ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Біля запорізького собору випадково знайшли давнє поховання (ФОТО)

Будівельники випадково наштовхнулися на людські кістки та могильну плиту, риючи яму біля Свято-Покровського собору в Запоріжжі у четвер, 9 листопада

Depo.
15 листопада 2017 22:32
ФОТО: depo.ua

Про порталу Depo.Запоріжжя розповіла директорка державного підприємства "Південьгідроархеологія" Оксана Дровосєкова.

Про знахідку будівельники повідомили археологам, які наступного дня приїхали на місце та почали дослідження.

Вчені розчистили скелет, який лежав під шаром змішаної битої цегли та ґрунту. Швидше за все, "будівельне сміття", яке засипало поховання, лишилося від зруйнованого у 1930-х роках Свято-Покровському собору. Поруч зі скелетом знайшли залишки труни.

Жодних речей або хоча б залишків одягу в похованні не зберіглося. Череп людини має сліди медичної трепанації - можливо, вона померла у лікарні.

Під час нацистської окупації тут знаходився цвинтар німецьких військових. Не виключено, що ця могила теж належить одному з них, хоча доказів цієї версії немає.

Плита, яку також знайшли робітники, лишилася з могили протоієрея Іоанна Чорного. Він помер у 1894 році та був похований біля собору. Це точно не його скелет - рештки Чорного були перепоховані на території цього ж храму в 2016 році.

Знайдений скелет був вилученй з могили і зараз зберігається в ДП "Південьгідроархеологія".

Фото: Павло Малько та Оксана Дровосєкова.

Нагадаємо, відразу ж після війни згадане німецьке кладовище містяни ліквідували. Понад сімсот виритих гробів були викинуті на смітник. Тоді газета "Червоне Запоріжжя" відзвітувала: "Комсомольці Запоріжжя вийшли на суботник, щоб знищити залишки німецького кладовища". Якщо скелет дійсно належить німецькому військовому, то зберігся він випадково.

Більше про життя в Запоріжжі та області читайте на Depo.Запоріжжя