Коломойський розпочинає війну з Ахметовим на Запоріжжі

Обшуки в Запорізькій міськраді за часів губернатора Бриля можуть здатися міській владі квіточками з приходом Туринка   
 

Коломойський розпочинає війну з Ахметови…

Команді Ахметова на Запоріжжі, яка ще до кінця не оговталася від розгромної поразки на виборах, час займати кругову оборону у зв’язку з очікуваним призначенням нового губернатора. Попри те, що про погодженого на цю посаду Віталія Туринка відомо вкрай мало, уже зараз можна пророкувати, що градус напруги між облдержадміністрацією та афілійованою з "Запоріжсталлю" мерією з його приходом буде високим.

Розташування бізнесу Туринка у вотчині довіреної особи Коломойського – Ігоря Палиці, а також деякі бізнес-зв’язки майбутнього губернатора дають підстави вважати, що саме руками Туринка Коломойський тіснитиме на Запоріжжі Ахметова. Бізнес-інтересів в олігарха тут чимало – від феросплавів до енергетики. Окрім того, й сам 45-річний бізнесмен Туринок може бути зацікавлений у тому, аби посунути "ахметівських" від міських підрядів. Адже пов’язані з ним підприємства, що спеціалізуються на виробництві залізобетонних конструкцій та товарного бетону, вочевидь, не відмовляться від участі "у розбудові Запоріжжя".

На відміну від екс-губернатора Костянина Бриля, який скоріше програв, ніж виграв протистояння з командою "Запоріжсталі", на боці Туринка, принаймні, на старті його роботи в ЗОДА буде суспільна думка. Майбутньому губернатору, який ніколи не був дотичний до державної служби, не треба виправдовуватися за статки, окрім того, він – запоріжець. Зважуючи на те, що областю тривалий час, за деякими виключеннями, керували "варяги", цей аргумент в очах запоріжців дуже важливий.             

При цьому навіть тимчасове протистояння з колишнім головою ЗОДА Брилем, можливо навіть не ним ініційоване, добряче потріпало запорізьку мерію. Достатньо згадати гучну заяву екс-губернатора про держпереворот, що готують на Запоріжжі, та обшуки в мерії, які після цього відбулися. Чиновників запідозрили небагато-немало у передачі секретної інформації в ОРДЛО. Міський голова Запоріжжя Володимир Буряк тоді мав вигляд вкрай блідий, хоча і волів показати, що з заявами Бриля обшуки не пов’язані. "Міський голова сказав, що не хотів би пов'язувати подію ні з якими заявами, які прозвучали раніше", - йшлося в коментарі прес-служби.

Із приходом Туринка подібні "інциденти" можуть здатися заводомерії квіточками. Там, схоже, це розуміють і готові до протистояння. Симптоматично, що одночасно із погодженням кандидатури Туринка на посаду губернатора, міський голова Запоріжжя Володимир Буряк майже прямим текстом звинуватив президента України Володимира Зеленського у транспортному колапсі в місті. Останній виник через ремонт на греблі Дніпрогесу, провести який до 15 жовтня доручив саме гарант. Через автозатори нині потерпають десятки тисяч запоріжців. Тож цей аргумент міська влада може розкрутити та використати для дискредитацію "Зекоманди" під час місцевих виборів.   

У будь-якому випадку, до цих виборів запоріжці стануть, скоріше за все, свідками "війни" між господарями Запоріжжя, що втрачають вплив, та оновленою президентською вертикаллю в області. Післяних, ахметівським, не виключено, доведеться тримати глуху оборону.                        

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook