ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Запорізькі вишивальниці створять рушник із сакральним значенням

Старовинну традицію виготовлення обітнього рушника запорізькі майстрині планують відродити до 24-ї річниці незалежності України
Depo.
11 червня 2015 14:31
ФОТО: depo.ua

Про це порталу Запоріжжя. depo.ua повідомили у прес-службі ОДА. Акція пройде під назвою "Обітній рушник Запорізького краю - оберег України". В її рамках майстрині-вишивальниці створять рушник, який сторіччями мав для українців сакральне значення.

"Рушник, який іменували "обіденним" або "обітнім", виготовлявся за одну ніч або один день під час епідемій різних хвороб чи війни. Жінки вишивали такий рушник, не промовляючи жодного слова, подумки розв'язували проблему, кожна вкладала частку своєї енергетики в роботу", - говориться у повідомленні.

Як зазначив директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Владислав Мороко, події, які сьогодні відбуваються в Україні, не можуть залишити байдужими нікого, хто щиро вболіває за її майбутнє. Громадянська позиція творчої інтелігенції області, письменників, художників, композиторів, працівників культури є яскравим прикладом патріотизму, любові до своєї країни. Не залишаються осторонь і майстри народної творчості, які є носіями національних традицій Запорізького краю.

Зміст символіки майбутнього вишитого рушника - побажання суспільної злагоди та миру в нашій країні.

Протягом червня-липня буде проведено підготовчу роботу: вибрано полотно, кольорову гаму ниток, розроблено композицію малюнка та визначено символіку візерунка, який майстри відтворять на рушнику. Вишитим рушником прикрасять ікону Божої Матері в одному з православних храмів Запоріжжя.

Більше новин про життя Запоріжжя читайте на zp.depo.ua