Запорізькі археологи розповіли про унікальну знахідку, якій багато тисяч років (ФОТО)

Прес-конференція археологів Олега Тубольцева та Михайла Семікіна відбулася в Мелітополі на Запоріжжі вчора, 23 листопада

Depo.Мелітополь
24 листопада 2017 16:00
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.Запоріжжя з посиланням на "РІА-Мелітополь".

Протягом трьох років вченими були проведені масштабні роботи з інвентаризації та паспортизації пам'яток культури в Мелітополі. Сенсаційним відкриттям стала знахідка, зроблена під час інвентаризації багатошарової пам'ятки "Семенівка 1". Дослідників здивав неолітичний шар, в якому знайшли шматочок обсидіану.

Обсидіан - досить рідкісний мінерал, який належить до різновидів вулканічного скла. Використовується в медицині. Завдяки сучасному аналізу мінералу стало відомо, що цей шматочок є рекордсменом за відстанню між місцем, де його видобули, і поселенням де його використовували. Це 2200 км - колосальна відстань за мірками того часу. Походить обсидіан із території нинішньої Туреччини. Тепер вчені можуть підтвердити контакти населення нинішнього Запорізького краю та території, де зараз розташована Туреччина, в період 6 тисячоліття до н. е. Як це відбувалося, їм ще тільки належить з'ясувати.

Нагадаємо, біля запорізького собору випадково знайшли давнє поховання.

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя