Як виробляють віскі і від чого залежить смак напою

Віскі відносять до благородних, елітних алкогольних напоїв, який потрібно дегустувати повільно. Його смак залежить від професіоналізму майстра і якості інгредієнтів, правильної технології виробництва і терміну витримки. Насолоджуватися ароматами віскі можна в дружній компанії або усамітнившись із келихом

Журналіст відділу новин
Як виробляють віскі і від чого залежить…

З чого роблять напій

Для приготування якісного віскі використовують лише найкращі компоненти. До базового складу входять пророщене зерно, дріжджі та вода. Солод може виготовлятися із різного зерна, що впливає на остаточний смак.

У дорогі сорти цукор та карамель не додають. Це стосується більш дешевих напоїв, як і додавання різних ароматизаторів та хімічних барвників. Якісний та оригінальний віскі на сайті представлений в асортименті MAUDAU.

Процес приготування

Щоб поціновувачі могли скуштувати справжній ароматний міцний напій, виробники виконують такі кроки:

  1. Збирання. Відбирають якісне зерно (кукурудзу, ячмінь, жито, рис, гречку та інші) і заливають його водою для проростання. Так воно перебуває в добре провітрюваному приміщенні близько 2 тижнів. 
  2. Просушування солоду. У деяких країнах для надання специфічного аромату суміш обдають димом у камері.
  3. Приготування сусла. Підсушене проросле зерно ретельно очищають від сторонніх домішок, подрібнюють і змішують із водою в потрібних пропорціях. Далі сусло заливають у величезні котли та витримують за певної температури від +38 до +78°C. На кожному термічному відрізку відбуваються свої процеси, які сприяють оптимальному змішуванню, розщепленню білка, осіданню крохмалю, формуванню цукрів.
  4. Бродіння з дріжджами. Забирає 2-3 дні. На підприємствах з історією є власні закваски, які беруться з попередньої партії і можуть містити ферменти столітньої давнини. У результаті виходить брага, яка за смаком нагадує пиво.
  5. Дистиляція. Допомагає відокремити напій від добавок. Після першої перегонки отримують щось схоже на вино, друга дає 70-градусний віскі. 
  6. Дозрівання. Розведений чистою водою до 50 градусів дистилят закупорюють у дерев'яні бочки, де він залишається 3-5 років і більше.
  7. Купажування. Полягає у змішуванні різних сортів для отримання унікального віскі з неповторним смаком.
  8. Розлив. Віскі з бочок переливається в пляшки за допомогою насосів або кранів. Далі пляшки запечатуються кришками або пробками. На тару наклеюються етикетки з інформацією про продукт.

Іноді деякі заводи також виконують процес фільтрації віскі перед розливом. Фільтрація допомагає видалити дрібні частинки, які можуть вплинути на прозорість та смак напою. Цікаві пропозиції оригінального чистого віскі в каталозі MAUDAU з'являються регулярно. Можна знайти міцний напій різного купажу та витримки.

Надмірне споживання алкоголю шкідливе для вашого здоров'я.

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme