"Диво оборонної промисловості": Запорізький завод передав ЗСУ новітнє радіолокаційне обладнання (ФОТО)

Під час візиту у Запоріжжя президента України Петра Порошенка відбулася урочиста передача новітнього радіолокаційного обладнання, виробленого казенним підприємством "Іскра", Збройним силам України

Про це повідомляє кореспондент порталу Depo.Запоріжжя.

Президент України відвідав казенне підприємство "Іскра", що входить до складу концерну "Укрборонпром". Дивом, яке виробляє оборонно-промисловий комплекс України, назвав Порошенко продукцію легендарного підприємства.

Президент зазначив, що не всі зразки, що тут виробляються, можна показати широкому загалу, але зазначив, що це унікальне обладнання, які дозволяє українському обороно-промисловому комплексу не лише забезпечувати потреби війська, але успішно конкурувати на військовому ринку. Порошенко наголосив, що ці зразки можуть експортуватися, але головне завдання – забезпечити сучасним обладнанням українську армію.

На заводі "Іскра" відбулася церемонія передачі сучасного радіолокаційного обладнання Збройним силам. Були передані сертифікати на радіолокаційні станції, які призначені для контролю повітряного простору та наведення засобів протиповітряної оборони. Серед них – одна з останніх розробок "Іскри" - 79К6, яка вже використовується у ЗСУ. Це рухома – трьохкоординатна радіолокаційна станція кругового огляду, яка дозволяє виявляти повітряні цілі на відстані до 400 км, подавати їхні координати засобам протиповітряної оборони для негайної реакції та знищення супротивника. Її важлива особливість - висока мобільність: розгорнути станцію можна за 30 хвилин. Також бійцям були передані радари для виявлення цілей на малих і середніх висотах.

Президент подякував колективу легендарної "Іскри" за обладнання, яке рятує життя українських військових.

"Мало хто розуміє, наскільки важлива продукція, яку ви виробляєте. І це не лише для того, аби зараз зупиняти російсько-терористичні війська на сході, на Донбасі. Ми готуємося і маємо всі можливості для того, аби захиститися і від повітряних ударів – сьогодні ці станції мають закрити українське небо. І я буду давати доручення для того, щоб посилили розробку власних і розглянули можливість купівлі найсучасніших імпортних зенітно-ракетних комплексів, для того, щоб український народ, кожен український громадянин був впевнений: українські кордони під надійним прикриттям, а українська армія є точно одна з найкращих у світі. Ми в це віримо, ми шануємо українського солдата і ви допомагаєте зберегти їхнє життя", - наголосив президент, звертаючись до колективу "Іскри".

Візитом на завод робоча поїздка Порошенка до Запоріжжя завершилася.

Нагадаємо, сьогодні президент відвідав у Запоріжжі військове містечко частини №3029 Нацгвардії, ознайомився з побутом військових, вручив орден "За мужність" III ступеня учаснику Другої світової війни Івану Залужному – діду загиблого на сході нацгвардійця, а також відкрив двосторонній рух на достроково відремонтованій дорозі між Запоріжжям і Дніпром.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя