Соціальна дистанція: Чому дві третини запорізьких виборців не прийшли на дільниці

Перші карантинні місцеві вибори відбулися у Запоріжжі з небаченою соціальною дистанцією: дві третини виборців на них не прийшли  
   

 

Соціальна дистанція: Чому дві третини за…

Процес обрання запоріжцями мера і депутатів на місцевих виборах-2020 відзначився млявою виборчою кампанією та низькою явкою на голосування. За даними виборчкому, на дільниці 25 жовтня прийшли близько третини запорізьких виборців. Така явка продемонстрували падіння зацікавленості населення у голосуванні на виборах.

У неділю проголосували лише 33,93% виборців Запорізької області, це один із найнижчих показників по країні. Менш активно голосували лише у Донецькій (31,67%), Миколаївській (32,02%), Харківській (32,33%) та Херсонській (32,39%) областях.

Нинішня запорізька явка значна менша, ніж на голосуванні під час попередніх місцевих виборів, 2015 року. Тоді у ньому взяли участь 44,51% запоріжців. "Чорним лебедем" для нинішніх виборів стала пандемія коронавіруса. Останні тижні в області стрімко зростала захворюваність на COVID-19, і багато людей вирішили не йти до виборчих дільниць, аби не наражатися на небезпеку.

Негативним фактором на виборах стала загальна апатія населення до політики. У 2015 році на людей діяв стрес-фактор, пов'язаний з Революцією гідності, російської агресією і економічним падінням, який спонукав до більш активної участі у волевиявленні. Цьогоріч старі подразники втратили вплив, а новий – пандемія, навпаки змушував лишитися вдома.

Із самого початку виборча кампанія 2020 року була доволі кволою. На попередніх місцевих виборах стався крах "регіоналів", який переформатував цю політичну силу і відкрив шлях для нових і нових-старих політиків. Зокрема, до Запорізької міської ради у 2015-му змогли потрапити новостворені політичні сили, які виникли напередодні виборів. Вони намагались отримати впізнаваність у різні способи. Тому вибори супроводжувалися постійними мітингами, протестами і взаємними звинуваченнями у "зраді".

На цих виборах навіть політсил, які взяли в них участь у Запоріжжі, було на третину менше, ніж у 2015 році: 16 проти 23. На вибори пішли багато політиків, які пройшли до місцевої ради на попередніх виборах. А кампанію за нових політичних умов в цілому проводили мляво, за старими схемами.

Агітаційні намети політичних сил почали з'являтися ще влітку, тобто до офіційного старту кампанії. Їх виставляли під ширмою проведення опитувань, і це спровокувало декілька конфліктних ситуацій. Із "випередженням термінів" були розміщені у місті бігборди та сіті-лайти політсил та кандидатів, які начебто не мали прямого стосунку до виборів.  

Читайте також

Надихаючись Лєтовим і "порядком": Яка політична реклама з’явилася у Запоріжжі

Ближче до дати голосування почались і "традиційні" зустрічі з виборцям. Проте ефективність і залученість цільової аудиторії за такої агітації, очевидно, була сумнівна. Позаяк існувала незацікавленість потенційних виборців у зустрічах і діяв карантин.

Спроби проведення "праймеріз" також не надто вплинули на виборців.  

Читайте також

Швидко, дешево, сумнівно: Чому Зе-праймеріз у Запоріжжі нагадують євроремонт

Більш активною була кампанія у соціальних мережах. На виборах 2020 року майже всі політичні сили намагалися бути представленими у них, чого не було під час попередніх виборів.

Вирізнялися вибори і тим, що у місті не було чисельних мітингів та акцій протестів. У 2015 році кожна передвиборча сесія міської ради супроводжувалась акціями, учасники яких часто вривалися до сесійної зали чи до кабінету мера. Цьогоріч навіть таких подій у Запоріжжі не було.

Загалом неяскрава кампанія і відсутність інтересу виборців врешті й призвели до того, що у Запоріжжі та області дві третини виборців минулої неділі знайшли собі заняття цікавіші за стояння в черзі біля дільниці.

Тож місцеві вибори-2020, дійсно, запам’ятаються хіба що карантинним антуражем і дуже низькою активністю їхніх учасників. Хоч переможців запорізьких перегонів офіційно ще не оголосили, цілком можна очікувати на очікувані результати.

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Запоріжжя.Depo

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"