Камера, мотор: Як на Запорозькій Січі знімають "абсолютно брехливий" серіал про козаків

Упродовж кількох днів історико-культурний комплекс "Запорізька Січ" на острові Хортиця був закритий для відвідувачів і перетворений на знімальний майданчик

Камера, мотор: Як на Запорозькій Січі зн…

Нині на Хортиці добігли кінця зйомки українського серіалу про козаків - "Абсолютно брехлива історія". В останній знімальний день журналісти Depo.Запоріжжя побували на знімальному майданчику, щоб дізнатись: про що буде новий серіал та як взагалі роблять українське кіно.

Вхід на Січ і справді зачинений – охоронець пускає всередину лише після погодження з керівництвом. Це й недивно: на території комплексу – чимало техніки, навіть на вигляд – страшенно дорогої. Усюди ходять актори та працівники знімального майданчика: автентичні козаки поруч із сучасно вдягненими операторами та гримерами виглядають файно.

Креативний продюсер Олег Зборовський між вирішенням робочих питань коротко розповідає про серіал. Над зйомками "Абсолютно брехливої історії" працюють телеканал ICTV і компанія IQ Production. Бюджет стрічки – 33 мільйони гривень, з яких половину платить ICTV, а половину – Міністерство культури України.

Ідея створення "Абсолютно брехливої історії" народилась два роки тому. Генеральному продюсеру Оксані Іванюк та креативному продюсеру Олегу Зборовському хотілось зробити український продукт, позитивний та доброзичливий. "Хотілось зробити щось для душі, щоб цим хотілось займатись", – пояснює Олег.

На написання сценарію пішло два роки. Після того, як він був готовий, почалася довга робота з підбору так званих департаментів: підрозділів, які забезпечать процес, кожний – за своїм фахом. Наприклад, художній департамент опікується розробкою локацій та оформленням майданчику; у костюмерному – вигадують усі образи та костюми; окремо працюють гримери, які відповідають за зачіски та обличчя акторів. І, чи не в останню чергу, провели кастинг.

За результатами кастингу на головні ролі відібрали близько 30 виконавців. Ще кілька сотень – учасники масовки, які не беруть участі в знімальному процесі постійно. Одну з найбільш масових сцен знімали саме на Січі – з понад сотнею учасників. Олег розповідає, що, на щастя, жодних проблем із локацією не було. Ще під час написання сценарію продюсери знали: зйомки проходитимуть на Запорозькій Січі. Домовитись із керівництвом вийшло без проблем, надалі знімальний процес тривав без труднощів у тому, що стосувалося організаційних моментів. Окрім Запоріжжя зйомки відбуваються у Хотинській фортеці в Чернівецькій області та у Києві – там команда працюватиме у павільйонах.

"Абсолютно брехлива історія" – це комедійна пригодницька 12-серійна стрічка про дружбу, кохання та Україну. І все це, у тому числі, й на Січі.

У центрі сюжету історія молодого хлопця, який грабує російського царя. Робить він це не просто так, а з певною ціллю, про яку можна буде дізнатись під час перегляду серіалу. За збігом обставин парубок опиняється у запорозьких козаків, там, власне і відбувається частина подій. Інша частина – у вигаданому селі Краснопілля, яке, за задумом, розташоване у 30 кілометрах від Січі.

Зйомки кіно – процес динамічний, рух не закінчується ніколи. Навіть коли на майданчику перерва, тут все одно вирує життя: сценаристи вносять свої правки до тексту прямо на стільцях біля камер, оператори налаштовують камери, гримери стежать, аби всі виглядали як слід.

Стомлені актори відпочивають у затінку, двоє з них вже доволі давно сперечаються, як правильно перекласти українською "тыловая крыса". До дискусії приєднується відповідальна за текст дівчина. "Скажи просто щуряка, гарно вийде", – каже вона та йде далі по справах.

Асистенти розносять майданчиком холодні напої, чай та каву. Працювати під пекучим сонцем важко всім, тому усі місця на території історико-культурного комплексу, де є хоч якась тінь, зайняті, а чимало працівників носять воду з собою постійно.

На вулиці +32° С, а чимало акторів одягнені у теплий одяг з рукавами. Їхній грим нещадно тече, майданчиком постійно бігають гримери, які приводять до ладу зовнішній вигляд козаків.

Між собою працівники переговорюються за допомогою рацій, щоб не доводилось за будь-якою дрібницею ходити особисто.  

У якийсь момент асистентка називає номер кадру і весь майданчик замовкає. Для зйомки використовують надчутливі мікрофони, на запис може потрапити слово, сказане в іншій частині майданчика. Розмовляють лише актори. На решті майданчика панує повна тиша.

Сцену знімають декілька разів: на двохвилинний фрагмент у знімальної групи йде півдня. Спочатку знімають загальні плани, потім – знову повторюють теж саме, аби зробити близькі плани.

Іноді хтось забуває слова, іноді щось йде не так. Робочий процес зйомок, у якому задіяні декілька десятків людей не може бути легким, і записати з першого дубля – вкрай важко. Між дублями керівники зйомок роблять свої зауваження і вносять корективи – нерідко сценарій змінюють просто на майданчику.

Нарешті все виходить – сцену відзнято. Щоб працювати над наступною треба трохи почекати , аби сонце змінило своє положення. Знімальна група знов тікає від спеки у тінь, є трохи часу, щоб перепочити.

Це – останній знімальний день на Запорізькій Січі. З 23 серпня зйомки продовжилися вже у Хотинській фортеці. Після того, як завершиться знімальний процес, розпочнеться ще довший етап – монтаж. Після нього, восени 2020 року, серіал "Абсолютно брехлива історія" з’явиться на українському телебаченні. Запоріжці нетерпляче чекатимуть на цю подію, бо окрім рідної Хортиці, мають шанси побачити у стрічці й себе, адже десятки містян взяли участь у зйомках масових сцен.

Читайте також:

 

Потапці, тетеря, нардек: Як запорізький шеф-кухар актуалізує старовинну козацьку кухню;

З Україною у шафі: Як етніка проймає сучасну моду;

Все буде Україна: В яких запорізьких кав'ярнях шукати патріотичну атмосферу.  

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Запоріжжя.Depo

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"