Ким є інформаторка сепаратистів, яку затримала СБУ на Запоріжжі

Тетяна, що ховалася за псевдонимом "Тюнікова" чекала на "зелених чоловічків" у Мелітополі, "зливала" сепаратистам дані про пересування українських військ та називала Януковича "легітиВним"

Коли прес-служба СБУ сьогодні, 17 серпня, повідомила про затримання у Мелітополі Запорізької області блогерки, що працювала на сепаратистів, на думку одразу спала одіозна "антимайданівка" Катерина Уманець. Однак, як вдалося з'ясувати порталу Depo.Запоріжжя, йшлося не про неї, а про маловідому 54-річну жительку Мелітополя Тетяну, що ховалася під псевдонимом "Тюнікова".

Жінка активно дописувала у російській соцмережі "ВКонтакте". В якийсь момент "для конспірації" саме і змінила прізвище на сторінці на фейкове ("Тюнікова").

Те, що власниця цієї сторінки та затримана СБУшниками - одна й та людина, підтверджує скріншот з повідомлення спецслужби. Аватарку підозрюваної прес-служба "замилила", однак можна роздивитися що це якраз фото зі сторінки "Тюнікової".

До 2013 року політикою жінка не надто цікавилася. В ті часи вона поширювала переважно ікони, долари, котиків та "Камеді клаб".

Дописи в дусі "знищимо США" на сторінці ""Тюнікової"співіснують з любов'ю до доларів

А от зі стартом Євромайдану на сторінці відбулася типова "еволюція сепаратиста": "Бомжі-заробітчани в Києві - Беркут, ми з тобою - вєжлівиє люді - бандерівці їдуть у Донецьк - слава Новоросії".

Паралельно жінка відписувала у коментарях на різних сайтах - як мелітопольських, так і російських. На відміну від сторінки "Вконтакте", там залишилося її справжнє прізвище.

Палко бажаючи "захистити російську мову", Тетяна водночас має проблеми з орфографією.

Судячи з репостів, жінка з нетерпінням чекала на "зелених чоловічків" у своєму місті. На мелітопольські мітинги під російськими прапорами ходила, але була швидше рядовою учасницею, ніж лідеркою чи організатором.

У травні 2014 року "Тюнікова" побачила у Мелітополі військову техніку з бійцями (не жаданими "гібридними", а українськими), про що поспішила повідомити "деенерівцям". СБУ зафіксувала передачу відомостей "інформаційній службі політвідділу міністерства оборони" сепаратистів у приватних повідомленнях та телефоном. Але про колони БТРів вона, як кажуть "розтрубила направо й наліво" - повідомлення на низці сайті, а також фото техніки на сторінці досі лишилися. Було й відео, але воно вже видалене.

З якогось моменту (напевно, зрозумівши, що "Новоросія" в Мелітополь так і не прийде) "Тюнікова" стерла зі сторінки майже всі особисті матеріали. Більше того - жінка видалила майже всіх мелітопольських друзів та родичів. Збереглися лише одна її світлина поганої якості (вище), та справжній день народження - 27 липня. При цьому інтернет-активність "Тюнікової" сягала неабияких масштабів - по два десятки репостів на день. Щоправда, власних текстів не було - майже самі репости антиукраїнських пабліків.

9 серпня дописи різко припиняються - ймовірно, саме цього дня за "Тюніковою" прийшли з СБУ. Востаннє її сторінка була онлайн вчора, 16 серпня.

Отже, помітною фігурою мелітопольського сепаратистського руху затриману жінку навряд чи назвеш. Та й блогеркою - з великою натяжкою. Але для приходу "русского мира" вона докладала чималих зусиль - і це зрозуміло, навіть якщо не читали її листувань з кураторами.

Нагадаємо, правоохоронці відкрили стосовно "Тюнікової" кримінальне провадження за ст. ст. 110 (посягання на територіальну цілісність України) та 258-3 (сприяння діяльності терористичної організації) Кримінального кодексу України.

Заглавне фото: mv.org.ua.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя