ТОП-10 спортивних подій Запоріжжя: перемагаємо у дворовому футболі (ФОТО, ВІДЕО)

Українські збірники неприємно здивували на футбольному "Євро", а запорізькі волейболістки знову тріумфували на міжнародних стартах

ТОП-10 спортивних подій Запоріжжя: перем…

Чемпіонат Європи з футболу більше не головна подія для вболівальників української збірної – мінорний лейтмотив спортивного тижня, що минає. Гіркий присмак від виступів національної футбольної команди трохи "згладжують" успіхи в інших видах спорту. Зокрема, було багато легкоатлетичних стартів, є перемоги у жіночому волейболі та залишаються надії на олімпійське майбутнє у запорізькому боксі. Чим ще запам’ятались останні сім днів у запорізькому спорті - у традиційному ТОП-10 від Depo.Запоріжжя.

1. Збірна України з футболу потерпіла фіаско на Чемпіонаті Європи-2016. У стартовому поєдинку наша команда не змогла нічого протиставити чинним чемпіонам світу – збірній Німеччини. Програли 0:2. Та остаточну крапку на змагальному шляху українських збірників поставив наступний матч групового етапу. Збірна Північної Ірландії відкрила рахунок на початку другого тайму і подвоїла його на останніх секундах. Українці не забили жодного голу і розташувались на останньому місці без шансів на вихід із групи. Троє вихованців запорізького футболу – Тарас Степаненко, Євген Хачеріді та Сергій Сидорчук – взяли участь в обох поєдинках. Наразі нашій команді належить провести останній матч турніру зі збірною Польщі. Однак, це лише формальність і привід порадувати вболівальників хоча б забитим м’ячом. Після цього команда Миколи Фоменка відправиться додому.

2. Запорізькі волейболістки, які виграли перший етап чемпіонату EEVZA у Москві, знову тріумфували на міжнародних стартах. Цього разу у Литві на 2016 CEV Beach Volleyball Satellite Vilnius. Валентина Давидова та Євгенія Щипкова змогли, обігравши німкень, пробитися до півфіналу через сітку пар, які потерпіли поразку. На цьому етапі українки були сильнішими за іспанський дует Ботер/Фернандес-Наварро. У фіналі ж запорізька пара зустрілася з господарками турніру – литовками Андріукайтюте/Зобніна. Вже наприкінці напруженого поєдинку перемогу і, відповідно, золото змагань вдалося здобути запорізьким дівчатам.

Перемагаємо у дворовому футбол - фото 1

3. Запорізький легкоатлет підкорив турецький п’єдестал пошани. На міжнародному турнірі в Ерзурумі відзначився нагородою Володимир Бураков. Бронзову медаль наш спринтер завоював у складі естафети 4х100 разом з Віталієм Бутримом, Данилом Даниленко та Євгеном Гуцолом. Фінішували хлопці з результатом 3:03:10. Ще один запоріжець Еміль Ебрагімов зупинився за крок до нагороди, зате побив особистий рекорд, фінішувавши на стометрівці за 10:30 с. А от Роман Кравцов на цій же дистанції має восьмий результат.

Перемагаємо у дворовому футбол - фото 2

4. Мелітопольські флорболісти – треті на масштабному турнірі "UKRAINE OPEN". За нагороди у Львові змагалися 54 команди із шести країн Європи. Серед них - три мелітопольських колективи. Жіноча команда "Скала-МГПУ" дійшла до півфіналу. Однак, у матчі з новояворівським "Янтарем" переможну ходу перервала, програвши 1:3, тож має бронзу. Зачепитися за нагороди не вдалося сильній половині мелітопольського клубу. Важливі очки "Чоловіча скала" втратила у стартовому матчі з волинським "New Life", що завершився нічиєю 4:4. У наступних поєдинках мелітопольці перемогли поляків та англійців, які й стали переможцями турніру. А от литовській команді "Vimba" програли 1:5 і до плей-оф не потрапили. Зупинились на п’ятому місці. Їхні одноклубниці, юніорки "SKALA Girls" виступали у дорослій категорії. Та для них цей турнір став скоріше гарним досвідом, адже жодного матчу дівчата не виграли і посіли сьоме місце.

Перемагаємо у дворовому футбол - фото 3

5. Українські боксери відправились за олімпійськими ліцензіями до Азербайджану. У Баку розіграють 39 путівок до Ріо у десяти вагових категоріях. Національну збірну представляють 10 боксерів. Серед них лише один запоріжець – Дмитро Замотаєв. У його вазі – 49 кг - ліцензії дістануться тільки фіналістам. За жеребом свій шлях наш земляк розпочне з 1/8 фіналу 20 червня. Ще один лідер української збірної, представник запорізького боксу Геворг Манукян цей старт пропускає. Як зізнався сам боксер – через політичні міркування: "Нажаль, я туди не їду, бо маю вірменське коріння, а Азербайджан зараз воює з Вірменією і в мене не виходить туди поїхати. Але поїду на турнір, котрий відбудеться у Венесуелі, буду намагатись там завоювати ліцензію".

6. Дніпро приймав чемпіонат України з веслування на байдарках і каное. На звітній першості відзначились двоє представників запорізької ШВСМ – спортсмени з Енергодару. Чотири нагороди привезла Людмила Бабак. Срібло завоювала на дистанції 500 м в каное-двійці та каное-одиночці, а також на 200 м у каное-двійці. Третьою фінішувала на двохсотметрівці у каное-одиночці. Ще один запоріжець Денис Давидов здобув бронзу у каное-двійці на дистанції 1000 м. Змагання визначили склад національної збірної, яка відправиться за олімпійськими нагородами. Нажаль, запорізькі веслувальники до Ріо не їдуть.

Перемагаємо у дворовому футбол - фото 4

Перемагаємо у дворовому футбол - фото 5

7. Запорізька легкоатлетка Марія Рємєнь впевнено повертається у спорт. Спринтерка здобула дві нагороди на міжнародних стартах в Австрії. У місті Рід-ім-Іннкрайс Рємєнь стала другою на стометрівці з результатом 11:59 с. Наступного дня вже у Лінці виступала на дистанції 200 м. Фінішувала запоріжанка знову зі срібним результатом – 23:74 с. Олімпійські ж нормативи становлять 11:32 с на стометрівці та 23:20 с на 200 м. Особисті рекорди Марії дозволяють сподіватися на їх виконання, адже становлять 11:06 с та 22:58 с відповідно.

Перемагаємо у дворовому футбол - фото 6

8. Призову ходу Марія Рємєнь продовжила у Луцьку вже на ліцензійних домашніх стартах. На чемпіонаті України стала третьою у бігу на стометрівці. Другою була титулована запоріжанка Олеся Повх. Дівчата виконали норматив на майбутній чемпіонат Європи. Ще один запорізький кандидат на участь у континентальній першості – Роман Кравцов - фінішував на стометрівці третім. Володимир Бураков, хоч і зупинився за крок до п’єдесталу пошани, також виконав норматив "на Європу". Срібну медаль запорізькій збірній приніс багатоборець Олексій Касьянов, який цього разу виступав в окремих видах програми. Нагороду здобув у бігу з бар’єрами на 110 м. По бронзі мають Артур Суюнов у десятиборстві та Олена Жушман у бігу на 1500 м.

Перемагаємо у дворовому футбол - фото 7

9. Запоріжці виграли всеукраїнський фестиваль з дворового футболу. Участь у стартах взяли представники 19 регіонів. Наш на фінальному етапі представили одразу дві команди. У категорії U-17 змагався колектив "Сокіл" з Вільнянська, а у серед спортсменів U-15 – запорізький "Мегаполіс". Вільнянська команда вже не вперше взяла участь у звітних стартах. Досвід зробив своє – додому "Сокіл" повернувся з золотом. Нагородами ознаменувався і дебют запорізького "Мегаполісу". Наша команда здобула срібло.

Перемагаємо у дворовому футбол - фото 8

10. У Черкасах змагаються триатлоністи. Чемпіонат України серед юнаків і кадетів вже приніс медалі до скарбнички запорізької команди. Поки – в особистих видах програми. Серед юнаків срібло здобув Валентин Марієвський. До "золотої" сходинки п’єдесталу пошани йому не вистачило всього 4 секунди. Серед кадетів нагороду має Данило Лаврушин. На його рахунку бронза. Змагання для наших спортсменів поки не завершені – попереду ще естафетні старти.