ТОП-10 спортивних подій: запорізький старт на бразильській олімпіаді (ФОТО, ВІДЕО)

Про перші запорізькі втрати та надії на олімпійські медалі у Ріо-де-Жанейро

ТОП-10 спортивних подій: запорізький ста…

Головна спортивна подія тижня не лише у Запоріжжі, а й у всьому світі – старт Олімпіади-2016 у Ріо-де-Жанеро. Нажаль, українська збірна вже на самому початку змагань зазнала втрат. Ні з чим додому повертається запорізька представниця дзюдо. Однак, надію на медалі подарував наш земляк у складі чоловічої парної четвірки у змаганнях з академічного веслування. Події, що були знаковими у запорізькому спорті протягом останнього тижня, портал Depo.Запоріжжя традиційно зібрав у ТОП-10.

1. Запорізька дзюдоїстка повертається з Олімпіади ні з чим. Марину Черняк не пропустила у наступний раунд угорська суперниця. Наша спортсменка виступала у змаганнях з дзюдо серед жінок у ваговій категорії 48 кг. Стартувала з 1/16 фіналу. На цій стадії зустрілася з ізраїльською дзюдоїсткою Рішоні Шіра. Цей поєдинок впевнено виграла наша землячка. У наступному ж раунді Марині протистояла угорка Єва Цсерновіцкі. Нажаль, ця зустріч стала заключною для запоріжанки на бразильскому килимі. Черняк програла, тож готується повернутися додому вже після стартового дня Олімпійських ігор.

Про перші запорізькі втрати та надії на олімпійські медалі у Ріо-де-Жанейро - фото 1

2. А от українська чоловіча парна четвірка у складі Дмитра Михая, Артема Морозова, Івана Довгодька та запоріжця Олександра Надтоки продемонструвала, що недарма відправилась на Олімпіаду до Бразилії. У попередньому запливі наші веслувальники змагалися з квартетами з Германії, Канади, Нової Зеландії та Естонії. До фінішу українці дісталися другими з результатом 5:52.90, менш ніж на одну секунду пропустивши вперед естонців. У загальному ж заліку цей час став четвертим, що забезпечує нашому квартету путівку до фіналу. На цій стадії українцям протистоятимуть австралійці, естонці та поляки. Володарі олімпійських медалей визначаться 10 серпня о 10:22 за бразильським часом.

3. Карина Колесник підтвердила титул чемпіонки світу з сумо. Світову першість приймала Монголія. Спортсменка із Дніпрорудного виступала у вазі до 60 кг. У фіналі Карина перемогла представницю батьківщини сумо – японку і здобула золото. Торік Колесник тріумфувала на чемпіонаті світу в Японії, також здолавши господарку змагань. Цьогорічна ж першість в Улан-Батор була успішною ще для одного запорізького спортсмена – Сергія Соколовського. У вазі понад 115 кг наш земляк здобув бронзу.

4. Запоріжець допоміг національній збірній стати другою на Чемпіонаті Європи з боксу серед школярів, що приймала Хорватія. Додому наша команда привезла 11 нагород – по три золотих і срібних та п’ять бронзових. Свою медаль до скарбнички збірної поклав Андрій Лякішев з Мелітополя, який виступав серед спортсменів вагою 40 кг. У чвертьфіналі наш земляк виграв поєдинок із сербом. А от за вихід до півфіналу поступився росіянину Аліджону Касирову і задовольнився бронзою. Олексій Денисенко з Енергодара та Ілля Вуколов з Бердянська покинули хорватський Загреб ні з чим.

5. Запорізька легкоатлетка Анастасія Ткачук не змогла зачепитися за нагороди на Меморіалі Януша Сидло, що відбувся у Польщі. Однак, без здобутків не повертається. На дистанції 1000 м наша бігунка фінішувала з результатом 2:37,48 секунди. Цей час став кращим в особистому заліку Анастасії. Однак, рекорду не вистачило для медалі. Ткачук зупинилася за крок до п’єдесталу пошани і стала четвертою.

6. Запорізькому каноїсту не вдалося ступити на п’єдестал пошани у Білорусії, що приймала чемпіонат світу з веслування на байдарках і каное серед юніорів та молоді. Спортсмен з Енергодара Дмитро Кряж виступав у складі каное-четвірки з Тарасом Мазовським, Андрієм Шкарнегою та Денисом Філатовим. У фіналі на дистанції 500 м український квартет показав шостий результат.

7. Запоріжжя на тиждень стало плацдармом для підготовки юніорської збірної України з гандболу до чемпіонату Європи серед команд другого дивізіону, що прийматиме Болгарія з 15 по 20 серпня. До збірної керманичі команди В’ячеслав Дідушенко та Ростислав Ланевич викликали 19 гравців, 15 з них представляють місцеві клуби. Шестеро гандболістів - ГК "ЗНТУ-ЗАБ", решта – "ЗТР-Буревісник". В рамках підготовки збірна зіграє шість контрольних поєдинків, три з них відбулися у Запоріжжі. Юніори двічі помірялися силами з "ЗНТУ-ЗАБ" та один раз із ГК "ЗТР".

8. Запорізький "Металург" здобув першу офіційну перемогу у чемпіонаті України серед команд Другої ліги. Запоріжці побували у Хмельницькому, де помірялися силами з місцевим "Поділлям". Матч третього туру тривалий час відбувався "всуху", командам ніяк не вдавалося відкрити рахунок. Першими ворота суперника розпечатали гості. На 71-й хвилині забив Артур Каськов. Однак, надію на перші три очки "Металурга" в своїй новітній історії ледь не зруйнували господарі – на перші доданій хвилині за "Поділля" забив Олексій Колесников. Та дарувати супернику очки запоріжці, вочевидь, не збиралися. Вже перед самим фінальним свистком металургівці зробили рахунок 2:1 на власну користь завдяки дублю Каськова.

9. Запоріжці привезли медалі зі столичного чемпіонату України з академічного веслування серед юнаків 2000-2001 р. н. Чемпіонами стали Данило Єгоров та Дмитро Гриценко. У двійці розпашній без рульового їм вдалося випередити 17 екіпажів. П’єдесталу пошани у цьому ж класі, але серед дівчат, сягнули Катерина Россолова та Анастасія Валуєва – мають бронзу. У кроці від нагород зупинився Іван Майдачевський, який став четвертим у змаганнях кадетів в одиночці та у складі парної четвірки.

10. У Дніпрі відбувся чемпіонат України з веслування на байдарках і каное серед юнаків та дівчат віком 13-16 років. Запоріжжя представили семеро вихованців ДЮСШ "Локомотив". Трьом з них вдалося підійнятися на п’єдестал пошани, однак, стати чемпіонами не вийшло. Лев Кирпик у каное-одиночці фінішував другим на дистанції 1000м і третім був у запливах на 500 і 5000 м. Артем Четвертак у каное-одиночці у своїй віковій категорії був другим на дистанціях 1000 і 3000 м і третім на п’ятсотметрівці. Ще одну бронзу на цій дистанції, але вже у байдарці-одиночці, має Володимир Лазарев.

Про десятку найяскравіших спортивних подій Запоріжжя попереднього тижня можна дізнатися тут.