Алтагир. Як потрапити на найдешевший курорт Азовського моря

Мінімум утричі дешевше, ніж популярна Кирилівка, з унікальною природою, лісами, цілющим повітрям та маленькими солоними хвилями – саме час відкрити для себе запорізький Алтагир. Курорт Азовського моря розташований на узбережжі Молочного лиману

Олеся Нєдєліна
Журналіст регіональної редакції Depo.Запоріжжя
Алтагир. Як потрапити на найдешевший кур…

Населеного пункту Алтагир немає на мапі, але є десятки тисяч людей, які скажуть, що відпочивали в Алтагирі. Їм варто вірити.

Алтагир

Насправді, населений пункт, який претендує на статус найдешевшого курорту запорізького Азова, Алтагиром називався до середини XX сторіччя. Після депортації кримських татар цю тюркську назву змінили на Богатир. Але у свідомості і місцевих жителів, і тих, хто хоча б раз опинявся в цій місцині, вона назавжди залишилася Алтагиром. Окрім історичної пам’яті, цей феномен можна пояснити унікальністю території, якій екзотична назва "Алтагир" (у перекладі з тюркської – "шість коней") пасує куди більше за "Богатир".

Чим приваблює Алтагир туристів

Село Богатир

Село Богатир розташоване в Якимівському районі Запорізької області на узбережжі Молочного лиману Азовського моря. Тут у лиман впадає річка Молочна. Тут же розташоване Алтагирське лісництво з розкішним сосновим бором, а навколо – запорізькі степи.

Коктейль зі степового, лісового та морського повітря – неймовірний. Сам Молочний лиман містить величезну кількість корисних мінералів та мікроелементів. Із другої половини XX сторіччя, коли територія почала розвиватися як рекреаційна, її рекомендували для оздоровлення людям із захворюваннями дихальних шляхів та опорно-рухового апарату, насамперед, дітям.

Алтагир

Тутешні території входять до складу Приазовського національного природного парку та до так званої Смарагдової мережі Європи – заповідних території, що охороняються, зокрема, міжнародним законодавством.

Читайте також

Ласкаво просимо, "мігранти": Як новостворений заказник наближає Запоріжжя до Європи

Алтагир – це тисячі птахів на берегах Молочного лиману, мільйони мальків у самому лимані, який називають пологовим будинком Азовського моря, унікальні степові та лісові рослини, цілющі морські грязі, дуже тепла, вдвічі солоніша за азовську, вода, неперевершені краєвиди. Перелічувати родзинки Алтагира можна до безкінечності.   

Де зупинитися в Алтагирі

Де зупинитися в Алтагирі

Колись в Алтагирі були десятки дитячих таборів та баз відпочинку. Більшість припинили існування на початку 2000-х, не в останню чергу через висихання Молочного лиману. Дзеркало водойми зменшилося в три рази, вода відійшла від берега подекуди на 200-300 метрів, відпочинку на узбережжі просто не стало.

Цього року лиман вперше повернувся у свої історичні береги, адже був з’єднаний з Азовським морем спеціальним каналом. "Ми зараз перебуваємо на території, де близько тридцяти баз відпочинку і дитячих таборів упродовж багатьох років перебували у застої. Щойно воду в лиман пустили, впродовж тижня були придбані чотири бази відпочинку, це лише ті, про які мені відомо. Звісно, придбані за смішні гроші", – поділився директор Приазовського національного парку Дмитро Воловик.

Читайте також

Повернення в історичні береги: Кого врятує та кого втопить відновлений Молочний лиман на Запоріжжі

Тож Алтагир певною мірою готується до туристичного буму. Але поки його тут немає. Тутешні дитячі табори, на жаль, закриті через карантин, хоча деякі готуються чи навіть вже підготувалися до прийому малечі. Щодо баз відпочинку, то вдалося знайти лише дві, які готові приймати відпочивальників. Зручності – душ, умивальник і туалет – розташовані окремо.  

Окрім баз відпочинку та таборів, іншої туристичної інфраструктури – атракціонів, ресторанів, дискотек тощо – в Алтагирі немає. Зате є місця, де можна розгорнути намети (такий відпочинок набув тут популярності ще з 1970-х): або прямо на узбережжі, або в імпровізованому кемпінгу. 

 пляж в Алтагирі

Загалом, у туристів є лише два варіанти квартирування в Алтагирі: на базах відпочинку чи "дикуном" із наметом. Мешканці Богатиря житло туристам здебільшого не здають. Та і жителів тут лише дві сотні.

Усі наявні пропозиції щодо відпочинку в Алтагирі, а їх можна перелічити по пальцях однієї руки, легко знайти в інтернеті.

Де поїсти на відпочинку в Алтагирі

Де поїсти на відпочинку в Алтагирі

У Богатирі є продуктові крамниці. В часи, коли тут вирувало туристичне життя, селяни влаштовували імпровізований базарчик для курортників, де можна було купити все необхідне: від фруктів та овочів до риби, сала, парного молока. Зважаючи на те, що мешканці села живуть зі своїх присадибних ділянок, у них і зараз можна розжитися молоком, яйцями, городиною. На базах відпочинку є умови для приготування їжі.

Вартість проживання та харчування в Алтагирі

Житло в Алтагирі

Місцеві жителі кажуть, що нині у них найдешевший відпочинок на Азовському морі. Зупинитися в організованому кемпінгу можна за ціною від 15 грн з автівки. Вартість проживання на добу з однією людини починається від 50 грн.

Зокрема, на невеличкій базі відпочинку, розташованій у лісі, двомісний номер коштує 120 гривень за добу, тримісний – 165 грн. В номерах є ліжка чи ліжка та диван. На веранді – електропічка та холодильник. "Жити прямо у лісі, до моря (мається на увазі Молочний лиман, – ред.) спускатися по бетонці. На базі – прохолода та затінок, на пляжі – сонце та спека", – рекламує відпочинок власник.

Пляж в Алтагирі

Ціни в крамниці Богатиря такі ж самі, як, наприклад, в обласному центрі – Запоріжжі.

По курортні смаколики доведеться їхати щонайменше до в’їзду в Кирилівку, де, наприклад, в’ялених бичків пропонують за ціною від 10 грн за штуку.

Словом, відпочинок в Алтагирі потребує від туристів певної відмови від здобутків цивілізації, єднання з природою та зменшення потреб. Але й не обтяжить гаманець.              

Як розважитися в Алтагирі влітку 2020 року

Алтагир

По розваги – це теж у Кирилівку. До неї від Алтагира 50 кілометрів. У тому ж напрямку варто їхати і любителям риболовлі, адже в Молочному лимані ловити заборонено.

Читайте також

Море-2020: Що і за якими цінами пропонує курортникам запорізька Кирилівка

Туристам, які оберуть Алтагир, залишаються цілющі грязі, повний, чистий Молочний лиман, температура води в якому в спеку може сягати +40°С, прогулянки у лісі. Після дощів там повно грибів: опеньків, печериць тощо.

Як дістатися найдешевшого курорту Азовського моря

Краще за все, їхати сюди на власному авто. Від Запоріжжя відстань – 150 кілометрів. Можна доїхати потягом до Мелітополя, звідти автотранспортом – попутками чи рейсовими автобусами. Відстань – близько 40 кілометрів. Можна дістатися рейсовим автотранспортом райцентру Якимівка, звідти до Алтагиру 10 кілометрів.

Азовське море

Читайте також

Море-2020: З якими цінами та пропозиціями зустрічає курортників Бердянськ

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme