Футбольна збірна України з тріском вилетіла з "Євро", а двоє запоріжців втратили шанси на олімпські ліцензії

ТОП-10 спортивних подій: запорізькі спор…

Увага всієї країни минулого тижня була прикута до останнього матчу національної збірної з футболу. Однак, українські футболісти, серед них і троє запоріжців, відверто розчарували і повертаються ні з чим. В інших видах наші спортсмени боролися до кінця, хоч і не завжди це приносило результат. Приміром, поки Запоріжжя не має свого представника у боксі, який змагатиметься за олімпійські медалі. Чим ще запам’ятався тиждень, що минає – у ТОП-10 спортивних подій від Depo.Запоріжжя.

1. Безславне "Євро-2016" – "грюкнути дверима" наостанок не вдалось українській збірній з футболу. Францію полишили без перемог. Заключна зустріч чемпіонату з командою Польщі знову завершилась сухою поразкою українців – 0:1. Таким чином наша збірна стала чи не найгіршою командою на цьому "Євро" - нуль очок в активі, нуль забитих голів. При цьому на старті континентальної першості фахівці пророкували, що українці боротимуться за друге місце у групі з тією ж Польщею. Головний наставник збірної Михайло Фоменко взяв на себе відповідальність за провал у Франції. За його словами, не зміг згуртувати колектив і донести до гравців всю важливість турніру такого масштабу. Тож керманич синьо-жовтих попросив вибачення в українських вболівальників за невиправдані сподівання і після повернення в Україну подав у відставку.

2. Запорізькі класики везуть додому срібло юніорського чемпіонату Європи. За нагородами у Бухарест у складі української вісімки відправилися двоє наших земляків – Парвіз Насібов та Жора Абовян. Обидва почали змагання з 1/8 фіналу. Парвіз у вазі 66 кг зустрівся з греком і впевнено виграв 9:0. У чвертьфіналі здолав молдованина. Складний півфінал теж завершився перемогою Насібова - над азербайджанцем Сананом Сулеймановим. А от боротьбу за золото запоріжець програв грузину Намазу Зоідзе. Жора Абовян виступав у категорії 55 кг. У першому поєдинку здолав австрійця, в 1/4 – росіянина. У півфіналі переміг вірменського класика Арарата Петросяна. Як і Парвіза, невдача Жору спіткала вже у фінальному бою, де він 2:4 поступився Нофалу Бабаєву із Азербайджану.

3. Баку приймало світовий ліцензійний турнір з боксу. Запорізький боксер Дмитро Замотаєв – єдиний представник нашого краю на цій першості - залишає азербайджанський ринг без нагород. Стартував спортсмен з 1/8 фіналу у вазі 49 кг. У поєдинку з пуерториканцем Янкіелєм Рівера Фігуероа запоріжець впевнено переміг 3:0. А от в одній четвертій так же впевнено тріумфував вже суперник Дмитра – іспанець Самуель Кармона. Тож наш боксер повертається додому без медалей і без ліцензії. Шанс на представництво запорізького боксу в олімпійському Ріо нині має лише Геворг Манукян, який боротиметься за путівку на турнірі у Венесуелі, що відбудеться у липні.

ТОП-10 спортивних подій: запорізькі спортсмени втрачають "олімпійські шанси" (ФОТО, ВІДЕО) - фото 1

4. Двоє запоріжців боролися за медалі Чемпіонату Європи з боксу серед юніорів в Угорщині. Єгор Аде представляв категорію 50 кг. Перші два поєдинки – з ірландцем та угорцем - наш боксер виграв 3:0 і вийшов до півфіналу. На цій стадії сильнішим був грузинський боксер Лексо Хасая. Тож запоріжець має бронзу. Його земляк, енергодарівець Павло Миколайчук, у вазі +80 кг стартував багатообіцяюче – з перемоги нокаутом над ірландцем. А у наступному поєдинку поступився росіянину, тож повертається ні з чим.

5. Харків приймав етап чемпіонату Східноєвропейської волейбольної асоціації з пляжного волейболу серед чоловічих команд Ukrainian Masters. За нагороди змагалися більше 20 команд з України, Литви, Естонії та Білорусії. Серед спортсменів і троє запоріжців. Дуету Ярослава Гордєєва та Миколи Бабича вдалося дійти до півфіналу. Цієї стадії дістався і запоріжець Сергій Попов у тандемі з чернігівським волейболістом Олексієм Деніним. Обидві команди свої поєдинки програли. Перші – литовцям, другі – білорусам. У втішному раунді українцям довелось змагатися між собою. Команда Попов/Денін була сильнішою за дует Гордєєв/Бабич, тож має бронзу. Виграли турнір білоруси, литовці – другі.

6. Троє вихованців запорізької ШВСМ змагалися за нагороди чемпіонату Європи з триатлону серед молоді та юніорів, що відбувся в Болгарії. Не змогла дістатися призової трійки Марина Соколова. Підвів запоріжанку біговий етап змагань – до нього трималася в основній групі. У підсумку стала 34-ю. Ще нижчий результат показали хлопці. Сергій Костенко був 37-м, а Юліан Дем’янов - 47-м. Останньому таки вдалося увійти в десятку кращих, щоправда, вже у складі естафети мікст. Юліан разом із партнерами по збірній став десятим.

7. Запорізькі стрибуни у воду виграли чемпіонат України. Золото у синхронних стрибках з вишки 10 м здобули Євген Науменко та Олег Сербін. На трампліні 3 м хлопці були третіми. В цій же дисципліні серед дівчат срібло виборола Віолета Сверчкова. А от іменита запоріжанка Вікторія Кесарь має бронзу. Стрибунка була однією з трьох кандидаток на поїздку до Ріо. Ті дві, які потраплять до лав до національної олімпійської збірної, визначались саме на чемпіонаті України. Однак, здобутий результат залишив Вікторію у лавах вболівальників.

8. Повний комплект нагород оформила запорізька молодіжна команда легкоатлетів на національній першості у Луцьку. Кращий результат має Роман Кравцов у бігу на 100 метрів. Запоріжець фінішував першим за 10,57 с. Срібло здобув Юрій Кушнірук у секторі метання списа. Його результат – 70 м 54 см. Бронза ж на рахунку Анастасії Бризгіної, яка у бігу на дистанції 400 м фінішувала за 53,84 с.

9. Запорізькі тхекводисти боролися за путівки на чемпіонат Європи на національній першості серед кадетів в Одесі. Участь у змаганнях взяли більше 300 спортсменів віком 12-14 років. Запоріжці привезли додому п'ять нагород. Бронзу мають Владислав Венедиктов, Ганна Степанець та Валерія Симоненко. Срібло до командної скарбнички поклала Марина Долга. Розжитися золотом вдалося лише Дмитру Дзандзаві, який виступав у ваговій категорії 49 кг. Цей тхеквондист представить наш край на континентальній першості серед кадетів, що стартує у Румунії у вересні.

10. Чотири запорізькі команди – по дві представниці місцевих клубів "ЗТР" та "Мотор" - боролися за нагороди чемпіонату України з пляжного гандболу серед юнаків 2000-2001 р. н. у Южному. "ЗТР-1" вибився у лідери вже після стартового раунду. У фіналі ж запоріжці зустрілися з господарями майданчику командою "Портовик-2000", яка виграла 2:0 і здобула золото. Запоріжці задовольнились сріблом. За крок до нагороди зупинився "Мотор-1", програвши у боротьбі за бронзу 0:2 ще одній команді господарів "Южний". Другий моторівський колектив став п’ятим серед восьми команд учасників, а "ЗТР-2" зупинився на сьомому місці. За підсумками чемпіонату буде сформована національна збірна з пляжного гандболу, котра побореться за нагороди юнацького чемпіонату Європи у Португалії.

Про головні спортивні події Запоріжжя попереднього тижня читайте тут.