ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Запоріжжі увічнили селянсько-гайдамацьку "вечірку" з нагоди звільнення від більшовиків (ФОТО)

У колишньому Царициному куті – нині селище Приморське Василівського району Запорізької області урочисто відкрили інформаційну дошку на честь  козацько-гайдамацького свята, що відбулося у травні 1918 року

Depo.
23 травня 2018 14:59
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє портал Depo.Запоріжжя з посиланням на прес-службу ЗОДА.

Інформаційну дошку присвячену подіям сторічної давнини відкрили на на будинку сільської бібліотеки. На дощці згадане велике народне свято, яким місцеві селяни та гайдамаки полку ім. Костя Гордієнка, відзначали звільнення від більшовиків та встановлення української влади. До українських воїнів прибули полковник Петро Болбочан та австрійський архікнязь Вільгельм Габсбург, що більше відомий як Василь Вишиваний. Залізницею, паромами, кіньми та пішки Царкута дісталися сотні людей із Павлограда, Мелітополя, Нікополя.

Оповідки про свято розлетілися далеко за межі Запорізького краю.

Про ці події докладно розповідає у своїх мемуарах військовий міністр УНР Всеволод Петрів. Спогади патріота знайшов та опублікував запорізький дослідник, постійний автор Depo.Запоріжжя Юрій Щур.

Раніше портал Depo.Запоріжжя розповідав про цю сільську "вечірку" і про те, як гайдамаки-гордієнківці на ній гуляли та джигітували.

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя

Також читайте нас на Facebook та у Twitter