З Україною у шафі: Як етніка проймає сучасну моду

Що залишила по собі у моді-2018 патріотична хвиля, яка накрила Україну чотири роки тому

З Україною у шафі: Як етніка проймає суч…

Безперечно, у 2014 році українська етніка, як і державні символи, стали надзвичайно популярними. Вишиванки та жовто-блакитні прикраси заполонили крамниці та шафи українців, які намагалися всіма способами довести світу свою ідентичність. Промайнули чотири роки. Бути патріотом стало нормою, яку не треба щодня доводити. Але різноманітні елементи народного одягу, схоже, вже міцно закріпилися в сучасній моді. Портал Depo.Запоріжжя поспілкувався з запорізькими дизайнерами та стилістами, аби дізнатися, чи збережеться тренд, які етнічні елементи сьогодні особливо популярні, як ними користатися, з чим поєднувати, від чого, можливо, відмовитися.

Організатор Rumbambar design market Інна Андріїва: "Українські мотиви у моді перейшли у зовсім інший формат"

Дизайнери ще два роки тому почали відмовлятися від української етніки у тому фориматі, в якорму вона була популярна в 2014-му. Сучасний напрямок - це вже не проста стилізація сучасного одягу під традиційне українське вбрання, а спроба переосмислити, надати нових сенсів. На сьогодні в Україні працюють близько 20 брендів, які "грають" із національною символікою та елементами народного одягу. Вони популярні не тільки в Україні, але й у світі.

Візажист-стиліст Тетяна Дроботя: "Одягатись у вишиванку з голови до ніг – не дуже доречно"

Українські мотиви - це, як і раніше, тренд. Він потужно почався у 2014 року, коли у нас відбулася Революція Гідності. Тоді на світову арену вийшов український бренд Віта Кін, який зробив українську вишиванку символом свободи для всього світу. Вишиванки від Віти Кін носять не лише наші зірки, але і, наприклад, Діта фон Тіз (американська модель, танцівниця та акторка, , відома як "Королева Бурлеску" - Ред.). Тому українські мотиви безумовно популярні у всьому світі, і це жодним чином не залежить від того, українець їх носить чи ні.

Варто пам'ятати, що одягатися у вишиванку з голови до ніг – не дуже доречно. Це може сильно спростити загальний образ. Якщо ми одягаємо вишиванку, то одягаємо з чимось простим. Якщо це вишита сорочка, то це можуть бути джинси або вузька спідниця, зручні кросівки, звичайна сумка, наприклад, плетена. Якщо ми говоримо про вишите плаття, то його класно комбінувати з шкіряним поясом, кросівками та звичайною сумкою. Тоді простий матеріал типу бавовни та льону заграє по-новому, а вишивка додасть родзинку у повсякденний образ.

Аби не скотитися у так звану "шароварщину", треба не одягатися у вишиті речі з голови до ніг, додавати багато національних прикрас у повсякденний образ. А головне - одяг має бути доречний до заходу.

У макіяжі жодних особливих українських мотивів немає, як і французьких або англійських. Тренди у цій сфері формує розвиток б'юті-індустрії і вони охоплюють весь світ. Зараз у фаворі 1980-ті: яскраві тіні, сяйво.

Під вишиванку дуже пасують червоні губи. Секрет успіху – це рівний тон обличчя та підкреслені брови. Це завжди виглядає красиво та дорого, підходить і для вечора, і для дня. Такий макіяж прикрашає жінку і робить її дуже жіночною.

На жаль, у Запоріжжі не так багато жінок носять вишиванки, як у Києві чи на Західній Україні, але я впевнена: усе попереду.

Майстриня у майстерні оберегів Vaba Єлизавета Любогощинська: "Людям стало цікаво глибше дивитись у культуру України"

Українські мотиви дещо втратили ту актуальність, якої набули 2014 року. Не тому, що людям набридло – у той період публічно показати свою позицію було необхідно. Використовуючи національні кольори та етнічні українські мотиви, люди хотіли показати: "Я – за Україну". Зараз ці речі вже доведені і немає сенсу постійно носити на собі прапор – бути патріотом и любити Україну стало нормою, тому і таке розповсюдження символіки зникло.

У моїй майстерні нині користуються популярністю речі з етнічними мотивами, які мають якийсь глибокий сенс, наприклад, речі з різноманітними слов'янськими символами. Я гадаю, що людям стало цікаво глибше дивитись у культуру України. Їм подобається мати річ, яка несе у собі якийсь сенс і може дати якусь енергетичну допомогу, скажемо так.

Люди зараз хочуть розбиратися в українській культурі глибше, ніж на рівні стандартної вишиванки та маків. І це прекрасна тенденція, яка популяризує чудові речі.

Дизайнер бренду "LanaVann"Лана Іванникова: "Одяг з вишивкою набуває ексклюзивності"

Національна символіка та етнічні мотиви не зникнуть із моди. Адже, з одного боку, мода не стоїть на місці і постійно змінюється, але, з іншого, - вона доволі циклічна. Останні роки патріотизм у нашій країні зріс, усім відомо, з яких причин. Українська вишивка стала надзвичайно актуальною, а перед дизайнерами постало завдання – створити одяг з національними мотивами, але у новій формі.

Актуальні тканини, нова інтерпретація – все це дуже потрібно, щоб, сучасний одяг не мав вигляду пережитку минулого, наче вийнятого з бабусиної скрині. Елементи вишивки можна використовувати будь-де: і в спортивному костюмі, і в шубі, але це має бути доречно і сучасно.

У своєму одязі я часто використовую вишивку у вигляді оздоблювальних стрічок у сукнях, жакетах, чоловічих піджаках і в сорочках. Такі вироби набувають ексклюзивності, вони мають певну енергетику та сенс.

Дизайнер і засновниця молодого бренду Ksenia Hor Ксенія Горбачева: "Вишивка завжди буде актуальна"

Прикрашати одяг і предмети за допомогою вишивки люди навчилися давно і того часу різноманітність вишивки зростає: свої техніки, мотиви, ручна, бісерна або машинна, клаптева – різновидів дуже багато.

Дизайнерська вишивка на одязі, починаючи від дрібних візерунків на рукавах, подолах суконь до використання гобеленових тканин, дуже популярна. Чимало знаменитих дизайнерів використовували вишивку Folk в своїх колекціях, адже насправді одяг з вишивкою ні до чого не зобов'язує. Folk можна поєднувати з повсякденним одягом та взуттям, наприклад, вишиванка плюс джинси чи як самостійний образ.

У моєму одязі я роблю акцент насамперед на силуети, а потім вже доповнюю вишивкою. В основному машинною і бісерною. Аби сукні можна було одягнути на будь-який вихід.

Н не дотримуюся догм і у виборі тканини, експериментую. Звичайно, починали зі льону – традиційного для України, але не всі його люблять, адже дуже мнеться і носити щодня не всі його можуть. Брали більш складні тканини, такі, що моя вишивальниця говорила одразу: "Ні! Зіпсуємо!". А я продовжувала наполягати і ми добились чудових результатів. Зараз є колекція з українською вишивкою на італійській органзі, на трикотажній замші, навіть на пальто. Виходить стильно і незвично.

Для мене відіграє важливу роль форма вишивки і, природно, наповнення. Маки я не вишиваю, напевно, тому, що їх використовують в "масовці", надаю перевагу менш розповсюдженим мотивам. Так само і техніка вишивки може бути використана різна: хрестик, "павук", гладь або "рішелье". У моїх сукнях є різні елементи і стилі, наприклад, на початку захоплювалася "слов'янської" темою: квіти, птахи, потім використовувала "кельтські" візерунки. У цьому році застосували і арабські елементи.

Тож, схоже, український тренд у вітчизняній та й у світовій моді триває. Аби бути у цьому тренді, треба переосмислювати українські традиції, надавати їм нових сенсів, не боятися експериментів.

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme