Щоденник "Української весни": 11 грудня 1917 року

Центральна Рада проти того, що долю України учасники Першої світової вирішуть без участі її представників

Портал Depo.ua продовжує проект, присвячений подіям Української революції 1917-1921 років, що стала першою масштабною спробою вибороти незалежність.

Одразу зауважимо: у минулому столітті ми встигли змінити календар із застарілого Юліанського на загальноєвропейський Григоріанський. Дати після цього трохи "попливли", тому для позначення тогочасних подій ми використовуємо два стилі - старий і новий. Рівно сто років від дня, про який ми пишемо, виповниться не сьогодні, а на 13 днів пізніше. Ми навмисно робимо цю "помилку", аби календарні дати збігалися. Щоб кожен, хто подивиться на календар, міг заплющити очі і уявити: 100 років тому, в такий же самий день з таким же числом і місяцем на календарі Україна жила іншим, але від того не менш буремним і карколомним життям.

11 грудня 1917 року український Генеральний секретаріат відправляє ноту до воюючих та нейтральних країн. У ній ідеться про те, що УНР хоче вести самостійну зовнішню політику, поки не було затверджено федеративного устрою Росії. Висловлюється невдоволення тим, що у Бресті почалися переговори між більшовицькою Росією та країнами Четверного союзу (Німеччиною та її союзника; переговори - на фото) без участі України. Більшовики представляли на переговорах всю Росію, тоді як українці прагнули присутності на них своєї окремої делегації.

Попередній випуск: 10 грудня 1917 року.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя