Чиновникопад у міській раді Запоріжжя: Як мерію готують до наступного політичного сезону

У політичному житті Запоріжжя настало затишшя після бурхливих баталій, які завершилися відставкою з посади міського голови Володимира Буряка. Втім, серед чиновництва мерії все не так спокійно

Чиновникопад у міській раді Запоріжжя: Я…
Фото: Запорізька міськрада

Днями, а саме 29 листопада, минуло рівно два місяці з дня відставки Володимира Буряка. Секретар міської ради Анатолій Куртєв, який виконує обов’язки мера міста, поступово обживається у кріслі очільника. Сесії міської ради проходять швидко і без колишнього запалу. Втім, атмосфера затишшя не така спокійна, як може здатися на перший погляд.

Адміністративний апарат адаптують під нове керівництво і готують до бурхливого виборчого 2022 року. В мерії йде процес очищення від чиновників часів Буряка і готуються позиції до нової битви за посаду очільника міста. І хоч дата виборів ще не визначена, але очевидно, що підготовка до них вже почалася.

Міський медіаресурс

Значну роль у підтримці містянами Володимира Буряка на виборах 2020 року зіграла робота муніципального телеканалу "Z". Телеканал, який фінансується з міського бюджету, перетворився на ефективний інструмент піару. Щоденно на ньому в позитивному ключі висвітлювалася робота провладної більшості та особисто мера. А от критики очільника міста на ньому геть не було.

З 2016 року КП "МТМ", до якого входить телеканал "Z", керував Дмитро Веліканов. У 2020 році Веліканов став партійцем політсили Буряка – "Єднання" і отримав мандат депутата у Запорізькій райраді. Очевидно, що через таку партійну приналежність Веліканов став небажаним керівником міського медіаресурсу. 1 листопада в. о. мера Анатолій Куртєв звільнив Веліканова з посади.

Як мерію Запоріжжя готують до наступного політичного сезону

Дмитро Веліканов та Володимир Буряк

На місце Веліканова призначили Ірину Полієктову. Нова керівниця телеканалу мало пов’язана з роботою медіа. Однак її чоловік, запорізький бізнесмен Роман Полієктов, очолював Запорізьку районну адміністрацію у 2020 році.

Комунальні абсорбенти

За останні роки найбільші фінансові вливання, як за рахунок коштів міської ради, так і кредитних запозичень, робилися у два комунальні підприємства – "Міжнародний аеропорт Запоріжжя" і "Запоріжелектротранс".

Ситуація з керівництвом запорізького аеропорту вирішилася сама по собі. Під час літнього протистояння у міськраді очільник підприємства Олексій Дубревський виграв конкурс на посаду керівника найбільшого аеропорту України "Бориспіль" і за власним бажанням звільнився з запорізького аеропорту. Зараз підприємство не має призначеного керівника. Його обов’язки стабільно-тимчасово виконує Алексій Коняхін. Питання про призначення чи заміну керівництва аеропорту у міськраді не обговорюється.

В "Запоріжелектротрансі" новому керівництву міста довелося провести кадрові зміни. З 2012 року комунальним підприємством керував Юрій Папач. Його звільнення прямо назвали очищенням від пулу ексмера. "Чиновники з оточення колишнього міського голови Володимира Буряка продовжують йти з керівних посад", – прокоментував звільнення Папача Анатолій Куртєв.

Чиновникопад у міській раді Запоріжжя

Володимир Буряк та Юрій Папач

Не зайвим варто додати, що крім бажання замінити нелояльного посадовця, у цього рішення можуть бути й "бонусні" мотиви. У 2021 році на фінансування "Запоріжелектротрансу" з бюджету міста виділили понад 400 мільйонів гривень. Тож новий керівник підприємства стане розпорядником помітних фінансових потоків.

"Подвійне" службове розслідування

Не оминули кадрові чистки й департаменти міськради. Найбільш нетривіальною стала ситуація з очільницею департаменту охорони здоров’я Вікторією Ушаковою.

Чиновниця "стабільно" керувала міським відомством з 2013 року, поки не настали бурхливі часи пандемії коронавірусу. З одного боку, на міську медицину почали виділяти значно більші кошти, з іншого у місті та регіоні загалом виникли значні проблеми з кампанією вакцинації. Голова МОЗ України Віктор Ляшко звинуватив саме Ушакову у бідах міської медицини.

Вочевидь чиновниця вирішила не залишати посади без бою та отримала одразу два службових розслідування. Під час першого пані Ушакову, а також її заступниць, запідозрили у знищенні службової документації. На час другого, "поглибленого службового розслідування", її відсторонили від посади.

Як запорізьку мерію готують до наступного політичного сезону

Вікторія Ушакова

З меншою помпою і без таких гучних сварок посади втратили ще чотири очільники департаментів міської ради: освіти і науки – Станіслав Романчук; спорту, сім’ї та молоді – Павло Бланк; департаменту культури і туризму – Серій Білов; архітектури і містобудування – Павло Назаренко. Про звільнення всіх посадовців стало відомо у листопаді.

Головним трендом політичного життя Запоріжжя у листопаді стало підчищення міської ради від старих кадрів, які добре прижилися за часів Володимира Буряка. Очевидно, що зміни у керівництві КП "МТМ" передусім пов’язані з тим, що місто чекатиме виборча кампанія. В департаментах і КП, через які проходять значні бюджетні кошти, також відбуваються зміни керівництва. Зараз на загал не відомо, хто отримає вакантні посади, але вочевидь нові призначення покажуть стабільність чи дезорганізованість нової більшості міськради.

Андрій Задорожнюк, спеціально для Depo.Запоріжжя

Читайте також

Мерство без влади: Чому достроково залишив посаду чотирикратний міський голова Бердянська

Реінкарнація "заводомерії": Хто виштовхнув із крісла міського голову Запоріжжя

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme