Відбір по-запорізьки, або Чому до нової поліції взяли "даішника", що нехтує законами

Запорізька громада очікує на початок роботи нових патрульних, які після чотирьох місяців конкурсного відбору, наразі проходять навчання
Depo.
19 лютого 2016 14:30
ФОТО: depo.ua
Відбір по-запорізьки, або Чому до нової поліції взяли "даішника", що нехтує законами
Відбір по-запорізьки, або Чому до нової поліції взяли "даішника", що нехтує законами

Незважаючи на те, що підготовка нових "копів" йде повним ходом, ще й досі виникають питання щодо компетентності відбору та раптових відмов за декілька днів до початку навчання, передає кореспондент порталу Depo.Запоріжжя.

Так, були випадки, коли кандидат пройшов усі етапи відбору та отримав запрошення на навчання, яке йому підтвердив оператор у телефонній розмові. Але раптово, за декілька днів до початку занять, кандидату телефонували і казали, що сталася помилка, що насправді він не пройшов відбір. Варто відзначити, що в обговоренні цієї проблеми в одній з соцмереж наголошується, що телефонні дзвінки з відмовами надходили з запорізьких номерів. Дописувачі припускають, що саме таким чином просували деяких "своїх" на місцевому рівні, адже до цього часу місцеві не мали змоги вплинути на відбір – етапи контролювалися Києвом.

Крім того, активісти та ті кандидати, що не пройшли відбір, дивуються та обурюються, коли бачать людей, які в жодному разі не відповідають духу та вимогам до працівників Нової поліції, але вже проходять навчання.

На відео, яке нам надали учасники неофіційної сторінки Нової поліції, присутній колишній майор ДАІ Сергій Черниченко, котрий зараз відвідує навчальний центр підготовки поліцейських у якості слухача.

На відео, датованому жовтнем 2015 року, майор Черниченко забороняє знімати його на камеру. Хоча людина в званні майора повинна була б знати, що діяльність міліції є гласною згідно ст. 3 закону про міліцію або ж ст. 9 закону про Національну поліцію. Подальші дії - огляд автівки - теж є незаконними (перевірка аптечки, вогнегасника, термінів придатності) і завжди були "кормушкою" для корумпованих даішників. Крім цього, майор відкрито хамить, підвищує голос і взагалі поводиться досить зухвало.

Журналісти Depo.Запоріжжя вирішили провести власне розслідування в мережі інтернет, та знайшли ще декілька цікавих відео з паном Черниченком. І знайдені факти суб'єктивно свідчать саме про ту формацію поліцейського, від якої країна намагається позбавитись за допомогою реформи.

В одному з відео, інспектор у згаданій вже манері забороняє зйомку, знову поводиться зухвало і навіть дозволяє собі штовхати знімаючого. Правоохоронець вдає, ніби не знає норм Конституції України та заперечує конституційно закріплені права громадян. На жаль, на відео не видно обличчя, але оператор наголошує, що це саме пан Черниченко. За голосом та графіком чергувань, за потреби, можна з'ясувати і істину.

У двох наступних відеозаписах бачимо того ж самого майора, що, за словами знімаючого, в кінці вибиває з рук камеру. Це підтверджує прихована зйомка надалі, де  інспектор в кабінеті свого керівника вибачається перед чоловіком та повертає незаконно вилучену ним флеш-карту.

Як бачимо, пан Черниченко під час своєї роботи ганьбив не лише органи внутрішніх справ, а й самого себе. Адже така поведінка не прийнятна в нормальному суспільстві. Запорізькі активісти неодноразово зверталися до керівництва ДАІ з проханням провести з майором виховну бесіду. Також пропонували взагалі не випускати Сергія Черниченка на вулиці міста, щоб ще більше не послаблювати авторитет ДАІ.

За підсумками ж маємо абітурієнта в Нову поліцію, який за час своєї роботи брехав громадянам, нехтував їх конституційними правами, зневажливо ставився до основного закону держави – Конституції України, вчиняв протизаконні дії щодо заволодіння чужим майном, користуючись службовим положенням, втручався в особистий простір людини та вчиняв фізичний вплив, не маючи на те законних підстав.

До усього вищесказаного варто додати, що за словами міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, на підготовку одного патрульного витрачається близько 128 тис. грн. Але чи бажають громадяни мати в Запоріжжі таку сервісну службу поліції, що складається з подібних працівників? Чи не варто провести службове розслідування, доки ще не пізно? Невже не знайшлося більш достойного кандидата на посаду поліцейського? Скільки ще колишніх співробітників правоохоронних органів пройшли конкурс до Нової поліції лише формально, фактично залишившись тими самими, що й в минулі роки? Питання риторичні.

Між тим, після навчання на майбутніх поліцейський ще чекає атестація. І, якщо вона пройде умовно, як попередні етапи, то ми отримаємо старих міліціонерів тільки в новій формі та з більшою зарплатнею. Вже у квітні цього року на вулицях Запоріжжя можуть з'явитися ті, що може й не одразу, але з часом таки почнуть "по-старому" зловживати положенням, брати хабарі та нехтувати законами.

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя