ТОП-10 спортивних подій: як запорізькі спортсменки Москву підкорювали

Запорізькі волейболістки обіграли росіянок, а місцевий легкоатлет знову обновив національний рекорд

ТОП-10 спортивних подій: як запорізькі с…

Доки всі погляди прикуті до Франції, де стартував Чемпіонат Європи з футболу, решта представників спорту не відпочивають. Запоріжці посилено готуються до Олімпійських ігор. Ті, хто має ліцензії, відшліфовують вміння на різноманітних стартах, а претенденти на участь готуються використати останні шанси на путівки. Не нудьгує у цей час і їхня молодша зміна. Зокрема, юний легкоатлет Михайло Кохан знову перевершив національний показник. Найважливіші події у запорізькому спорті за останній тиждень портал Depo.Запоріжжя зібрав у традиційному ТОП-10.

1. Генеральну репетицію перед Ріо провів перший номер світового рейтингу дзюдоїстів – запоріжець Георгій Зантарая. Відшліфовував свої вміння спортсмен на мадридському татамі під час Континентального Кубку. У першій зустрічі запоріжець переміг бельгійця Томаса Лисенса, у складному поєдинку за вихід до півфіналу здолав француза Кевіна Нанора. Решта боїв для Зантараї труднощів не склали. На шляху до золота Георгій переміг ще двох французьких дзюдоїстів: Кевіна Азема - у півфіналі та Матіаса Бушера - у фіналі. Тож наш земляк став першим.

Наші землячки зіграли чотири поєдинки – усі проти російських суперниць - фото 1

2. Титулована запорізька легкоатлетка Марія Рємєнь повернулася у спорт після дворічної дискваліфікації. Перший міжнародний турнір не увінчався нагородами. Однак, безперервні тренування принесли непоганий результат. У польському Бидгоші запоріжанка пройшла кваліфікацію на дистанції 100 м з результатом 11,68 с. У фіналі свій час покращила, фінішувавши за 11,62 с. Однак, цього не вистачило, аби зачепитися за нагороди. Рємєнь стала четвертою. Заявити про себе запоріжанка дуже поспішає, бо ще сподівається здобути і путівку до Ріо-де-Жанейро.

Наші землячки зіграли чотири поєдинки – усі проти російських суперниць - фото 2

3. П'ять українських команд захищали честь країни на першому етапі чемпіонату EEVZA з пляжного волейболу у Москві. Єдиний жіночий дует склали запоріжанки Валентина Давидова та Євгенія Щипкова. Наші землячки зіграли чотири поєдинки – усі проти російських суперниць. Не програвши жодного сету, дівчата дісталися фіналу. Лише в останньому матчі "віддали" перший відрізок росіянкам, однак, сам поєдинок залишили за собою і зійшли на "золоту" сходинку п’єдесталу пошани. Медаль до скарбнички національної збірної принесла лише жіноча пара. Чоловіки на нагороди не спроміглися. Слід зазначити, що Запоріжжя представляли ще троє волейболістів - Сергій Попов, Микола Бабіч та Ярослав Гордєєв.

Наші землячки зіграли чотири поєдинки – усі проти російських суперниць - фото 3

4. Контрольну перевірку перед останнім ліцензійним стартом, котрий прийматиме Луцьк, провели українські легкоатлети. У Конча-Заспі відбулись всеукраїнські змагання з метання. Запоріжанка Ганна Гацько-Федуса виграла старти, метнувши списа на відстань 61 м 13 см. Та, аби поїхати до Ріо, спортсменка має поліпшити свій результат, адже олімпійський норматив для жінок – 62 м. Серед чоловіків бронзу здобув Юрій Кушнірук, а Дмитро Федусов став п’ятим. А от для титулованого подружжя багатоборців Ганни та Олексія Кас’янових змагання стали своєрідним тренуванням дисциплін перед Олімпіадою. Ганна стала шостою у метанні списа та сьомою у штовханні ядра. Олексій має десятий результат у метанні списа.

Наші землячки зіграли чотири поєдинки – усі проти російських суперниць - фото 4

5. Тричі рекордсменом України став запоріжець Михайло Кохан. З кожними змаганнями метальник молоту не лише покращує свій результат, а й обновлює національний рекорд. На юнацькому чемпіонаті України у Кіровограді вихованець ДЮСШ "Металург" виграв золото, метнувши снаряд на відстань 77 м 14 см. Це на 2 м 39 см перевершує рекорд, встановлений Михайлом близько тижня тому на національні першості. Попередній кращий український показник також належав 15-річному Кохану.

Наші землячки зіграли чотири поєдинки – усі проти російських суперниць - фото 5

6. Запорізькі боксери змагалися за медалі всеукраїнського турніру пам'яті заслуженого тренера України В. Звєрєва. Область представили п’ятеро спортсменів, та п’єдесталу пошани дістався лише один. Вихованець СК "Бойові рукавички" Станіслав Батій, який виступає у категорії 60 кг, впевнено переміг у стартовому поєдинку суперника з Хмельницька, а у чвертьфіналі виграв у титулованого донеччанина. У от у півфіналі сильнішим був черкаський боксер Сергій Мунька. Тож до Запоріжжя Батій повертається з бронзою.

Наші землячки зіграли чотири поєдинки – усі проти російських суперниць - фото 6

7. Запоріжець поїде на чемпіонат Європи з веслування. Таке право вихованець ДЮСШ "Україна" Роман Кирилівський завоював на національній першості серед юніорів у Києві. Його результат – найкращий серед спортсменів запорізької збірної. У складі парної вісімки спортсмен став чемпіоном. Ще одно золото Роман має й у двійці – у парі з Іваном Тищенком із Черкас. Саме цей дует у липні позмагається за нагороди континентальної першості у Литві.

Наші землячки зіграли чотири поєдинки – усі проти російських суперниць - фото 7

8. Грошовий приз і титул чемпіона з бойового самбо привезли з Сєвєродонецька двоє запоріжців. Там відбувся турнір зі змішаних одноборств "Територія сили", присвячений дню Луганської області. Всього півтори хвилини знадобилась Микиті Булдигі, аби перемогти чемпіона світу з кікбоксінгу Сергія Боговича і стати переможцем у вазі 93 кг. У категорії +93 кг рівних не мав Олександр Кириченко, вигравши у хмельничанина Юрія Захарца. Крім золотої медалі вихованці запорізької федерації бойового самбо отримали ще й премії у розмірі чотирьох тисяч гривень. Ще двоє запоріжців Дмитро Кікоть та Ілля Горбатько стали другими.

Наші землячки зіграли чотири поєдинки – усі проти російських суперниць - фото 8

9. Дніпро приймав масштабний Фестиваль триатлону. В рамках заходу нагороди національної першості розіграли кадети 13-15 років, юнаки та паратриатлоністи. Учасники фестивалю змагалися на олімпійських дистанціях серед дітей, молоді, еліти, а також в естафетних гонках. Запорізька збірна привезла додому дев'ять нагород. Серед юніорів срібло здобув Валентин Марієвський, а бронзу Олександра Павлова. Чемпіонкою серед молоді стала Марина Соколова, третім був Сергій Костенко. В "інваспорті" сріблом відзначилась Світлана Кирпичева. В естафетному "міксті" третіми фінішували Марина Соколова, Сергій Костенко, Юлія Ніконенко та Юліан Дем’янов.

10. Останній дзвоник продзвенів цього тижня для 17-річних вихованців запорізької футбольної школи "Металург". Атестати про закінчення ДЮСШ отримали 20 футболістів. Троє вже підписали контракти з професійними клубами. Олександр Сафронов та Микола Ткаченко виступатимуть за "Дніпро" U-19, а Євген Сухіна поки залишиться у Запоріжжі – у складі луганської "Зорі". Команду випускників наставники називають однією із найсильніших у цьому віці за останні кілька років. Так, у 2014-му хлопці здобули бронзу дитячо-юнацької футбольної ліги. А в поточному сезоні "Металург" U-17 вийшов до фіналу національної першості свого віку з першого місця і боротиметься за нагороди у Львові наприкінці червня.