Підвищуючи градус популізму: Як в Зеленського битимуть "міцних господарників" Ахметова на Запоріжжі

Хмари згустилися над мером Енергодару Павлом Музикою, схоже, цього разу його пісенька проспівана  

Журналіст регіональної редакції Depo.Запоріжжя
Підвищуючи градус популізму: Як в Зеленс…

Після перемоги Володимира Зеленського на президентських і його "Слуги народу" на парламентських виборах групи впливу від політсили вирішили взятися за владу на місцях, а також поступово відвойовувати власні інтереси. На Запоріжжі боротьба триває з людьми Рината Ахметова

На місцевих виборах 2015 року запорізькі міста з присутністю бізнесу Рината Ахметова очолили афілійовані з цим бізнесом особи, яких презентували як міцних господарників. Зокрема, в обласному центрі – вотчині "Запоріжсталі" міським головою став головний інженер цього підприємства Володимир Буряк, у Дніпрорудному з його залізорудним комбінатом – один із його менеджерів Юрій Коробов, Енергодар з електростанцією ДТЕК очолив її профспілковий лідер Павло Музика.

У 2016-2017 роках в "ахметівського десанту" на чолі міст виникали, м’яко кажучи, певні непорозуміння з "областю". Достатньо згадати обшуки в запорізькій мерії за підозрою в передачі інформації терористам. Під роздачу потрапив й мер Енергодара. Його оголошували у розшук, коли він за сталою українською традицією ховався від кримінального переслідування під лікарняною ковдрою. Але згодом "непорозуміння" зійшли нанівець. Тодішній запорізький губернатор Костянтин Бриль навіть їздив на сесію Енергодарської міськради, аби вгамувати виступи проти Музики.

Ці часи залишилися у минулому. Портал Depo.Запоріжжя уже зазначав, що з призначенням очільником ЗОДА Віталія Туринка наступ на Ахметова на Запоріжжі розпочне Коломойський. Це зовсім інша війна, і рахуватимуть на ній, фігурально висловлюючись, не поранених, а вбитих. Тобто збитих "ахметівських льотчиків".

Показовим має стати наступ на Енергодар, ситуації в якому присвятив одну з перших нарад щойно призначений керівник області. Тим більше, що тут новому губернатору не обов'язково навіть залучатися підтримкою силових структур (хоча вони вже залучені). Енергодарську владу буде побито її ж зброєю – популізмом, тому що там, де йому навчалися "міцні господарники", "слуги" могли б працювати викладачами.

Енергодар – одне з найзаможніших міст на Запоріжжі з найбільшою середньою зарплатою та доходами бюджету, які в перерахунку на кожного жителя вдвічі більші, ніж в інших запорізьких містах обласного підпорядкування, як Бердянськ і Мелітополь. Саме це найблагополучніше місто поринуло у жахливий комунальний колапс, від якого вже зараз потерпають місцеві жителі і який поставив під загрозу початок та стале проходження опалювального сезону.

У місті енергетиків, де розташовані найбільша в Європі атомна станція та Запорізька теплоелектростанція, останнім часом перманентно стаються аварії в електромережах, тижнями немає гарячої води, не працює третина ліфтів (Енергодар при цьому молоде місто з переважно дев’ятиповерховою забудовою), виникають проблеми з холодним водопостачанням, дахи течуть під час злив, підвали затоплює нечистотами.

Причину такої ситуації, можливо, до кінця не розуміючи, наскільки потрапив в яблучко, пояснив один із представників керуючої компанії "Місто для людей" на губернаторській нараді: "люди не розуміють, що радянський союз закінчився". Справа в тому, що "міцні господарники" – й нинішні, й попередники старанно створювали в енергодарців враження, що радянська "даровизна" нікуди не поділася. Тарифи у місті не переглядалися майже 10 років. І це, безперечно, був чистої води популізм бажаючих обійняти владні посади, а потім на них втриматися.   

Коли торік енергодарська влада почала перегляд тарифів, а в місто зайшла керуюча компанія, градус соціальної напруги в Енергодарі злетів, а рівень комунальних платежів навпаки знизився. За утримання будинків з енергодарців не можуть зібрати і третини потрібного. Окрім того, через низьку оплату співробітники комунальних підприємств сидять без заробітної плати. Це не єдина причина комунального колапсу, але одна з головних.

На цьому безрадісному комунальному тлі Енергодар на найближчих виборах, коли б вони не відбулися, впаде до ніг чергових рятівників.

Поки ж представники "Зекоманди" трохи "побавилися" на нараді в доброго і поганого слідчих. Голова ЗОДА Віталій Туринок закликав енергодарців до соціальної відповідальності та наголосив, що міська влада має обґрунтувати тарифи населенню. У той же час нардеп від "Слуги народу" в цьому окрузі Юлія Яцик зазначила, що якості послуг тарифи не відповідають. "Потрібно не лише виконувати якусь роботу, а робити це якісно. Споживач, який буде платити, має право за чинним законодавством на отримання якісних послуг. Рекомендую, щоб бути ближчим до людей, читати соціальні мережі, навіть окремі групи, щоб мати уявлення про реальний стан справ", – прокоментувала депутатка.

Владі Енергодара встановлені терміни для подолання комунальної кризи, насамперед, аби місто перезимувало. Далі ж, очевидно, розв’язуватимуть тутешні комунальні проблеми вже інші господарники.

Поки ж міський голова Енергодару послизнувся на житлово-комунальних проблемах, напружитися варто меру Запоріжжя Володимиру Буряку. Розв’язання транспортних питань для обласного центру завжди було майданчиком для нестримного піару. Ними по Буряку й гатитимуть.

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme