Чи спіткає Бердянськ доля Криму

Бердянськ може стати класним курортом або ще одним заповідником сепаратизму. Перший варіант його спіткає, чи другий - залежить від усіх нас

Чи спіткає Бердянськ доля Криму…

Depo.ua відвідав Бердянськ щоб на свої очі побачити, як проходить цьогорічний курортний сезон.

Вагон потягу відкривається і вчаділий від задухи натовп як бички до ялика виливається на бердянський перон. Погляд, минаючи тіток з їхнім "квартира-квартира-квартира недорого" і таксистів зупиняється на бійцях "Азова". Хлопці стоять трохи віддалік, із автоматами , в балаклавах. Дивно, але навіть на курорті їхній вид милує око. Сто кілометрів від фронту усе ж таки.

Їдемо заселятися. Вікна вокзальних кімнат відпочинку махають вслід сірими тюлями. Перше враження - місто зовсім не курортне, занедбане. Індустріальні краєвиди, некошена суха трава, очерет, облізлі фасади. Курортники шкандибають до своїх міні-готелів і нема їм де всістися перепочити: ані альтанки, ані лавки. Навіть рідкісні пивні забиті якимись чолов'ягами із тюремними татуюваннями. Незатишно сидіти біля них.

Напевно, звідси й ціни на відпочинок - двоповерховий будиночок з гарними меблями, сучасною технікою та власним подвір'ям - чотириста гривень. Для порівняння - стільки ж коштувало півбудинку з липкими-хлипкими меблями в курортному Коктебелі в 2013 році. Тут таке житло коштуватиме гривень сто п'ятдесят.

В Бердянську усі ціни невисокі. Кава в кав'ярні на набережній - 12 гривень, сувенірний магнітик - 15, за 80 гривень можна непогано поїсти в кафе.

Набережна довга та з рейками як у Феодосії, і також з набережної видно крани порту. На центральній вулиці - лавки, ліхтарі і клумби (впізнаєш Керч). Вузький міський пляж віддалено схожий на міські пляжі Севастополя. Маленькі старі будинки у центрі - Сімферополь. У прогулянковій частині всюди квіти, прикольні пам'ятники: сантехніку, бичку-годувальнику, підкова, лошадка, велосипед. Любителі автопортретів можуть цілий з дрючком для селфі бігати, робити світлини.

А гурмани можуть об'їдатися рибою - її тут дуже смачно готують майже усюди.

Бердянськ за багатьма ознаками нагадує Крим. І від цього й солодко й боляче. Солодко, бо трохи здається що ти у себе на батьківщині. Боляче бо батьківщину спіткала незавидна доля і Бердянськ може спіткати така ж. Ці висновки робиш з кількох причин.

1.Дуже багато автівок з донецькими та луганськими номерами, що не може не викликати тривогу. Так, не всі з Донбасу мають проросійські настрої, далеко не всі. Але багато хто, інакше б не було усіляких "ДНР-ЛНР". Де гарантія, що саме з цими "донецькими" не почнуть розповзатися по місту метастази сепаратизму?

2. "Якщо прийде "ДНР" у нас 60% ляжуть під бойовиків. А що робити: дома, діти , куди йти? " - розповідає один з місцевих жителів. Такі настрої тут притаманні багатьом. Це не означає, що всі сепаратисти, але люди не мають віри в те, що місто захистять до того, як воно перетвориться у руїну, а підвали наповняться заручниками. Здається спокій це все, чого хочуть тутешні жителі.

3. Проросійські сили розхитують місто за своєю старою схемою - через пролетаріїв та пенсіонерів. Ось у таку газетку нам завернула бабця бичків на ринку.

4. У порівнянні з Києвом в місті дуже мало державних прапорів, вишиванок, багато реклам та оголошень надруковані російською. Як в Криму. В маршрутках лунає російський шансон. Хоча при цьому висять інструкції: "как распознать бытового сепаратиста".

Багато хто з місцевих почувши від тебе українську мову дивуються так, ніби говориш на санскриті. Українською майже не відповідають. Одна мадам, у якої питали шлях до пляжу навіть заявила "нам этого тут не надо, говорите на нашем языке".

Власниця нашого помешкання пані Людмила одна з усіх бердянців із якими ми встигли познайомитися, постійно розмовляє українською. Хоча й у власному стилі, ми про себе прозвали його "південноукраїнським". Пані Людмила - патріотка, принципово не відвідує Крим, принципово перейшла на державну мову.

Були у Бердянську й інші світлі промінці. Те, що відрізняє його від Криму. Наприклад пам'ятник Леніну не тупо звалили (В Криму його взагалі не чіпали тому що "что вы, это же наша история!" ), а встановили на постамент державний прапор та табличку, на якій написано: "Пам'ятник визволення Бердянська від ідолів тоталітаризму (28.01.2015)".

І ще одну збоку: "Цей пам'ятник створили: по проекту Носенко І.М. архітектор Жарков Н.Л., скульптори Воронський М.К., Олійник О.П. - і мріяли про щасливе майбутнє своїх дітей".

Звісно ж, Азовське море не замінить Чорного, гірки аквапарку - Чатирдаг та Гору-ведмідь, а Бердянськ разом з Генічеськом, Кирилівкою, тощо, ніколи не замінить Криму.

Цього й не треба.

Але якщо ви хочете недорого відпочити в Україні - вам сюди. І якщо ви хочете, щоб в українців стало більше класних курортів - вам також сюди. Приїжджайте, витрачайте гривні, носіть вишиванки, розмовляйте українською. Нехай Бердянськ відчуває себе потрібним.

Все новости Запорожья читайте на Depo.Запорожье

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme