ТОП-10 спортивних подій: у запорізьких олімпійців триває прикра безмедальна серія (ФОТО, ВІДЕО)

Як запорізькі спортсмени не можуть дістатися олімпійського п’єдесталу пошани

ТОП-10 спортивних подій: у запорізьких о…

Старт бразильської олімпіади не приніс бажаних перемог запорізьким спортсменам. Наші земляки поки не розжилися медалями головних змагань планети. Та й українська збірна загалом не надто вдало виступає у Ріо-де-Жанейро. На всіх поки має лише бронзу і три срібла. Про те, як боролися наші спортсмени за завітні медалі, та решта "неолімпійських" новин - у традиційному ТОП-10 спортивних подій від порталу Depo.Запоріжжя.

1. Запорізький дзюдоїст Георгій Зантарая не зміг побороти португальського суперника. Перший номер української збірної у вазі 66 кг та один із фаворитів Олімпіади зазнав невдачі вже у стартовому поєдинку. Суперником Георгія Зантараї став виходець із Молдови Сергій Олейнік, який виступає нині під португальським прапором. На жаль, португалець заробив "юкко" у регламентований час поєдинку, Георгій ж нічого протиставити супернику не зміг, тож полишає бразильське татамі переможеним. Для Зантараї, який виступає у подвійному заліку за Запоріжжя та Київ, це вже друга невдала Олімпіада. Попри чемпіонство на світових та континентальних першостях, олімпійський п’єдестал запоріжцю підкорити не вдається. Чотири роки тому у Лондоні Георгій також неочікувано "вилетів" зі змагань після стартової зустрічі.

Як запорізькі спортсмени не можуть дістатися олімпійського п’єдесталу пошани - фото 1

2. Український дует стрибунів у воду у складі запоріжця Максима Долгова та луганчанина Олександра Горшковозова завершив виступи на Олімпіаді у Ріо-де-Жанейро. На жаль, додому хлопці повертаються з порожніми руками. У синхронних стрибках з вишки 10 м українці стали шостими серед восьми пар-учасниць. З результатом 421,98 бали хлопці випередили лише спортсменів з Росії та Бразилії. Бронзу ж Олімпіади здобули англійці, срібло – американці, а тріумфували на олімпійському п’єдесталі китайці Чин Айзен та Лін Ю.

3. Не доплила до олімпійської медалі й українська чоловіча парна четвірка у змаганнях з академічного веслування. Тож запоріжець Олександр Надтока разом з Дмитром Михаєм, Іваном Довгодьком та Артемом Морозовим, повертається додому з порожніми руками. У фіналі наш екіпаж змагався із квартетами з Німеччини, Великобританії, Польщі, Естонії та Австралії. Стартували українці непогано й першу п’ятсотметрівку йшли другими. Однак, у підсумку фінішували останніми з результатом 6:16.30 с. Святкували ж чемпіонство німці, срібло здобули австралійці, а команда Естонії взяла бронзу. Цікаво, що для золотої нагороди німецькому екіпажу вистачило 6:06.18, тоді як кращий час українського квартету становить 5:32.26 і є чинним світовим рекордом. Прикро, що цей результат у Ріо-де-Жанейро наші хлопці повторити не змогли.

4. Сергій Фролов продовжив безмедальну серію запоріжців на Олімпіаді. Єдиний запорізький плавець-олімпієць не зміг подолати кваліфікацію на свої коронній дистанції 1500 м вільним стилем. У своєму кваліфікаційному запливі наш земляк фінішував третім за 15:04.61 с, поступившись росіянину та чешському плавцю. Однак, цього не вистачило, аби здобути путівку до фіналу. У підсумку цей час став 17-м серед 45 учасників. На цьому свій шлях у Ріо запоріжець завершує. Слід зазначити, що разом із Сергієм на дистанції 1500 м вільним стилем змагався ще один українець – Михайло Романчук. Він фінішував з 15-м результатом і також не потрапив до вісімки кращих, яка розігрувала олімпійські медалі.

5. Запорізька спринтерка не добігла до фіналу Олімпіади. Олеся Повх виступала на дистанції 100 м. Спортсменка змогла кваліфікуватись до півфіналу, фінішувавши за 11.39 с на 24 місці. Однак, на цій стадії вдало виступити не змогла. У своєму забігу Олеся прийшла до фінішу останньою з результатом 11.29 с. Нажаль, цей час не дозволяє боротися за олімпійські медалі, адже вісімка фіналісток завершила забіг у межах 10.88-10.96 с. Припинила боротьбу на стометрівці й колега Повх по збірній – Наталія Погребняк, яка фінішувала за 11.32 с. У загальному заліку Олеся стала 20-ю, Наталія – 21-ю.

6. Полишає бразильську Олімпіаду і титулована запорізька багатоборка. Ганна Касьянова не змогла потрапити навіть до двадцятки кращих у Ріо. Запоріжанка традиційно виступала у жіночому семиборстві. Єдине, що вдалося – це перевершити свій кращий результат сезону. Ганна фінішувала на 800-метрівці за 2:16.58 с, що принесло їй 20-те місце у цьому виді програми. Загалом Касьянова набрала 5951 очко і стала 25-ю у підсумковому заліку. Разом з Ганною виступала ще одна українка – Аліна Федорова. Їй також не вдалося потрапити "в призи", стала 28-ю з 5038 очками. Золото ж Олімпіади у жіночому семиборстві завоювала бельгійка Тіам Нафіссату, срібло відправиться у Великобританію разом з Джесікою Енніс-Хілл, а володаркою бронзи стала канадка Бріана Тейсен Ітон.

7. Тим часом, запорізькі волейболістки Валентина Давидова та Євгенія Щипкова, які прикро не потрапили на Олімпіаду, продовжують радувати своїх вболівальників блискучими результатами. Дівчата стали першими на турнірі EEVZA “Belarus Masters”, який відбувався в Молодечно. На шляху до п’єдесталу пошани запоріжанки зіграли сім матчів, програвши лише одну зустріч у другому раунді – росіянкам Абалакіна/Дабіжа. Втім, у фіналі таки взяли своє - обіграли цей дует з сухим рахунком 2:0 і мають золото.

8. Луганська "Зоря" у Запоріжжі безкомпромісно розгромила одеський "Чорноморець". Матч третього туру української прем’єр-ліги на "Славутич-арені" розпочався під диктовку господарів. Вже на 15-ій хвилині контратака луганчан увінчалась голом – відзначився Олександр Караваєв. А за кілька хвилин рахунок 2:0 на користь "Зорі" зробив Іван Петряк. Продовжив "побиття" одеситів у першому таймі знову Олександр Караваєв, довівши рахунок до розгромних 3:0. Остаточний же результат зустрічі - 4:0 на користь своєї команди – встановив Ігор Чайковський на 73 хвилині поєдинку.

9. Запорізький ГК "ЗТР" "розім’явся" перед стартом нового сезону у Польщі на меморіалі ім. Antoniego Weryńskiego. За головний трофей міжнародного турніру, крім нашої команди, боролися польські клуби "Гурник Забже" і "Сталь Мелек" та словацький "Татран". У стартовому матчі із "Забже" запоріжці розписали мирову – 27:27. А от словакам поступилися 24:28, зате "Сталь" обіграли 24:17. Таким чином, чемпіоном турніру став "Татран", друге та третє місце розділили між собою "ЗТР" і "Гурник", бо фінішували з однаковою кількістю очок.

10. Запоріжжя приймало масштабний турнір з вуличного баскетболу БК "Запоріжжя"-ZOG STREETBALL CUP. Півсотні команд з різних куточків України боролися за звання кращої. Крім запорізьких, нагороди розіграли колективи з Маріуполя, Гуляйполя, Токмака, Вільнянська, Мелітополя, Бердянська, Дніпрорудного та Дніпра. Чемпіоном турніру серед чоловіків стала команда «Бомжи» (Юрій Кондраков, Віталій Тельчаров, Євген Снет, Станіслав Алексейчик), яка доволі впевнено у фіналі здолала опір гостей з Дніпра, команду «Боязкі розпусники» (М. Воробйов, А. Кулиш, А. Косєнков) -15:11. Кращим гравцем турніру серед чоловіків став гравець БК «Запоріжжя» Юрій Кондраков.

Про десятку найяскравіших спортивних подій Запоріжжя попереднього тижня можна дізнатися тут.