У Білорусі порушили справу проти керівництва "Мотор Січ"

Генаральна прокуратура Білорусі порушила кримінальну справу стосовно колишнього генерального директора і посадових осіб ПАТ "Мотор Січ"

Про це повідомляється на сайті відомства, передає портал Depo.Запоріжжя.

Управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Генеральної прокуратури Білорусі перевіряє діяльність Оршанського авіаремонтного заводу, 60% акцій якого належать "Мотор Січі", підконтрольній нардепу В'ячеславу Богуслаєву. Під час перевірки з представництва "Мотор Січ" у Білорусі вилучили документи, що стосуються діяльності українського інвестора на території Білорусі.

За результатами перевірки стосовно колишнього генерального директора заводу і посадових осіб ПАТ "Мотор Січ" порушили кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст.426 КК Республіки Білорусь (перевищення службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки).

Вказується, що підставою до порушення кримінальної справи послужило заподіяння посадовими особами заводу шкоди в особливо великому розмірі, а також істотної шкоди його інтересам.

"Для організації досудового розслідування кримінальну справу направлено до центрального апарату Слідчого комітету. Перевірка дотримання законодавства при виконанні ПАТ "Мотор Січ" інвестиційного договору, а також здійсненні фінансово-господарської діяльності ВАТ "Оршанський авіаремонтний завод" триває", - повідомили в генпрокуратурі республіки.

Раніше білоруські ЗМІ, зокрема, "Білоруський партизан", повідомляли, що у Білорусі хочуть націоналізувати "Оршанський авіаремонтний завод". Начебто, могли відбутися відповідні переговори між Богуслаєвим та Адміністрацією президента Білорусі. Причому, передаючи свою частку Білорусі, "Мотор Січ" може не тільки відмовитися від фінансових претензій до заводу на суму близько 19 млн доларів, але і заплатити "неустойку" за невиконання зобов'язань за відповідним інвестиційним договором.

Нагадаємо, в Україні у "Мотор Січ" також виникли певні проблеми. СБУ розслідує як підготовку до диверсії спробу перенести виробництво і технології стратегічного підприємства "Мотор Січ" . Суд вдруге заарештував активи заводуа. Через це на "Мотор Січ" не змогли провести збори акціонерів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Запоріжжя