ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Житель Запорізької області підхопив небезпечне захворювання на рибалці

У 36-річного жителя Кам'янки, Запорізької області, діагностували небезпечне захворювання - лептоспіроз
Depo.
15 квітня 2015 16:47
ФОТО: depo.ua

Зараження, імовірно, відбулося через пошкоджені очеретом шкірні покриви під час лову риби в річці Білозерка на околиці райцентру, повідомляє портал Запоріжжя.depo.ua.

Лептоспіроз - гостре важке інфекційне захворювання, спільне для людей і тварин. Викликає його лептоспіра - дуже живуча і рухома бактерія. Проникає вона стрімко, діє миттєво. Примітно, що місце проникнення ніяк про це не сигналить - ні почервонінь, ні болю, ні свербіння немає. Живе мікроб в стоячих водоймах, впроваджується через ранки на тілі та слизові оболонки. Основними джерелами лептоспірозу в побуті є мишоподібні гризуни (щури, миші).

При попаданні в організм людини лептоспіри швидко проникають в кров, а потім в різні органи: печінку, нирки, надниркові залози, селезінку, легені. Інкубаційний період при лептоспірозі триває від 3 до 20 днів. Хвороба починається гостро з ознобу і загальної слабкості, головного болю, температура підвищується до 38-40 градусів, з'являються болі в попереку, м'язах, суглобах, потім виникають жовтяниця, ниркова і печінкова недостатність, які можуть призвести до смерті.