Новоствореним заказником на Запоріжжі опікуватиметься Приазовський національний парк

У гідрологічного заказника загальнодержавного значення "Приморський", що його було створено у Приморському районі у квітні цього року, з’явився "господар" – Приазовський національний парк
 

Новоствореним заказником на Запоріжжі оп…

Про це повідомляє портал Depo.Запоріжжя з посиланням на допис керівника парку Дмитра Воловика у Facebook.

Приазовський нацпарк отримав охоронне зобов’язання щодо гідрологічного заказника "Приморський", розташованого на території Запорізької області. Саме він має забезпечити дотримання заповідного режиму та охорону і збереження його цінних природних комплексів.

Нагадаємо, статус гідрологічного заказника загальнодержавного значення "Приморський" набула смуга Азовського моря завширшки два кілометри, що тягнеться вздовж Приморського району. З обох боків до новоствореного заказника примикають дві заповідні ділянки Приазовського Національного природного парку. Зі створенням "Приморського" заповідна морська смуга в межах Запорізької області стала суцільною.

Ця смуга, без перебільшення, має світове значення. Саме нею пролягає міграційний коридор, яким летять у більш теплі країни Європи та Африку десятки видів птахів. Тут вони роблять зупинки, відпочивають, годуються для продовження великого перельоту. У ці води також приходять на нагул десятки видів риб, зокрема, і цінних, червонокнижних, таких як осетри, севрюги, білуги тощо. Окрім того, місцевий тваринно-рослинний світ є унікальним і потребуючим захисту – від морської рослинності до дельфінів-"азовок", що останнім часом з’являються тут все частіше.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook