але в найгіршому його розумінні. Попри обіцянки влади, ціни на ярмарку вище, ніж зазвичай. При цьому вибір доволі маленький, навіть на фестивалі консервації було більше цікавої продукції".

Ось такі різні оцінки надали Покровському ярмарку запоріжці і гості міста. Міська влада тим часом відзвітувала, що захід відвідали тисячі людей, перші відвідувачі прийшли на ярмарок задовго до його урочистого відкриття.

Товари, які виробники планували продати на ярмарку, привезли на понад 160 автомобілях. Загальна вага привезеного понад 250 тонн: 4,5 тонни м'яса та м'ясних продуктів, понад 3,5 тонни молока та молочної продукції, п'ятдесят тисяч яєць, 2,7 тонни риби і рибної продукції, 87 тонн овочів і фруктів, 13 тонн круп, майже 40 тонн кукурудзи і соняшника, 11 тонн борошна, п'ять тонн меду, понад вісім тонн соняшникової олії тощо.

Нагадаємо, 2017-го на Покровському ярмарку підносили чарочку губернатору та пригощали відвідувачів голубцями.

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme