Кульбабовий мед із Дністровського каньйону і кавуни від куми: У Запоріжжя "гудить" фест консервації

Попри похмуру погоду і дощ у Запоріжжі 15 вересня з розмахом розпочався четвертий Всеукраїнський фестиваль домашньої консервації

Кульбабовий мед із Дністровського каньйо…

У центрі міста - на площі Маяковського о 10:00 відкрилося безліч торгівельних точок, фотозон, виставка майстрів, а також майданчики з майстер-класами.

З самого ранку у Запоріжжі пішов дощ, але це не зіпсувало настрій відвідувачам та учасникам фестивалю. Хоча організатор, голова громадської організації "Запорізький колорит" Наталя Бабенко, припускає: якби не дощ, можливо, відвідувачів було би більше.

Утім, все одно майже біля кожного торгівельного майданчика шикувалися черги.

"Коли зранку пішов дощ, ми вирішили, що зробимо усе, як і планували, а усе інше вже від нас не залежить. Але люди постійно приходять, і це дуже тішить", - каже Бабенко.

Цього року у фестивалі бере участь рекордна кількість учасників – понад сотню. Свої унікальні та оригінальні заготовки та продукти представляють учасники з Запоріжжя, Києва, Харкова, Дніпра, Херсона, Тернополя, Мелітополя та Токмака.

Одні лише назви смаколиків вражають: "Кавуни від куми ", рулетки з огірків "Казка ", джем "Чилі ", "Полуниця з рожевим вином та м'ятою", самогон домашній "Детектор брехні".

Серед майстрів консервації як новачки, так і постійні учасники фесту.

Роман та Ольга Навроцькі з Тернополя у запорізькому фестивалі консервації беруть участь перший раз. Подружжя вже рік займається виробництвом варення, джемів, конфітюрів та запашної олії. За словами Романа, вони не додають у свою продукцію консервантів чи згущувачів. Усе лише натуральне та екологічне.

"Взагалі наша продукція не може називатися варенням чи джемом, бо ми не підходимо під держстандарти за вмістом цукру. В нашій продукції його міститься дуже мало, бо ми підтримуємо здоровий спосіб життя", - каже Роман.

За словами Ольги Навроцької, унікальним серед їхньої продукції можна вважати мед з кульбабок. На одну банку йде 400 кульбабок, які збирають у Дністровському каньйоні на півночі Тернопільської області. Цей продукт радять вживати тим, хто має проблеми з дихальними шляхами.

Спеції, сири, еко-чіпси, ковбаси, джеми, соуси, чаї і мед – усе це та багато чого іншого учасники фестивалю готують власноруч, починаючи з вирощування та видобування сировини і закінчуючи упаковкою готового продукту.

Сергія, який займається виробництвом еко-чипсів, вже можна вважати постійним учасником фестивалю. Цього року із новинок у нього чипси з полуниці, інжиру та помідорів.

Окрім дегустацій та продажу різноманітних смаколиків, мешканцям та гостям Запоріжжя пропонували взяти участь у шинкуванні капусти, яку планують передати до військових частин, що беруть участь у бойових діях на Донбасі. Це вже стало традицією фестивалю. Цього року 80 кілограмів капусти нашинкували менше, ніж за три години.

Усіх присутніх розважали різноманітними майстер-класами, концертом та конкурсами, а також пропонували разом намалювати величезну картину.

Крім того, під час фестивалю тривав традиційний збір домашніх заготовок, які потім волонтери передадуть військовим. За словами організаторів, щороку вони збирають набагато більше консервації, ніж очікують.

Фестиваль домашньої консервації триватиме і у неділю, 16 вересня. А після 16:00 організатори оголосять кількість рецептів, які були представлені на заході. В планах організаторів створити Книгу Рецептів Фестивалю, де будуть вказані автори усіх смаколиків, представлених на фестивалі.

Читайте також:

Невичерпані стратегічні запаси: Як запоріжці консервують для фронту і тилу;

День кавуна: Скільки коштують баштанні на Запоріжжі та з чим їх їдять;

Як у Запоріжжі літо по банках розкладали: ТОП-5 рецептів фестивалю консервації.

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme