Ретротехніка, співочі глечики, цікаві майстер-класи: Чому школярів варто затягнути до запорізьких музеїв

Під час канікул перед батьками постає проблема: чим зайняти дітей, аби відпочинок запам'ятався і був корисним для школярів

Ретротехніка, співочі глечики, цікаві ма…

Портал Depo.Запоріжжя пропонує добірку місцевих музеїв, які можна відвідати з дитиною.

Музей ретротехніки "Фаетон"

У музеї працює шість залів, останній з яких відкрився влітку 2019 року. Тут можна побачити ретроавтомобілі, мотоцикли, серійні й рідкісні дослідні зразки військової техніки, стрілецьку зброю. Багато транспортних засобів на ходу, і регулярно беруть участь в різних історичних реконструкціях.

Що можна подивитися у січні? Експозиція музею стаціонарна та постійна. Серед цікавинок: техніка та зброя часів Другої світової війни, колекція "Запорожців" та іноземні ретроавтомобілі.

Що може зацікавити дітей? Скоріш за все, колекція автомобілів зацікавить переважно хлопців. Але новий, шостий, зал може припасти до душі і дівчаткам. У ньому представлена експозиція, яка налічує близько тисячі експонатів. Це старовинні предмети побуту середини ХХ століття, які більше не зустрінеш у звичайному житті. У залі також оформлені інсталяції "радянська квартира" і "за прилавком універмагу".

Графік роботи у святкові дні: музей ретротехніки "Фаетон" не буде працювати лише 1 січня. Далі – за звичним графіком: щоденно, без перерви і вихідних, з 09:00 до 17:00.

Адреса: вулиця Виборзька, 8.

Квитки: дитячий – 50 грн, дорослий – 80 грн.

Музей історії зброї

Запорізький музей історії зброї – одна з найбільших приватних колекцій зброї на пострадянському просторі, яка була зібрана на п’яти континентах. У музеї представлені експонати від доби середнього палеоліту до другої половини ХХ сторіччя. Понад 4000 одиниць вогнепальної та холодної зброї відображають майже всі етапи становлення (і мілітарізації) людства.

Що можна подивитися у січні? Експозиція у музеї постійна. Зала музею розділена за тематикою: зброя кам’яно-мідної доби, зброя доби бронзи, зброя ранньої залізної доби, зброя часів Великого переселення народів, зброя кочовиків, зброя Київської Русі, зброя українського козацтва, зброя СРСР, вогнепальна зброя народів світу, мисливські ножі та кортики, зброя Західної та Центральної Європи, зброя Кавказу, зброя народів Сходу і так далі.

Що може зацікавити дітей? Відвідування музею зацікавить дітей, які захоплюються історією та полюбляють роздивлятися старовинні речі.

Графік роботи у святкові дні: музей історії зброї не буде працювати лише 1 січня. Далі – за звичним графіком: щоденно, без вихідних, з 09:00 до 18:00.

Адреса: проспект Соборний, 189.

Квитки: дитячий – 20 грн, дорослий – 40 грн.

Обласний краєзнавчий музей

Сучасна музейна експозиція, створення якої ще триває, розміщена в 15-ти залах відділів природи, археології та історії й шести залах стаціонарних виставок. Колекція музею налічує близько 110000 музейних предметів. Запорізька археологічна колекція – одна з найбільших серед обласних музеїв України. Особливий інтерес представляють унікальні пам'ятки доби бронзи та скіфського часу, періодів черняхівської культури і середньовіччя. У залах стародавньої історії краю експонується понад 4300 оригінальних старожитностей.

Що можна подивитися у січні? У січні працюватимуть постійні експозиції: зала історії запорозького козацтва та історії краю у XVI–XVII сторіччях, зала "Заселення Запорізького краю" останньої чверті XVIII – першої половини XIX сторіччя. Тут можна побачити одяг, прикраси та інші речі українців, росіян, греків, духоборів, менонітів, євреїв, поляків, болгар, албанців тощо. Вогнепальна та холодна зброя представлена у вітринах, присвячених будівництву Дніпровської лінії украплень, Вітчизняній війні 1812 року та Кримській війні. Є і виставка меблів мешканців Олександрівська. Зал "Запоріжжя на зламі імперій" розповість про Першу світову війну, революцію, визвольні змагання українського народу та історію махновського руху. Також у музеї можна дізнатися, як будувався Дніпрогес та історію Запоріжжя напередодні та під час Другої Світової війни.

Що може зацікавити дітей? Окрім постійних експозицій, працівники музею у січні проводитимуть різноманітні майстер-класи на замовлення: виготовлення новорічних прикрас, майстер-клас з розкопок та пошуку старожитностей тощо.

Графік роботи у святкові дні: вихідними днями будуть 1, 6 та 7 січня. Усі інші дні музей працюватиме за звичайним графіком: з вівторка по п'ятницю з 09:00 до 18:00, у суботу з 09:00 до 17:00, неділя і понеділок – вихідні.

Адреса: вулиця Троїцька, 29.

Квитки: дитячий – 10 грн, дорослий – 18 грн.

Обласний художній музей

Музейна колекція налічує близько 13 тисяч творів живопису, скульптури, іконопису, графіки та українського народного декоративного мистецтва.

Що можна подивитися у січні? У січні в художньому музеї відбуватиметься переекспозиція, проте, коли саме, працівники музею поки не знають. Тож, плануючи відвідування музею, варто спочатку зателефонувати.

Що може зацікавити дітей? До 7 січня в музеї працюватиме виставка "Мистецька нива Марії та Федора Примаченків". На картинах можна побачити неймовірних звірів і птахів. Картини незвичні, яскраві, казкові. А до 19 січня в музеї працюватиме виставка дитячих малюнків. Художниками стали вихованці недільних шкіл та інтернатів.

Графік роботи у святкові дні: вихідними днями будуть 1, 6 та 7 січня. Усі інші дні музей працюватиме за графіком: з вівторка по суботу з 10:00 до 18:00. Неділя і понеділок – вихідні.

Адреса: вулиця Незалежної України, 76-Б.

Квитки: дитячий – 7 грн, дорослий – 12 грн.

Музей історії музичних інструментів "БарабанЗА"

Інтерактивний музей, де можна зіграти на деяких музичних інструментах. У музеї представлені інструменти різних епох і культур. Незалежно від рівня підготовки, кожен з відвідувачів знайдете "свій" інструмент.

Що можна подивитися у січні? В експозиції музею є доволі цікаві експонати: співучі глечики і каміння, механічна скляна марімба та талева віолончель, яка створює об’ємний звук, а при вмілому використанні творить цілу музичну розповідь.

Що може зацікавити дітей? Різноманітні майстер-класи з гри на етнічних музичних інструментах. Щопонеділка відбуваються навчання грі на етнобарабані дарбука, щосереди – на рамковом барабані. А щосуботи в музеї відбувається музичне коло, під час якого усі охочі можуть спробувати зіграти на будь-якому інструменті або ж заспівати вокальних імпровізацій під щойно створені ритми музичного джему.

Графік роботи у святкові дні: у січні музей працюватиме щонеділі: 5, 12, 19, 26. Також з нагоди свята музей відкриє свої двері для відвідувачів 7 січня. Екскурсії починаються об 11:00.

Адреса музею: вулиця Матросова, 21.

Вартість квитків: 50 грн.

Читайте також:

Села-музеї, Стоунхендж та диво-став: 12 коротких подорожей Запоріжжям, які прикрасять зиму;

Банка гуталіну – шайба, льодовий майданчик – у кожному дворі: Як Запоріжжя ганяло на ковзанах.

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme