У Запоріжжі охоронці культурної спадщини вирушили на пошуки праматері міста – Олександрівської фортеці

Співробітники Запорізького центру охорони культурної спадщини вирушили на пошуки Олександрівської фортеці, з якої власно і почалося місто, що до 1921 року називалося Олександрівськом
 

У Запоріжжі охоронці культурної спадщини…

Про початок пошуків на своїй сторінці у Facebook повідомив головний спеціаліст центру з охорони культурної спадщини Павло Кравчук, передає Depo.Запоріжжя.

Фахівці шукатимуть місце розташування Олександрівської фортеці, яку було закладено наприкінці XVIII сторіччя і яка стала прародительницею Олександрівська, тепер – Запоріжжя.  "Готуємося до виходу в поле на пошуки Олександрівської фортеці - родоначальниці Запоріжжя. Про неї так багато відомо, що толком ніхто нічого не знає. Заповнюватимемо і смислові, і картографічні лакуни ", – повідомив Кравчук.

Довідка.

Одностайної думки у науковців щодо точного місця розташування Олександрівської фортеці, як і щодо походження її назви, немає. Однак, безперечно, з фортеці починалося Запоріжжя. До самісінького кінця XVIII сторіччя вона була військовим об’єктом. З початку будівництва поруч селилися будівельники, персонал, а потім й відставні солдати. Військове значення фортеця втратила після остаточного захоплення Криму росіянами 1783 року. Однак поселення навколо неї вже було засноване.

Раніше повідомлялося, що зразок архітектурного конструктивізму, колишнє запорізьке Шосте селище, хочуть внести у попередній список всесвітньою спадщини ЮНЕСКО.

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Запоріжжя.Depo

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"