Початок опалювального сезону в місті енергетиків на Запоріжжі перебуває під загрозою зриву

Менше третини житлових будинків Енергодара, в якому мешкають понад 50 тисяч жителів, підготовлені до початку опалювального сезону
 

Початок опалювального сезону в місті ене…

Про це йшлося під час наради у Запорізькій ОДА, присвяченій житлово-комунальним проблемам Енергодара, передає Depo.Запоріжжя.

Підготовка житлового фонду міста до опалювального сезону вкрай низька – становить лише 30,3%. За словами представників місцевої влади, така ситуація, насамперед, пов’язана з низьким рівнем оплати населенням послуг з утримання будинків, які надає керуюча компанія "Місто для людей". У компанії, яка почала працювати в Енергодарі торік, пов’язують це з діяльністю місцевих активістів, що поставили під сумнів законність конкурсів, за якими компанія увійшла в місто. Нині законність діяльності МДЛ підтверджена, утім, жителі, кажуть у компанії, не платять "за звичкою". Самі ж енергодарці нарікають на якість послуг і саме цим пояснюють небажання сплачувати за них.

Так чи інакше, при тому, що житловий фонд має бути 100% підготовлений до початку опалювального сезону до 1 жовтня, уже зараз йдеться про те, що в Енергодарі його встигнуть підготувати до 15 жовтня.

Сталому проходженню майбутнього опалювального сезону також загрожує заборгованість за інші комунальні послуги та невиплата заробітної плати на підприємствах, які їх надають.              

Питання щодо погашення заборгованості на комунальних підприємствах розв’язуватимуть на сесії Енергодарської міськради, що відбудеться сьогодні, 11 вересня.

Енергодар – одне з найзаможніших міст Запорізької області. На одного мешканця тут припадає понад 20 тисяч гривень бюджетних коштів. Це понад удвічі більше, ніж в інших містах обласного підпорядкування, таких як Мелітополь і Бердянськ. В Енергодарі розташована найбільша в Європі атомна електростанція, а також потужна Запорізька теплоелектростанція. При цьому тарифи на житлово-комунальні послуги в Енергодарі не приводились до економічно обґрунтованого рівня в останні 10 років, а коли ця робота була розпочата, вона викликала нерозуміння та певний опір з боку містян.

Раніше повідомлялося, що в Енергодарі без попередження вимкнули майже сотню ліфтів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook