Дослідники знайшли залишки Олександрівської фортеці, з якої починалося Запоріжжя

Успіхом увінчалися пошуки запорізьких археологів, що тривали з липня: сьогодні, 24 жовтня, дослідники презентували результати експедиції міському голові Запоріжжя Володимиру Буряку
 

Дослідники знайшли залишки Олександрівсь…

Про це мер повідомив на своїй сторінці у Facebook, передає Depo.Запоріжжя.

Запорізькі археологи виявили залишки Олександрівської фортеці – земляних валів та ровів цитаделі святого Іоанна на території, прилеглій до запорізької гімназії №2.

 

Пошуки тривали з липня. Орієнтовне місцезнаходження фортеці, з якої починалося місто та отримало свою першу назву – Олександрівськ, начебто, широковідоме. Майже будь-який запоріжець скаже, що фортеця була розташована на території сучасного Олександрівського району. Утім, таке знання фахівців не влаштовувало. "Про неї (Олександрівську фортецю, – Ред.) так багато відомо, що толком ніхто нічого не знає. Заповнюватимемо і смислові, і картографічні лакуни", – коментував на початку пошуків головний спеціаліст центру з охорони культурної спадщини Павло Кравчук. 

Довідка.

Одностайної думки у науковців щодо точного місця розташування Олександрівської фортеці, як і щодо походження її назви, немає. Однак, безперечно, з фортеці починалося Запоріжжя. До самісінького кінця XVIII сторіччя вона була військовим об’єктом. З початку будівництва поруч селилися будівельники, персонал, а потім й відставні солдати. Військове значення фортеця втратила після остаточного захоплення Криму росіянами 1783 року. Однак поселення навколо неї вже було засноване.

Раніше повідомлялося, що зразок архітектурного конструктивізму, колишнє запорізьке Шосте селище, хочуть внести у попередній список всесвітньою спадщини ЮНЕСКО.

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme