ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Чи спіткає Бердянськ доля Криму

Бердянськ може стати класним курортом або ще одним заповідником сепаратизму. Який варіант його спіткає залежить від усіх нас
Depo.
12 липня 2015 11:00
ФОТО: depo.ua
Чи спіткає Бердянськ доля Криму
Чи спіткає Бердянськ доля Криму

Depo.ua відвідав Бердянськ, щоб на свої очі побачити, як проходить цьогорічний курортний сезон.

Вагон потягу відкривається і вчаділий від задухи натовп як бички до ялика виливається на бердянський перон. Погляд, минаючи тіток з їхнім "квартира-квартира-квартира недорого" і таксистів зупиняється на бійцях "Азова". Хлопці стоять трохи віддалік, із автоматами , в балаклавах. Дивно, але навіть на курорті їхній вид милує око. Сто кілометрів від фронту усе ж таки.

Двоповерховий будиночок з гарними меблями, сучасною технікою та власним подвір'ям - чотириста гривень. Для порівняння - стільки ж коштувало півбудинку з липкими-хлипкими меблями в курортному Коктебелі в 2013 році. Тут таке житло коштуватиме гривень сто п'ятдесят.

Ціни на їжу у Бердянську доволі демократичні. Так, кава на набережній - 12 грн, сувенірний магнітик - 15 грн, а за 80 грн можна непогано поїсти в кафе.

Чи спіткає Бердянськ доля Криму - фото 1

А гурмани можуть об'їдатися рибою - її тут дуже смачно готують майже усюди.

Бердянськ за багатьма ознаками нагадує Крим. І від цього й солодко й боляче. Солодко, бо трохи здається що ти у себе на батьківщині. Боляче бо батьківщину спіткала незавидна доля і Бердянськ може спіткати така ж. Ці висновки робиш з кількох причин.

1.Дуже багато автівок з донецькими та луганськими номерами, що не може не викликати тривогу. Так, не всі з Донбасу мають проросійські настрої, далеко не всі. Але багато хто, інакше б не було усіляких "ДНР-ЛНР". Де гарантія, що саме з цими "донецькими" не почнуть розповзатися по місту метастази сепаратизму?

2. "Якщо прийде "ДНР" у нас 60% ляжуть під бойовиків. А що робити: дома, діти , куди йти? " - розповідає один з місцевих жителів. Такі настрої тут притаманні багатьом. Це не означає, що всі сепаратисти, але люди не мають віри в те, що місто захистять до того, як воно перетвориться у руїну, а підвали наповняться заручниками. Здається спокій це все, чого хочуть тутешні жителі.

3. У порівнянні з Києвом в місті дуже мало державних прапорів, вишиванок, багато реклам та оголошень надруковані російською. Як в Криму. В маршрутках лунає російський шансон. Хоча при цьому висять інструкції: "как распознать бытового сепаратиста".

Багато хто з місцевих почувши від тебе українську мову дивуються так, ніби говориш на санскриті. Українською майже не відповідають. Одна мадам, у якої питали шлях до пляжу навіть заявила "нам этого тут не надо, говорите на нашем языке".

Власниця нашого помешкання пані Людмила одна з усіх бердянців із якими ми встигли познайомитися, постійно розмовляє українською. Хоча й у власному стилі, ми про себе прозвали його "південноукраїнським". Пані Людмила - патріотка, принципово не відвідує Крим, принципово перейшла на державну мову.

Були у Бердянську й інші світлі промінці. Те, що відрізняє його від Криму. Наприклад, пам'ятник Леніну не тупо звалили (В Криму його взагалі не чіпали тому що "что вы, это же наша история!" ), а встановили на постамент державний прапор та табличку, на якій написано: "Пам'ятник визволення Бердянська від ідолів тоталітаризму (28.01.2015)".

Чи спіткає Бердянськ доля Криму - фото 1

І ще: "Цей пам'ятник створили: за проектом Носенко І.М. архітектор - Жарков Н.Л., скульптори - Воронський М.К., Олійник О.П. - і мріяли про щасливе майбутнє своїх дітей".

Звісно ж, Азовське море не замінить Чорного, гірки аквапарку - Чатирдаг та Гору-ведмідь, а Бердянськ разом з Генічеськом, Кирилівкою, тощо, ніколи не замінить Криму.

Цього й не треба.

Але якщо ви хочете недорого відпочити в Україні - вам сюди. І якщо ви хочете, щоб в українців стало більше класних курортів - вам також сюди. Приїжджайте, витрачайте гривні, носіть вишиванки, розмовляйте українською. Нехай Бердянськ відчуває себе потрібним.