Аудит замість грошей: Чи зійде нанівець панування нардепа Пономарьова в Бердянську

За Бердянськ під час парламентських перегонів Олександр Пономарьов бився, як лев. Але головна битва – за збереження впливу на запорізькому курорті – ще попереду

Аудит замість грошей: Чи зійде нанівець…

Впродовж останніх чотирьох років колишній "регіонал", а нині нардеп з фракції "Опозиційна платформа – За життя" Олександр Пономарьов був, по суті, повновладним господарем запорізького курорту. Панування трималося на трьох китах. Перший – підтримка з боку обласної влади, насамперед, в особі тодішнього голови ЗОДА Костянтина Бриля. Другий – керована місцева влада: Пономарьов має лояльних міського голову та частину депутатського корпусу. Третій – розташовані у Бердянську компанії, які пов’язують із Пономарьовим.     

Однак невдовзі нардеп може позбутися важелів впливу на рідне курортне місто. Принаймні, скидається на те, що перший сигнал до цього вже пролунав. Сталося це під час першого візиту до Бердянська нового голови Запорізької ОДА Віталія Туринка.

Очільник області прибув на курорт, насамперед, аби оглянути багатостраждальний магістральний каналізаційний колектор. Той раптово зруйнувався в кількох місцях ще у січні цього року, що стало справжньою комунальною катастрофою з тривалим відключенням води жителям та загрозою для екології. З того часу Бердянськ справляє природні потреби завдяки тимчасовій каналізації. Вона протягнута просто неба, але з роботою порається трохи краще, ніж здається, коли дивишся на ці труби.

Цілком очевидно, що у такому вигляді каналізація існувати не може, тим більше на одному з головних курортів українського Азову. На реконструкцію ж потрібні десятки мільйонів гривень. Частину Бердянськ намагався отримати від попереднього уряду, але марно.

Новий голова ЗОДА, якого ознайомили з ситуацією, "залізобетонних обіцянок" щодо ремонту колектора не дав. Туринок заявив, що з проектом детально ознайомиться, а гроші "усі разом будемо шукати". Варто зазначити, що у ремонті колектора брали активну участь компанії, які пов’язують із Пономарьовим, а мер міста Володимир Чепурний дякував нардепові за допомогу. Ба більше: компанія з орбіти Пономарьова,"Бердянськбудінвест", перемогла в оголошеному в жовтні конкурсі на ремонт колектора вартістю понад 28 мільйонів гривень, яких нині саме й чекають у Бердянську. Загалом же ремонт потягне ще на понад 100 мільйонів гривень. Якщо місто цих грошей не отримає або компанії з орбіти Пономарьова не зможуть взяти участь в їхньому освоєнні, це може стати першим суттєвим ударом по господарю Бердянська.

Туринок, не чужа людина в будівельному бізнесі, уже заявив, що у нього є питання щодо освоєння коштів обласного бюджету "Бердянськбудінвестом" на іншому об’єкті – берегоукріпленні – та оголосив проведення аудиту.

Закручування Пономарьову "бізнес-гайок" призведе не лише до втрати тим впливу в Бердянську, але й значно послабить його позиції в "Опозиційній платформі". Опосередковано нардеп – один із важливих її фінансистів. За даними "Чесно", у другому кварталі 2019 року, тобто безпосередньо під час парламентських перегонів, третина усіх внесків партії, отриманих від фізичних осіб, прийшла з Бердянська від пов’язаних із Пономарьовим людей. І йдеться зовсім не про копійки, а аж про 15 мільйонів гривень. 

Бердянські донори ОПЗЖ, інфографіка "Чесно"

У світлі місцевих виборів, а також на подальшу перспективу у нової влади є всі резони й чимало можливостей обмежити вплив Пономарьова у Бердянську. Хоча може статися, що, як і попередники, які на виборах 2015-го забезпечили колишньому регіоналу "теплу ванну", Зекоманда вирішить домовлятися та скористатися цим впливом для себе. Урешті, подібне ходіння по граблях – дуже популярна українська політична традиція. 

Читайте також:

Коломойський розпочинає війну з Ахметовим на Запоріжжі;

Підвищуючи градус популізму: Як в Зеленського битимуть "міцних господарників" Ахметова на Запоріжжі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"