Уповноважений із захисту державної мови розповів, скільки скарг отримав із Запоріжжя

Підсумки першого місяця з набуття чинності статті 30 мовного закону, якою передбачене застосування української у сфері обслуговування, підбив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь
 

Уповноважений із захисту державної мови…

Про це повідомляє Depo.Запоріжжя з посиланням на сторінку Уповноваженого.

Рівно місяць із набуття чинності статтею 30 Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" виповнився 16 лютого. За цей час Уповноважений із захисту державної мови отримав 647 повідомлень про порушення закону, а також прохань про консультації та додаткову інформацію.

Найактивніше скаржилися жителі столиці та Київської області – звідти надійшли 284 звернення, а також жителі Львівщини – 58 звернень. Щоправда, останні скаржилися на порушення їхніх мовних прав переважно в інших регіонах України: порушень саме у Львівській області стосувалися лише три звернення.

За кількістю звернень до Креміня також лідирують Харківська область (43 звернення), Одеська (27), Дніпропетровська та Полтавська (16), Вінницька (дев’ять) області.

Запорізька область разом із Луганською посіли восьме місце за кількістю звернень до мовного омбудсмена – звідси йому надійшли по сім повідомлень. Менше скаржилися  у Миколаївській,  Волинській,  Донецькій,  Тернопільській, Сумській, Чернівецькій, Івано-Франківській, Кіровоградській,  Закарпатській, Хмельницькій, Херсонській, Рівненській, Чернігівській та Черкаській областях.

При цьому Запоріжжя стало одним із регіонів, де жителі, серед іншого, скаржилися на використання недержавної мови депутатами місцевих рад. Такі звернення також надійшли із Миколаєва, Одеси та Дніпра. Загалом їх було 16.

Найчастіше ж українці скаржилися на відсутність української версії сайтів інтернет-магазинів.

Водночас Кремінь наголосив, що станом на 16 лютого не було накладено жодного штрафу та не зафіксовано жодного злісного порушника. "Усі надіслані нами на адресу фізичних чи юридичних осіб вимоги про усунення порушень мовного законодавства, в тому числі, за результатами проведених заходів державного контролю, були виконані", – повідомив Уповноважений та подякував соціально відповідальному бізнесу, представники якого дотримуються українського законодавства.

Нагадаємо, згідно зі статтею 30 Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної", яка набула чинності 16 січня, споживачів в Україні тепер за замовченням мають обслуговувати українською. Одразу після запровадження статті журналісти Depo.Запоріжжя констатували, що не помітили якихось значних мовних змін у містіЗа два тижні ситуацію оцінили запоріжці – активісти мовного руху і переважно констатували, що української в Запоріжжі стало більше, а просити і вимагати української в сфері обслуговування запорізьким активістам за цей час не довелося.    

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme