"Постріл" з "Фермера": Як у Запоріжжі дослідний зразок автівки перелякав Леоніда Кучму

На Запорізькому автомобільному заводі у 1990-х розробляли дослідний зразок самоскида для сільського господарства. Він-то й налякав другого президента України Леоніда Кучму та його охоронців
 

"Постріл" з "Фермера": Як у Запоріжжі до…

Про це у своїх спогадах згадував головний конструктор НТЦ "ЗАЗавтотехніка" Сергій Фетіщев, повідомляє Depo.Запоріжжя з посиланням на сторінку Українські автомобілі у Facebook.

Дослідний зразок самоскида з валом відбору потужності та з краном – ЗАЗ-2320 "Фермер-2" Леоніду Кучмі демонстрували під час його візиту на запорізький завод. Нова автівка була "спільним продуктом" сходу та заходу України.

Самоскид був розроблений на базі "ЛуАЗу" (Луцький автомобільний завод). У Запоріжжі кузов переварили, додали кран та вал відбору потужності.

Кран був розташований за кабіною, він за допомогою троса підіймав кузов, що перетворювало автомобіль в самоскид. Також кран використовувався для завантаження/розвантаження різних вантажів та сільгоспагрегатів, які потім підключалися до валу відбору потужності.

Як згадував Сергій Фетіщев, під час демонстрації в Запоріжжі цієї машини блокування кузова при самоскидному варіанті не спрацювало. Кузов почав підніматися, трос натягнувся, аж раптом пролунав звук, схожий на постріл. Ні президент, ні охоронці не постраждали, але перелякалися.

ЗАЗ-2320. Фото зроблено на території НДКТІМ Сільгоспмаш

Раніше портал Depo.Запоріжжя розповідав, як запорізькі волонтери збирають із металобрухту автівки для фронту.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"