ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У Запоріжжі немає сироватки проти ботулізму

Тільки за минулий місяць в області зафіксовано п'ять випадків ботулізму, два з яких зі смертельним результатом
Depo.
5 червня 2015 13:02
ФОТО: depo.ua

В той же час, за весь минулий рік таких випадків було п'ять. Ситуацію щодо захворюваності ботулізмом в регіоні в СЕС оцінюють як надзвичайну. Про це під час прес-конференції заявив Олександр Мащак, заступник начальника Головного управління Держсанепідемслужби в Запорізькій області, заступник головного державного санітарного лікаря Запорізької області, повідомляє портал Запоріжжя.depo.ua.

Основною причиною інфікування стало риби в'яленого приготування.

Ботулізм - небезпечне токсико-інфекційне захворювання, яке протікає з ураженням нервової системи. Без використання сучасних методів лікування ботулізму летальний результат становить до 30-60%. В даний час найчастіше зустрічаються випадки захворювання, пов'язані з вживанням солоної риби та консервів домашнього приготування.

Найбільш небезпечні продукти домашнього приготування в герметично закритій тарі, так як в домашніх умовах неможливо домогтися повного знищення збудників ботулізму. У зв'язку з цим, з метою профілактики перед вживанням таких консервів необхідно прогрівати розкриті банки при 100 градусів протягом півгодини (у киплячій воді) - це призведе до руйнування ботулотоксину. Особливо це стосується консервованих грибів, так як повністю відмити їх від найдрібніших частинок грунту, в яких, можливо, містяться спори ботулізму, практично неможливо. Продукти, які не підлягають термообробці, але також являють собою сприятливе місце для розвитку токсину (солона і копчена риба, ковбаса), повинні зберігатися при температурі не більше 8-10 градусів.