Запорізькі митники передали Хортиці столові ножі ХІХ століття

До фондів заповідника передали столовий набір ХІХ століття, який складається з підставки та 10 ножів

Валерія Константинова
Журналіст регіональної редакції Depo.Запоріжжя
Запорізькі митники передали Хортиці стол…
Фото: національний заповідник "Хортиця"

Нові музейні експонати отримав заповідник "Хортиця". Підставка у вигляді арки, прикрашена стилізованим рослинним орнаментом у верхній частині та геометричним у стилі модерн у центральній частині. Руків’я ножів прикрашені рослинним орнаментом у стилі псевдорококо.

Як повідомляють у заповіднику, в основі руків’я ножів на поверхні з одного боку зображено трикутник, гострим кутом до леза, який є клеймом компанії-виробника. Клеймо на всіх ножах сильно затерте, в деяких місцях простежується літера "W", передає Depo.Запоріжжя.

Клеймо у вигляді трикутника та підпису під ним. У трикутнику містяться написи: W.M.F., GALW, WARSZAWA. На вершині трикутника розміщена невелика зірка Давида. У центрі трикутника – латинська цифра ІІ. Під трикутником напис – B. BUCH та цифри 11.  взагалі колекція складалася з 11 ножів, проте один загубився.

Таке клеймо належить фірмі BRACIA BUCH (БРАТИ БУХ). Спочатку ця компанія випускала ґудзики, гвинти та дріт, а також металеві прикраси для армійських мундирів у Санкт-Петербурзі. Згодом відкрили відділення у Варшаві, для чого придбала фабрику посріблених виробів HENNIGER.

Коли Брати Бух збанкрутіла, потім об’єдналася у компанією NORBLIN & Cо, в результаті чого з’являється фірма НОРБЛІН и Ко та БРАТИ БУХ. Але обидва підрозділи фірми продовжували використовувати власне клеймо.

Клеймо на підставці належати до періоду 1882 – 1893 років, коли фірма була включена до складу компанії NORBLIN & Cо.

Напис "W.M.F." розшифровується як Warschau Metallwarenfabrik. А "GALW" є скороченням від "GALWANIZACJA" та означає метод нанесення срібла. Латинська цифра ІІ, історики вважають, що це пов’язано із кількістю срібла, що використовується, а цифра 11 під написом є номером моделі з каталогу продукції.

Нагадаємо, у музеї запорізького університету з’явилися паперові собори.

Всі новини Запоріжжя сьогодні читайте на Depo.Запоріжжя

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme