ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Запорізькі депутати почекають, поки весь світ визнає Росію агресором, а "ЛНР" та "ДНР" терористами

Депутати звернулись до запоріжців із закликом визнати неіснуючу "ДНР" терористичною організацією, проте самі - не наважились на такий крок
Depo.
9 квітня 2015 16:08
ФОТО: depo.ua
Запорізькі депутати почекають, поки весь світ визнає Росію агресором, а "ЛНР" та "ДНР" терористами
Запорізькі депутати почекають, поки весь світ визнає Росію агресором, а "ЛНР" та "ДНР" терористами

Депутати Запорізької обласної ради фактично не визнавали "ДНР" і "ЛНР" терористичними організаціями, а Росію - країною-агресором, повідомляє кореспондент порталу Запоріжжя.depo.ua.

Єдине, що зробили депутати - прийняли спільну заяву з вимогою до Росії вивести війська з Донбасу та звільнити Надію Савченко.

Окрім того, депутати кажуть, що сподіваються на те, що весь світ визнає "ДНР" і "ЛНР" терористами.

"З таким же закликом депутати звернулись і до мешканців Запорізької області:
підтримати план Президента України Петра Порошенка із мирного врегулювання конфлікту на Донбасі, разом протистояти тероризму, визнати так звані "ДНР" і "ЛНР" терористичними організаціями", - говориться в заяві.

Проте, самі депутати на офіційному рівні не наважились назвати терористів терористами, а окупанта - окупантом: де-юре такого рішення рада не приймала.

Далі наводимо повний текст звернення депутатів.

ЗАЯВА
депутатів Запорізької обласної ради

Військові дії проти Української державності, розв'язані терористами, принесли кров та сльози на запорізьку землю. У боротьбі за свободу та незалежність України загинуло понад 80 уродженців Запорізького краю.

До нашого регіону, рятуючись від насильства та голоду, прибули майже 81 тисяча вимушених переселенців із тимчасово окупованих територій. Ми, як ніхто інший, розуміємо біль мирних жителів Маріуполя, Волновахи, Краматорська, Авдіївки, Дружківки, Артемівська, простягаємо руку допомоги українському Донбасу.

Проте немає та не може бути порозуміння з агресором, який вбиває та калічить наших земляків, підло вчиняє терористичні атаки на об'єкти інфраструктури, волонтерські центри, намагається влаштувати кривавий хаос на запорізькій землі.

Ми вимагаємо від Російської Федерації забезпечити неухильне виконання Мінських угод, вивести військових із території Донецької та Луганської областей, припинити збройну підтримку терористів, звільнити Надію Савченко та всіх громадян України, які утримуються в заручниках.

Запорізька громада гідно відстоює незалежність та територіальну цілісність нашої держави. Наша відповідь агресору - це понад 6 тисяч запоріжців, які несуть службу у лавах Збройних Сил України, Національної Гвардії України, Державної прикордонної служби України, тисячі співробітників органів внутрішніх справ та громадських активістів, які чергують на блокпостах, забезпечують мир та спокій на наших вулицях, волонтери, які своєю самовідданою працею творять нову систему логістичного та тилового забезпечення Української армії, медики, які рятують життя, ставлять на ноги поранених бійців.

Наша відповідь - це щоденна робота у нелегких соціально-економічних умовах промислових та аграрних підприємств, активне наповнення фонду оборони області, стабільне функціонування всієї інфраструктури краю.

Закликаємо жителів області, всю українську та світову спільноту підтримати план Президента України Петра Порошенка із мирного врегулювання конфлікту на Донбасі, разом протистояти тероризму, визнати так звані «ДНР» та «ЛНР» терористичними організаціями.


Переконані, що весь світ, провідні міжнародні організації, національні парламенти визнають факт участі Російської Федерації у підтримці агресії проти України та вимагатимуть притягнути державу-агресора та терористичні організації «ДНР» та «ЛНР» до відповідальності за вчинені злочини.

 

Заява прийнята на пленарному засіданні сорок другої сесії Запорізької обласної ради 09 квітня 2015 року

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2
Наша редакція -

 

 

 

 

 

 


Редакция облсовета - Переконані, що весь світ, провідні міжнародні організації, національні парламенти визнають факт участі Російської Федерації у підтримці агресії проти України та терористичних організацій «ДНР», «ЛНР» і вимагатимуть притягнення винних до відповідальності за вчинені злочини у встановленому порядку.

 

 

Заява прийнята на пленарному засіданні сорок другої сесії Запорізької обласної ради
09 квітня 2015 року