ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Запорожжя замість Запоріжжя: Піар чи необхідність

Вже на наступному тижні на офіційному порталі Запорізької міської влади має з’явитись перелік вулиць, які потраплять під антикомуністичну "люстрацію"
Depo.
16 липня 2015 12:29
ФОТО: depo.ua
Запорожжя замість Запоріжжя: Піар чи необхідність
Запорожжя замість Запоріжжя: Піар чи необхідність

У мерії кажуть, що перелік оприлюднять для обговорення, передає кореспондент порталу Запоріжжя.depo.ua. Вулиці, які потрапляють під "антикомуністичне" законодавство, наразі рахують та уточнюють. Громадськість має запропонувати свої варіанти назв. Наразі відомо, що "люструвати" тільки у межах обласного центру, мають близько 80 вулиць.

Обговорювати та пропонувати нові варіанти будуть протягом півроку. Такі строки передбачені законом.

Нагадаємо, були пропозиції повернути вулицям та районам міста історичні назви. Потім, і мер міста, і громадські діячі запропонували присвоїти вулицям імена відомих козаків. Тож, за яким принципом вулицям надаватимуть нові імена, поки не ясно.

Проте чимало городян вважають, що комуністична назва вулиць - не найбільша проблема і витрачати на це гроші й час - не варто. Більше того, запоріжці (а може вже й запорожці) не відкидають варіанту, що пройде час і хтось у Верховній Раді прийде до висновку, що нові назви також антинаціональні. І змінювати вулиці стане таким самим звичайним заняттям, як проводити вибори (то чергові, то позачергові).

Також нагадаємо, нещодавно депутат Запорізької міської ради Михайло Левченко виступив з пропозицією, замінити у назві міста одну літеру. Депутат вважає, що правильніше було б, якби Запоріжжя називалося б "ЗАПОРОЖЖЯ".

Депутат заявив, що так мовляв буде вірно з історичної точки зору. Проте далеко не всі колеги пана Левченко поділяють його думку. Наприклад депутат тієї ж міськради Генадій Рекалов, впевнений, Левченко вже і так наробив чимало проблема та здійняв галас навколо питання пов'язаного з гербом міста, а тепер узявся й за саму назву обласного центру.

"Що таке змінити одну букву? Це робота нотаріуса, великі гроші. У кожного з нас у паспорті та інших документах написано "Запоріжжя, Запорізька область" і змінити одну букву коштуватиме чимало. Михайло (Левченко - прим. Автр) гарний хлопець, проте для того аби давати такі пропозиції, приймати рішення, повинна бути відповідна освіта", - каже Рекалов.

Серед депутатів є також думка, що виступаючи з такими голосними пропозиціями, пан Левченко хоче по-перше - піару, по-друге - увійти в історію, як людина, яка причетна до зміни назви цілого міста (а може й області).

"Залишить слід в історії навряд чи можна таким чином. А от вляпатись та наслідити - легко. Та й взагалі, залишать слід треба конкретними справами, реальними соціальними проектами, а не зміною букв", - каже Генадій Рекалов.

Інші новини читайте на сайті Запоріжжя.depo.ua