ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Запорізький губернатор запропонував виховувати роботодавців батогом і пряником

В аграрному секторі Запорізького регіону тінізація економіки сягає 60%, що знищує бюджет
Depo.
24 червня 2015 12:55
ФОТО: depo.ua

Як повідомляє портал Запоріжжя.depo.ua, таку шокуючу цифру оприлюднив голова Запорізької облдержадміністрації Григорій Самардак під час засідання обласної тристоронньої соціально-економічної ради, додавши, що головна причина такого стану - виплати в конвертах.

За словами очільника регіону, темпи зростання зарплатні працівників сільського господарства у нас становлять 104% проти 122% по Україні, а її розмір на 500 гривень нижчий - лише 2300 гривень.

"Для нас, як і для будь-якої держави, детінізація - це питання №1. Припустима норма економіки в тіні - до 30%. Якщо ж ця цифра більша за 60%, то країна є хворою, адже в її складі функціонує ще одна держава, яка знищує бюджет. Для вирішення цього питання поки що ніхто не вигадав нічого нового: існують лише батіг і пряник, і тільки коли вони почнуть працювати, це призведе до результатів. Наш "пряник" - це економічне стимулювання, проте з іншого боку має працювати й покарання", - зазначив Григорій Самардак.

За підсумками обговорення учасники наради затвердили план роботи на ІІ півріччя 2015 року. Ним, зокрема, передбачено контроль керівників районів, профспілок та сільгосппідприємств за рівнем належних умов і гідної оплати праці, надання законодавчих пропозицій нардепам щодо належної освіти та працевлаштування молоді, а також пропозицій змін до Податкового кодексу.

Більше новин про життя Запоріжжя читайте на zp.depo.ua