На Запоріжжі відкрили перший в краї пам’ятник депортованим до Сибіру селянам

Пам’ятний знак краянам – жертвам радянського режиму відкрили селі Тернувате Новомиколаївського району Запорізької області у п’ятницю, 27 вересня
 

На Запоріжжі відкрили перший в краї пам’…

Про це розповів заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ЗОДА Олександр Зубченко, передає Depo.Запоріжжя.

У селі Тернувате увічнили пам'ять краян, що були депортовані радянською владою до Сибіру у 1931 році. Режим боявся селянського повстання на цих теренах, адже у 1920-х роках, уже після поразки Української революції та махновського руху, стикався тут з активним спротивом селянства московським окупантам.

Тож у травні 1931 року на станцію Гайчур зігнали сотні жителів сіл Староукраїнка, Скотувате, Криничне та Цвіткове, Косівцеве, Бойкове. Людей били та вантажили у товарні вагони. Багато з них померли у дорозі через голод, антисанітарію та нестачу води. Жертвами депортації стали родини Міщенків, Духонченків, Морозова, Хохотви, Тилика, Пахаря, Глушка, Галчинського та інші. Пам'ять про них, повернуту завдяки історику, краєзнавцю, заслуженому журналісту України Івану Кушніренку, й увічнили в Тернуватому.

Цей знак став першим в області, відкритим у пам'ять про депортованих селян.

Раніше портал Depo.Запоріжжя розповідав про долі місцевих Праведників Голодомору – запоріжців, які рятували краян від смерті.

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme