Шість гривень за годину: Чи легко в Запоріжжі позбутися скасованих копійок

Днями з обігу мають вилучити однокопієчні, двокопієчні та п’ятикопієчні монети. У Запоріжжі поки позбутися їх проблематично

Шість гривень за годину: Чи легко в Запо…

Користуватись монетами номіналом 1, 2 та 5 копійок в Україні припиняють із 1 жовтня. Після цієї дати розрахуватись ними вже не вийде, але упродовж трьох років, до 30 вересня 2022 року, виведені з обігу монетки можна буде обміняти на купюри, причому ще рік – до 30 вересня 2020 цю операцію можна буде здійснити у будь-якій банківській установі країни.



Не можна сказати, що запоріжці штурмують банки з проханням поміняти найдрібніші монети, але люди з мішечками дріб’язку в банківських відділеннях з’явилися та навіть шикуються у черги. Запоріжці, які назбирали купу таких монет, як виявилося, належать до геть різних категорій населення. Службовець Олег, наприклад, розповів, що у нього завжди є дрібнота, яку дають на решту. Вона лежить у гаманці та вдома. Олег вважає, що одних п’ятаків – на десять гривень, втрачати їх не збирається. Студент Данило каже, що вдома його раніше сварили через те, що з кишені весь час висипаються монетки. Потім їх в родині стали збирати у скарбнички: кішку та свинку. Монет, що виводяться з обігу, у них виявилося на майже 20 гривень: не зайві для студента гроші. 

Питанням обміну монет цікавляться також пенсіонери, приватні підприємці тощо. Нацбанк уже кілька разів надавав роз’яснення, що українці можуть обміняти дрібні гроші у будь-якому відділенні будь-якого банку і жодних лімітів на такі операції немає. Тож журналісти Depo.Запоріжжя вирішили перевірити, чи легко у Запоріжжі обміняти накопичене у скарбничках.    

Перший банк на шляху – найбільший банк України – "Приват ". У відділенні – привітні працівники, які не менш привітно повідомляють, що саме у цьому відділенні дріб’язок поміняти не можна. Проте вказують номер відділення, в якому є лічильна машина і можна легко позбутися монеток. Відділення  розташоване у центрі міста – до нього чотири зупинки.

Утім, поруч є відділення банків "OTP" та "UniCredіt". На жаль, в обох в обміні грошей відмовляють без жодних пояснень.

У "Банку інвестицій та заощаджень" монети міняти відмовились і порадили звернутись до "Ощадбанку" – начебто, лише там надають таку послугу. Така ж ситуація у "Megabаnk".

У першому ж відділенні "Ощадбанку", що трапилося на шляху, працівники розповіли, що загалом монети приймають, але зараз вже набрали "необхідну суму". Що це за сума і звідки з’явились такі обмеження, не пояснили.



В іншому відділенні "Ощадбанку" касирка була не проти прийняти дрібні гроші, але лише у той час, коли не буде черги. Касирка пояснила: лічильної машини немає, тож рахувати довелося б вручну, це довго і повністю паралізує роботу каси. У черзі ж, на жаль, вже стояли близько 10 людей.

У відділенні "ПриватБанку" з лічильною машиною – ажіотаж: у єдину касу стоять четверо запоріжців, усі – з пакетами дріб’язку. Ще одна пара прямо у відділенні перебирає монети. Виявляється, що у банку просять попередньо сортувати дріб’язок за номіналом: машинка "вміє" рахувати лише однакові монетки. Тож якщо копійки не були розсортовані заздалегідь, це пропонують зробити на місці.

Окрім цієї незручності, інших вимог в банку не висувають: можна міняти будь-які суми, спеціальні документи для цього не потрібні.

Працівники "ПриватБанку" розповідають, що дрібні гроші в сумі до 100 гривень мають міняти у будь-якому відділенні. Але касирам часто не хочеться рахувати гроші вручну, і вони відправляють людей у відділення з машинкою. Керівництво банку закликає звертатись у таких випадках на гарячу лінію.

Отже, підбиваючи підсумки спроби позбутися копійок у Запоріжжі, можна зазначити: зробити це не просто. Аби поміняти близько 33 гривень у монетах номіналом 1, 2 та 5 копійок, журналісти Depo.Запоріжжя витратили приблизно п’ять годин. Тобто, годину – на обмін шести гривень. Робоча година в Україні у будь-якій галузі коштує дорожче. Чимало банків ігнорують інструкції Національного банку і відмовляють в обміні монет. Лишається сподіватися, що ситуація зміниться 1 жовтня, коли офіційно розпочнеться вивід однокопієчних, двокопієчних та п’ятикопієчних монет з обігу.  

Читайте також:

Вітамінний кошик – за грошик: Які осінні дари поліпшать здоров’я і збережуть кошти;

Zerowaste: Як екологічні тренди допомагають запоріжцям заощаджувати.

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme