Щоденник "Української весни": 13 грудня 1917 року

Україну запрошують на переговори у Брест

Портал Depo.ua продовжує проект, присвячений подіям Української революції 1917-1921 років, що стала першою масштабною спробою вибороти незалежність.

Одразу зауважимо: у минулому столітті ми встигли змінити календар із застарілого Юліанського на загальноєвропейський Григоріанський. Дати після цього трохи "попливли", тому для позначення тогочасних подій ми використовуємо два стилі - старий і новий. Рівно сто років від дня, про який ми пишемо, виповниться не сьогодні, а на 13 днів пізніше. Ми навмисно робимо цю "помилку", аби календарні дати збігалися. Щоб кожен, хто подивиться на календар, міг заплющити очі і уявити: 100 років тому, в такий же самий день з таким же числом і місяцем на календарі Україна жила іншим, але від того не менш буремним і карколомним життям.

13 грудня 1917 року Німеччина та її союзники відповіли Україні на її ноту щодо бажання участі у мирних переговорах у Бресті. Українську делегацію запрошують приєднатися.

У Харкові, де вчора проголосили радянську владу, відбувається засідання українського радянського уряду - Центрального виконавчого комітету. Було створено президію ЦВК, яку очолив уродженець Бахмута Юхим Мєдвєдєв.

Попередній випуск: 12 грудня 1917 року.

На фото: делегати різних країн у Бресті.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя